Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy ne környékezzen meg a...

Hogy ne környékezzen meg a lakásmaffia, ha egyedül vagyok ingatlantulajdonos?

Figyelt kérdés
Jövőre vissza fogom tudni fizetni a lakáshitelem fennmaradó részét, mert egy rokonomtól öröklök. Ezzel a jelzálog, és az elidegenítési tilalom lekerül az otthonomról. A városunkban már hallottam olyan történetet, hogy embereket megkörnyékeztek, aláírattak velük papírokat, és elvették a lakásukat. Mivel könnyen befolyásolható vagyok, félek, hogy megtalálnak ilyen arcok az elkövetkező 5-10 évben biztosan. Hogyan tudom megnehezíteni a dolgukat olyan módon, mint ahogy azt a jelzálog tette? Olvastam a haszonélvezetről, ugyan van egy bátyám külföldön, de nem szívesen vonnám ebbe bele. Nincs valami jogi vagy más megoldás a kényszerített adásvétel ellen?

2021. nov. 25. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azt gondolom, hogy ebben az esetben semmiféle ismerősben se bízzál meg. Szerintem keressed fel a legközelebbi közjegyzőt és készíttessél vele egy olyan okiratot, hogy "a te akaratod és az ő ellenjegyzése nélkül ne lehessen eladni a lakásodat".

Így nem tudja megszerezni a lakásmaffia.

2021. nov. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tűnik a legegyszerűbben kivitelezhetőnek eddig!
2021. nov. 26. 11:26
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

Az mindenképpen rossz ötlet, hogy egy ismerőst bármi módon bevonj a vagyonod kezelésébe, akár haszonélvezeti jog, akár gondnokság. Mivel hiszékeny és tájékozatlan vagy, pont így vonzanád be a sötét alakokat. A gondnokság meg felejtős, konkrétan megszűnnél jogilag cselekvőképes lenni, és nem tudnád befolyásolni a vagyonoddal kapcsolatos döntéseket. Egyébként ezen a területen is jelen vannak a bűnözők, hiába tűnik jogilag szabályozottnak.


Soha ne írj alá semmit ügyvéddel való megbeszélés nélkül.

2021. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 13-mal. Sajnos egy rokonom kapcsán belelátok a szociális ellátórendszerbe és a gyámhivatal működésébe. Ami mocsok itt van...
2021. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

A paranoia ma már elég jól kezelhető megfelelő gyógyszerrel és terápiával.


Szerintem ezen a vonalon kellene elindulnod.

2021. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat! Mi van, ha visszafizetem a hitelt, de nem vetetem le a jelzálogot a földhivatalban (nem adom be a banki igazolást)? Csak amikor tényleg el akarom majd adni. Addig pedg a lakásmaffia sem tudja megszerezni a jelzálog miatt. Esetleg nem is fizetem vissza teljesen a hitelt, 50 ezret rajta meghagyok, amit még évekig fizetek, hogy ne kerüljön le a jelzálog - ez ugyanannak a B. variációja.
2021. dec. 5. 22:45
 17/20 anonim ***** válasza:
Te Olaszliszkán laksz?
2021. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ha valami módon rá tud venni a lakásmaffia arra, hogy add el nekik a lakást, mekkora gond az nekik, hogy a jelzálogot is levetessék veled? Max. kapsz két pofonnal többet.

Ne legyél már ennyire paranoiás.

2021. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne fókuszálj ennyire a jelzálogra, nem az védi meg az ingatlanodat a lakásmaffiától. Ahogy az előző írta, simán meg tudják oldani, hogy lekerüljön a jelzálog, ahogy ez pl. egy normál adásvételnél is megtörténik. Azt nem tudom, hogy akarod, hogy nem teljesen fizeted vissza a hitelt, csak hogy jelzálog maradjon. A végén a bankkal gyűlik meg a bajod.


Gondolkozz felelősségteljesen, legyen ügyvéded, akivel konzultálhatsz minden pénzügyi döntés előtt. És ha ennyire foglalkoztat a lakásmaffia, olvass utána a sztoriknak, látni fogod, hogy minden esetnél volt egy vagy több figyelmeztető jel, amivel nem foglalkoztak (pl. lakást kiadták rosszarcú népeknek, vagy látatlanban vettek ingatlant túl olcsón, vagy sürgősen kellett aláírni egy "papírt" a tulajdonosnak és nem olvasta el, stb). Ezekből sokat lehet tanulni.

2021. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Eddig a legjobb válasz a 19!
2021. dec. 23. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!