Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is rossz ötlet...

Szerintetek is rossz ötlet lakást vennem?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék 23M Ft-ig egy felújított garzont venni a belső kerületek egyikében. Ebben az árkategóriában a 7. és 8. kerület jöhet szóba. Laktam a keletinél, számomra nem volt problémás a környék.


Kb heti 1 alkalommal aludnék ott, mivel nem budapesti vagyok, csak ott van a munkahelyem és néha bejárok. Egy kedves barátnőm nagyon nem javasolja sem a 8. kerületet, sem a lakásvásárlást, mondván, hogy gyűjtsek még vagy várjak vele, amíg biztosabb lesz az életem.


A lakást hitelre venném, 20% önerővel. A tranzakció után is maradna a számlámon 1-2M Ft, szóval nem az egészet költeném el. A lakáshitel törlesztőjének kifizetése után maradna legalább 500 000 Ft nettó munkabérem havonta.


Fix, bejelentett munkahelyem van és a kiszemelt lakás mellett van egy másik, tehermentes lakásom is egy megyeszékhelyen, ami jelenleg hosszú távra ki van adva, de airbnbztettem is.


A budapesti tartózkodásaim idejére akár bérelhetnék is egy szobát valahol, olcsóbban jönnék ki, ez tény, viszont úgy gondolom, hogy az új lakás meg fogja tartani az árát és jól esne, ha pesten is lenne hova hazamennem.


Úgy érzem, hogy van rá pénzem, a törlesztő nem fog földhöz vágni, a pénzem nem fog elfogyni és hosszú távon nem fogok vele pénzt veszíteni. A párommal közös életet tervezünk, de nyilván nem a budapesti egyszobás lakásban, viszont addig még van pár év. Ő még többet keres mint én, ezért ha pár év múlva aktuális lenne egy nagyobb, közös lakás vásárlása, akkor ahhoz is rendelkezésre fog állni az önerőnk és a garzon hitele mellett is hitelképesek leszünk. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy ez a vásárlás valóban akkora blődségnek hangzik? A 8. kerületben tényleg nagyon necces vásárolni? A földszinti lakások tényleg problémásak betörés szempontjából?


2021. nov. 25. 23:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

VIII. kerületnek teljesen eltérő adottsagú részei vannak.

Én a VII.-ben lakom, földszinten. Nyilván van az ablakomon rács, de az a többi kerületben is kell :) Nem para egyébként.

2021. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy vannak jobb meg rosszabb részek. Azért szeretnék sétálgatni egy kicsit a kérdéses utcákon, hogy felmérjem a helyzetet. Rácsot akkor mindenképp érdemes felszereltetni födszintre?
2021. nov. 25. 23:52
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

A lakásvásárlás egy jó befektetés lehet kivéve, ha putris a környéken vásárolsz.

Az ilyen helyeken nem csupán a betörésektől kell tartani, hanem szinte bármitől!

Ráadásul soha nem fog úgy nőni a lakás értéke, mint egy rendes környéken, arról már nem is beszélve, hogy eladni is sokkalta nehezebb lesz.

2021. nov. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék putris környékén vásárolni, viszont úgy hiszem, hogy a korábban említett kerületeknek nem minden része putri. Vagy rosszul gondolom? Lehet, hogy nem vagyok elég tájékozott, ezért próbálok infót szerezni tőletek. Pl Rejtő Jenő utca, Nefelejcs utca, Péterfy Sándor u, Verseny u, Százház utcai ingatlanokat néztem.
2021. nov. 26. 00:23
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok most képben a 7.-8. kerületi árakkal, de a rosszabb környékeken az ilyen „ritkán vagyok ott” lakásokat elég hamar kiszúrják, értéket ne nagyon tarts ott.
2021. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a távfelügyeletet javaslom, én mindenképp tennék a lakásomba, jó környéken is.
2021. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jó tippek! A riasztó már eszembe jutott, de távolról irányítható lámpa, illetve kamera is jó ötlet.
2021. nov. 26. 00:30
 8/28 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy vannak airbnb menedzsmenttel foglalkozó vállalkozások, egyet megbízok és rövid távra kiadom, amikor nem vagyok ott. Így folyamatosan megfigyelés alatt állna a lakás.
2021. nov. 26. 00:38
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A távfelügyelet azért jobb, mert ők viszonylag alacsony havidíjért ki is mennek megnézni, ha baj van, ráadásul van köztük, aki rendőr és másodállásban csinálja ezt, tehát intézkedni is tud. Egy ismerősömék házától ez tartotta távol a norvég cserediákokat, amikor az önkormányzatuk hülye döntései miatt túl skandináv lett a környékük.
2021. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%
Nem hiszem, hogy Budapesten elég a 20% önerő. Inkább 40-50% szokott kelleni.
2021. nov. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!