Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tarsasházban lakunk jelenleg....

Tarsasházban lakunk jelenleg. Sorház középső házát akarjuk megvenni. Mire figyeljünk? Hangok, zajok, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nem akarunk mellé fogni a középső sorházzal
2021. dec. 3. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra mindenképpen, hogy az elválasztó falak között legyen külön hangszigetelés.

És arra sem árt figyelni, hogy a házon kívüli osztatlan közös tulajdonú telket rendeltetésszerűen használják-e a többiek. Van olyan, aki egyszerűen kisajátítja magának.

2021. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted hogy legyen az elválsztó falak közt szigetelés? Azt mondták a lakások közt 30 as tégla van.
2021. dec. 3. 08:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember általában azért (is) költözik sorházba, hogy egyrészt nagyobb tere legyen kinn, másrészt kevésbé hallja a szomszédokat.

Én hármas sorház szélső házában laktam, a lakások között 30 centis ytong fal volt, de sokkal jobban áthallatszott, mint az előző társasházi lakásomban a tégla fal. Ugyanis ebbe a falba építették bele a vízvezeték csöveket is, ami kiválóan vitte a hangot, de enélkül is nagyon áthallatszott.

Ha szabályosan építették volna, akkor nem egy 30 centis fallal oldották volna meg a két lakás közötti elválasztást, hanem külön-külön fallal, közé hangszigeteléssel. A hatályos építési szabályzat is kitér erre.

Én a helyedben nagyon figyelnék erre, mert pokollá tudja tenni a mindennapi életed.

2021. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1988 a sorház.

Igen a vízelvezők a falba vannak. Ettol tartok en is egy 3 emeletes sorház és hát regi építésű

2021. dec. 3. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Attól, hogy B30-as tégla, még átjönnek a hangok ha hangos a szomszéd, pl mikor közlekedik a lépcsőn. Tudom, mert az én ikerházamban is időnként hallom a szomszédot, de nekem csak egy oldalon van, de neked mindkettőn lesz. Hangos TV-zés, zenehallgatás, pláne házimozi felejtős.
2021. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!