Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van esélyem megvenni így egy...

Van esélyem megvenni így egy ingatlant?

Figyelt kérdés

Üdv. Adott egy 22 áros telek, rajta egy 130m2 régi családi házzal (tégla). Az ára 34 000€. 22 éves vagyok, nettó kerersetem 720€ és másfél éve van fix munkahelyem, szerződés szerint határozatlan időre. Jelenleg nagyjából 5000€ megtakarításom van, egy banknak sem tartoztam soha, nem volt még sose hitelem, tehát teljesen el vagyok veszve ilyen téren.

Az adott ház korához képest eléggé rendben van, korszerűsítésre viszont szükség lenne. Első sorban ajtók és ablakok cseréje, teljes festés belül, fürdőszoba teljes felújítása valamint (ha futna rá) tetőszerkezet részleges (a házhoz tartozó melléképület teteje rendben van) vagy akár teljes cseréje. 40 000 euróval számoltam 15 évre, ez a bankomnál kb 250€/hó törlesztőt jelentene. A kérdés az, hogy ha vásárláshoz is hitelre van szükségem, akkor csak az adott árat tudnám felvenni és utólag a felújításokra külön, vagy egyben is vehetek fel nagyobb összeget? Kérdés, hogy ad e egyátalán a bank erre a házra/ingatlanra ennyi pénzt? Nincs semmi ingatlan a nevemen és senkire sem számíthatok aki kisegítene, tehát vagy erre kapok hitelt, vagy buktam.

A hitelt egyedül venném fel, barátnőmnek még fél év vissza van az iskolából.



2021. dec. 12. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talan abban az orszagban, a sajat bankodnal vagy a helyi hitel-tanacsadoknal tedd fel a kerdesedet, ahol elsz.
2021. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt a kérdéseket olvasók elsöprő többsége a magyarországi körülményekkel, helyzettel van tisztában, arra nem tudunk válaszolni, hogy Felvidéken erre milyen esélyeid vannak. :/ Mindenesetre a sok sopánka anyaországinak azért nem árt látnia a kérdésed, hogy a "minket leelőzött Szlovákiában" sincs másképp, mint nálunk. Kb. nálunk is ez a helyzet! Mennyiből élsz havonta, mert azt nem tudhatjuk? Az a lényeg! 720-at keresel, ebből elmenne havonta 250 a hitelre, marad 470, ebből mennyit tudsz majd még félrerakni, tudsz-e egyáltalán? 11 ezer euroból nálunk a felsorolt felújítás közel sem jön ki, merem feltételezni, nálatok sem. Nálunk csak a tetőcsere kerülne 11 ezerbe! Nálunk ingatlanba megéri befektetni, akár még így is, ahogy Te készülsz erre. Igényeidtől függ, de 11 ezer euroból (ha a tetőcserét lehet halogatni) lakhatóvá tehető egy ház. Ha azt tudod vállalni, hogy 1 szobát lakhatóvá teszel, a többit meg ahogy erre összegyűlik pénz, úgy haladsz vele, vagy azt tudod vállalni, hogy ahol most laksz (albérlet vagy szülők), ott még egy pár évet lehúzol, amíg a házat felújítod, meglátásom szerint akkor éri meg megvenni, egyéb esetben nem, egyéb esetben inkább várnék a vásárlással még 1-2 évet. A félretett pénz meg még szaporodjon, mert két kölcsönt felvenni, az már piszok nagy felelőtlenség!
2021. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jól sejted, felvidéki vagyok. Nem írtam le, de barátnőm iskola mellett is dolgozik fél műszakban, szóval az is 300€ környéke. Mi 700-ra számoltuk azt ami marad a hitel fizetése mellett. Tudnánk félre tenni belőle. Júliustól rendesen dolgozik ő is. Viszont nem várhatunk addig + 3 hónapot még, hogy vele is számolni tudjunk hitel szempontból, mivel jó helyen, viszonylag jó állapotban, nekünk megfelelő épületről van szó. nyilván ha nem jön össze akkor várnunk kell, vagy más megoldást kell keresnünk.

A ház teljesen lakható (voltunk megnézni) a fürdőszoba is használható, a tető sem kritikus állapotú, ezeket csak minél hamarabb szerentém rendbe rakatni. Van a családban kőműves, tehát valamivel olcsóbban tudnánk megoldani a felújítások egy részét. Azt nem tudom, ki e futja az így fennmaradó 11 ezerből, szükség esetén minden felújítás elnapolható lenne, kivéve a festést, meg apróbb javításokat. Nem is ez volt a fő kérdésem, inkább a hitellel kapcsolatban érdekelnek a dolgok, hogy egyben kapok e többet, mint a vételi ár ha abból akarom megvenni.


#1: nyilván jövő héten ez meg fog történni, de mivel teljesen ismeretlen számomra ez a terep, ezért gondoltam ki írom ide, hátha valamiben tudtok segíteni. Gondolom ha mindent át számoltam volna forintra, akkor nem is írtál volna semmit.

2021. dec. 12. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik országban vagy, de a 720 euró kevésnek számít a legtöbb eurós országban. :) Illetve a 34.000 euró se sok egy házért. Amúgy benk függő, de 20-30% önrészt elvárnak a bankok általában
2021. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb írta le, hogy Szlovákia. (Felvidék)
2021. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az ottani korulmenyeket es arakat, de ekkora fizetesre es ennyi onerore annyi hitelt, ami eleg lenne erre a hazra, nem hiszem, hogy fogsz kapni. Vagy nem tudom, de nekem keveskenek tunik.


Most egyedul elsz es eltartod magad, alberletben? Marad ho vegere valami? Mondjuk gondolom, hogy nem, kulonben nem tudtal volna ennyi penzt osszesporolni. Lehet, hogy elobb azt kene kiprobalni, hogy egyaltalan megelnel-e ennyi penzbol a sajat labadon. Ehhez tokeletes az alberlet, mert a hitel torlesztoje is (ha egyaltalan kapnal) minimum annyi vagy meg tobb lenne havonta, igy kvazi kovetkezmenyek nelkul ki tudnad probalni a dolgot.

130 negyzetmeteres csaladi hazat fent is kell tartani valamibol, foleg, ha felujitando,az zabalja a penzt rendesen. Na meg ha szar a szigeteles, nyilaszarok, a gatyad is ramegy csak a futesre...


Tehat az egy dolog, hogy van egy hazad, van egy hiteled, de ezen kivul rezsit, kajat, ruhat, stb-t is fizetni kell...


Nem tudom, hogy ott hogy van, de ha lakashitelt veszel fel, akkor azt nem kotlheted felujitasra, csak es kizarolag a hazat veheted meg belole. Felujitasra is letezik egyebkent hitel, de ezt kulon kell intezni.

2021. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Normális bankok nem adnak hitelt, ha nem látják biztosítottnak a részlet kifizetése után az adós normális megélhetését.
2021. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre itt ne várj használható választ, ahogy írják is, helyben érdeklődj.
2021. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egész életedben fizetheted a hitelt. Leírásod alapján még egy Magyarországi lakással is jobban kijönnél.
2021. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!