Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Erdő közelébe soha! Tanácsoltá...

Erdő közelébe soha! Tanácsolták többen. Inkább minél közelebb városhoz, de még ott SE annak erdős szélén! Keletre (ide is) jellemző betörések miatt. Ebtartó gazdik! Mik a tapasztalataitok? Rögzítő kamerák mellett van az a pásztorkutya mennyiség...

Figyelt kérdés

Kutyások! Van az a pásztorkutya mennyiség melyek mellett már öt-hat fős bandák is tízszer meggondolják, hogy be akarjanak-e egyáltalán hatolni a kerítésen át egy nagyobb telekre? Vagy még, teszem azt, például öt-hét-nyolc pásztorkutya sem tudja őket meggátolni ocsmány senkiházi szándékuk véghezvitelétől?


Kérdésem onnan indult ki, hogy ketten azt állították, mindet egyszerre nem tudják lemérgezni, emiatt a kertbe betörés pillanatában végképp nem lehetnek biztosak abban, hogy minden kutya ki van-e ütve. Lehet némely eb akár hátul is, vagy máshol, ahol a fáktól, bokroktól nem látják. Illetve - mondták - ha egy nagyobb mennyiségből csak két-három ilyen kutya marad épen, ember legyen a talpán aki megbirkózik velük. Ezek persze eddig nagyon szépen hangzanak, kérdés mi a valóság?...


.


Ugyanakkor hiába javasolja - azért mert jót akar - akárki, hogy erdő közelébe, vagyis a lakott területektől valamivel távolabb, ne költözzön soha senki, ha egyszerűen egy évtizede nem szeretek már városban lakni.


Még emlékszem, régen hosszú éveken át nagyszülőkhöz jártunk, sokszor hónapokat ott töltve nyaranta, hiába volt erdő szélén, egyben falu végén, imádtam a természet közelségét! És most is örömmel túrázok/túrázunk, akár ezekben a hideg időkben is.


Akármennyire is jó tanács, mert tudom, hogy jót akarnak nekem, hogy maradjak városban, vagy minimum egy falu közepén - egyszerűen nem tehetek róla, nem szeretem, nehezen viselem már!

Kell, szinte már szükséges nekem a szép táj látványa, pótolhatatlan lélekfrissítő hangulata!


Csak hát a gyakori - és nálunk sajnos valós - betörés veszélyek...

Teljes ellentmondás...



2021. dec. 30. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Egy jókora vizesárok körbe, kívül-belül nagyon erős kerítéssel, egészséges krokodilpopulációval, egyetlen, ugrókódos, dupla börtönajtós autóbejáróval...
2021. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon lakom, olyan városrészen ami megmaradt egy kicsit elit helynek, itt nem csak betörni nehéz, de még ingatlant is művészet megvenni munkából.

Diósgyőr, Majláth, de legfőképp Berekalja az ami ajánlott városiként, idegen számára.

Itt legnagyobb veszély erdős házaknál a róka vagy vaddisznó, ami kisebb állatra jelenthet veszélyt.

2021. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösz, azonban nem miskolci vagyok. :) Én valóban falu mellé vágyom!

Csak hát a fentiek...

2021. dec. 30. 23:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Kutyatartók válaszait várnám elsősorban.
2021. dec. 30. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Albérletet adtak ki az erdő szélén.

Megnéztük, mert nem gondoltuk, h annyira “természetközeli” lenne.

Ott bandával eléldegélnék de még a párommal is félnék.

2021. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Aramot vezess a keritesbe es legyen egy krematoriumod.


Tudod a sok falevelet el tudd egetni…


A kutyuskak meg a hazban legyenek. Ok tarsallatok.

2021. dec. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűbb riasztóval/kamerákkal telepakolni a telket, meg ezekre jó nagy betűkkel figyelmeztető táblákkal, semmint eltartani x kutyát, amik ezek szerint neked csak bioházörzőnek kellenének. 5 évig laktam erdő mellett, a környéken nem hallottam betörésről ez idő alatt.
2021. dec. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2000 forintos gázsprével 3 kutyát fél perc kiiktatni. Tudom, mert régen nekünk is voltak a telepen. Többször is betörtek.


Szeretem az állatokat, pont ezért írom, hogy vagyonvédelemre a mai világban alkalmatlanok.

Legfeljebb a 14 éves almatolvaj kölyköket tartja vissza.

A kamerának sincs sok értelme. Éjjel, ködös időben a kapucnis orkokról nem túl jó felvételek készülnek, amin utólag nézed ahogy szétfeszítik az ajtódat.


Nekünk egy profi által beépített riasztó ÉS a kivonuló szolgálat oldotta meg a rendszeres betöréseket. 0/24-ben 5-6 perc alatt kint vannak.

2021. dec. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Riasztó és egy két kamera kell. Jól kitáblázva láthatók is legyenek. Többet ér mint a kutya.
2021. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Nagyszerű ötlet az erdő széli kutyafalka - egész éjszaka nem fog tudni aludni a környék, mert az ebek azonnal fogják minden arra járó róka, nyúl, őz, vaddisznó szagát és neszeit és riasztanak. Egy kutyával még kezelhető a hozzászoktatás, de együtt nyűgösek.
2022. jan. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!