Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt olyan pont az elmúlt...

Volt olyan pont az elmúlt években amikor azt gondoltátok abbamarad a budapesti lakások drágulása? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat aki pár évvel ezelőtt erre fogadott, és eladta a házat a feje fölül, hogy nyerészkedhessen, mert arra számított bedől a piac, csakhogy 2 évvel később ugyannyiért vegyen egy kisebbet.

2021. dec. 26. 19:38
A kérdező szavazást indított:
2015 előtt
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
16 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Budapesten a belvárosban alacsonyabbak lettek, vagy csak megálltak az árak az első hullám idején. Airbnb megállt teljesen, hosszútávú bérlők is elszívárogtak az online oktatás a home office és a vendéglátóipar illetve a szórakoztatóipar bezárása miatt. A külföldi vásárlók is eltüntek, így a kutyának sem kellett lakás a környéken. Itt talán érdemes lett volna akkor és talán most is venni.
2021. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Én az elmúlt 6 évben mindig ezt hittem, nem volt igazam. (Most is várok kis csökkenést.)
2021. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyi rossz hír van. Covid, drágulások, elszegényedés, árfolyam, hitelt hitelre stb.

Szóval főleg mikor bejött a sok lezárás meg minden, azt hittem most már csak borulni fog kicsit legalább az egész.

Autót készültem venni a benzines mellé, mert a napi 140km inkább dízel, ömlött a sok hír, hogy max fél év és az autók ára is bedől, meg én is azt hittem.

De láttam egy jó ajánlatot, meg nem is bírtam várni vásároltam, aztán nem, hogy nem ment lejjebb jócskán drágult is. Ingatlanpiac meg pláne.

2021. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Épeszű ember ilyet nem gondolhat. A forint az elmúlt 10 évben kb. 20%-ot gyengült, folyamatosan volt infláció és az építőanyag árak emelkedtek. Mindez már önmagában is a lakásárak növekedését vetítette előre, de legyünk megengedők, legalább is a stagnálását. Ha a covid elvitte volna a lakosság 10%-át, tehát felszabadultak volna lakások, akkor talán a kínálat növekedése kissé mérsékelte volna az árakat. Ilyen tömeges haláleset azért szerencsére nem volt.
2021. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem egységes Budapest sem. A piac sokkal lokálisabb.

Belváros áremelkedése áll közel 2 éve már.

2021. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Covid kezdetével az ingatlan árak csökkenni kezdtek stagnáltak én azt hittem most fognak lefelé megindulni erre hát nagyon nem inkább felfelé mentek 2021-ben.
2021. dec. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem láttam a kormány hozzáállását. Olyan jó, hogy inkább bedöntik a bankrendszert a moratóriumokkal és államcsődöt akarnak előidézni, csak senki ne éljen rosszabbul, mint 4 éve, a választásokig.


Teljesen megjósolhatatlan, hogy mi lesz, mert attól függ, hogy mi történik a bedőlő csokosokkal, illetve a bankszektor bedől-e, hogy kedvezzenek a vakon hiteltfelvevőknek.

2021. dec. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen infláció mellett egyelőre esélytelen a csökkenés.
2021. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Egy kis megtorpanásra számítottam csak 2020-ban, a covid miatt, de érdemi nem igazán volt. Csökkenés szerintem nem mostanában lesz. Max súlyos válság árán, ahogy azt előttem írták már a hibás politika miatt. De akkor meg ez lesz a legkisebb problémám
2021. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
7es olyan már nincs hogy vakon vegye föl valaki a hitelt. Nagyon megnézik a bankok hogy kinek adnak kölcsön és sokat visszadobnak. Esetleg a babaváró meg nem tudom milyen szaporulati támogatással csődölhetnek be jobban, ha nem jön össze amit vállaltak.
2021. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!