Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri megvenni befektetésnek...

Megéri megvenni befektetésnek egy hegyi házikót, nyaralás céljából?

Figyelt kérdés

4-5 millióért elég jó kis hegyvidéki házak vannak. Mivel nem állandó lakhely lenne, így nem érdekes, hogy nincs munkahely, vagy bevásárlóközpont a közelben. Orvos legyen, meg egy kisbolt pont elég. Szoktunk menni kirándulni, és mikor egy átlagos szállás 2 fő 5 napra 100+ ezer Ft, olyankor elgondolkodtató, hogy évi 2-3x megyünk, az 300.000 Ft, annyiból a fenntartás bőven kijön. (Még úgy is, hogy 2 havonta menni kell pl füvet vágni) Csak vajon megéri-e, mint befektetés? Jelenleg vagy egy egyetemvárosi lakást akarok venni kp+hitel albérletbe kiadni, vagy egy saját kis nyaralót, ahova elvonulhatunk vagy akár baráti társasággal is elmehetünk. Ehhez nem kéne hitel, és mivel sosem volt még hitelem, így félek tőle.

Illetve, hosszú távon nem lesz unalmas ugyan oda menni évről évre? (Nem csak a kandalló mellett akarunk ülni, hanem kirándulni, hegyet mászni, stb.)


2021. dec. 10. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Én biztos nem vennék ilyen célra sehol házat. Nem szeretek másodszorra se ugyanoda menni. Túl sok szép hely van az országban ahhoz, külföldön pedig végtelen mennyiségű.
2021. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk van. Eladjuk, mert csak a gond van vele.

Vagy ott nyaraltok örökkön örökké és megunjátok, vagy a kezdeti lelkesedés után csak púp a háton.

Amúgy az 1-nek igaza van.

2021. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Menjetek "kulcsosházakba", akkor nem 100ezer lesz 5 nap, hanem mondjuk 20ezer és társasággal az az igazi kaland!

[link]

2021. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Mondjuk 5 év múlva eladom. De addig vajon felfelé mennek az árak, vagy lefelé? Mármint most a home office, illetve ez a karantén megnyomta a kertes házak árát. Nálunk amit vírus előtt vettem 6-ért (teleknek), 14-ért kérték már. De azoknak az ára igazából nem nőtt. Pár éve nézegettem, az egyik faluban az egyik amelyiket néztem, most ugyan annyi, mint akkor volt. Igaz, nem csináltak rajta semmit, csak megvették, de kívül szigetelt, színezett, újfajta ablakos, 10 éves gázkazán, 2 szoba konyha fürdőszoba, plusz rengeteg mellék, apartmannak kialakítható nyári konyha, és 4 millió. Ja, és a Wikipédia szerint a falunak csak magyar lakosa van. (Ez is szempont.)
2021. dec. 10. 18:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vennék ilyet, ha már nem kellene dolgoznom, vagy legalább 2-3 hónapot tudnék tölteni benne. De akkor is inkább lakást valamely alpesi kisvárosban. Mert azon túl, hogy nem igazán éri meg évi néhány hét miatt, sok vele a macera is, igencsak számít az is, hogy amúgy több helyre mehettek.
2021. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyen,de nem azért adtuk el,mert bele untunk.

Megöregedtünk és már nem birjuk a munkákat.Mindenünk meg termett.Ez mellet nagyon sok felé mentünk kirándulni,nyaralni.

Nagyon jó helyen volt,illetve van,ezért a hirdetés után 3 nap alatt megvették.Nem vártuk meg,hogy leromoljon.

A kapott vétel árhoz hozzátesszük a kis megtakaritásunk,és veszünk 1 kis panelt,amit aztán kiadnánk.Az ingatlanok értéke mindig felfelé megy ,bankban már nem szabad a pénzt tartani.Nem adnak annyi kamatot,amennyit az infláció elvisz.

2021. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

#4

Azért abban a 100%-os magyarlakta faluban érdemes lenne körülnézni,(a cigányok zöme magyarnak vallja magát, csak mondom!) beszélgetni a helyiekkel, bemenni az önkormányzatba, boltokba, kocsmába. Ami olyan ahogy leírtad és 4 millió a mai CSOK-os világban, annak nyomós oka van!

2021. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

#6

"Megöregedtünk és már nem birjuk a munkákat.Mindenünk meg termett"


Kedves 6-os, az megvan, hogy nyaralót akar venni és nem dolgozni répával meg a krumplival?

Ahogy írta, 2 havonta menne és maximum a fűvágás fér bele neki, ...jelzem teljesen jogosan egy nyaraló/pihenőhely esetén.

2021. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, itthon van konyhakert, ott ha nagy a kert, akkor maximum valami terménnyel bevetni és műveltetni. Nyáron is itthon vagyok 3 hetet, és karácsonykor is, 20.ától január 10.éig az Istennek sem dolgozok. ilyenkor szoktunk elmenni, illetve amikor a feleségemnek belefér, általában tavasszal. Igazából én mindig tudok csinálni magamnak egy szabad hetet is. Csak az a baj, hogy anyagilag nem tudom, hogy megérné-e. Ismerem a helyet, ~300 fő lakja, és ha van is cigány, az nem a lopós fajta alja. Voltam már ott többször.
2021. dec. 10. 22:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol néztétek a házat?
2021. dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!