Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeged agglomerációjából...

Szeged agglomerációjából melyik településre ajánlanátok/nem ajánlanátok költözni?

Figyelt kérdés
Férjemmel 4 éve költöztünk kb Szegedre, azóta albérletben élünk, most tervezünk családi házat venni a környéken, csak nem igazán ismerjük a környéket. Eddig Deszk, Röszke amiket nézegettünk és jó településnek tűnnek, ám elég drágák itt a házak. Maroslelén olcsóbbak a házak, ez a falu autópályán 15-20 perc kb Szegedtől. Van aki a környéken lakik? Miért szeretsz, esetleg nem szeretsz ott élni? (közlekedés, társaság, közbiztonság, egyszóval mennyire élhető a falu/város) Véleményekre vagyok kíváncsi! :)

2021. dec. 6. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Sándorfalván nőttem fel és a szüleimhez még mindig visszajárok látogatóba. A közbiztonság teljesen jó, soha életemben nem éreztem magam veszélyben a városban és nagyon ritkán hallani betörésekről is. A tömegközlekedés elfogadható, napközben legalább 1, inkább 2 busz szokott lenni Szegedre. Az első hajnali 5 körül, az utolsó 22 körül szokott elmenni. Autóval 15-20 perc alatt bent vagy a városban és az autópályára se kell felmenned hozzá. Idén lett kész a bicikliút a települések között, szóval mostmár biztonságosan át is tudsz biciklizni. A 'belváros' (mindenki falunak hívja a valóságban) kimondottan kulturált, főleg a Kastély és a közvetlen környéke. (Régen ez volt az általános iskola, manapság kávézó, rendezvényközpont, kiállítóhelység). A Nádastó strand is tök jó hely, nekem sokkal jobban bejött, mint pl Velencei-tó. Alapvetően csendes város is, mert nem nagy az átmenő a forgalom, de ennek ellenére könnyen elérhető az autópálya és Szeged is.


Én személy szerint sosem szerettem annyira ott élni, de ez nem feltétlen bárki hibája, egyszerűen nem nekem való. Ettől függetlenül kellemes település.

2021. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedés elfogadható, napközben legalább 1, inkább 2 busz szokott lenni Szegedre ÓRÁNKÉNT*
2021. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Deszket meleg szívvel tudom ajánlani.
2021. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Én nem ajánlom, hogy bármelyikre is költözz! Nem azért, mert valami baj lenne velük. Hanem mert feleslegesen bonyolítjátok az életeteket az ingázással (ha autóval teszitek, akkor még másokét is). Gondolj bele: napi szinten bemenni dolgozni, legkésőbb középiskolától kezdve a gyerek(ek)nek is menni kell. Vásárolni is Szegeden érdemes, programok is ott vannak érdemben stb. Szeged pedig az ország nagyvárosai közül a különösen élhetőek közé tartozik, még a belvárosi és a lakótelepi részek is, a kertvárosias részek pedig végképp, és nagyon jó a városi tömegközlekedés, és a kerékpáros lehetőségek is.

Szóval nem kötekedésképpen mondom, de én százszor is meggondolnám, hogy kiköltözzek Szegedről.


Üdv, egy szegedi lakos

2021. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha te ki tudod fizetni jelenleg a szegedi családi házakat gratulálok neked, sajnos ezzel sokan nincsenek így. Amíg egy liliom lakókertes telek 19 milliótól indul, szerintem nincs is miről beszélnünk. Szép hely Deszk, ha meg tudod tenni, hogy nem csúcsforgalomban autózol Szegedre 15 perc.
2021. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!