Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek rossz döntést...

Szerintetek rossz döntést hoztam ezzel a panellel?

Figyelt kérdés

Egyedül veszem. Sok helyen megnéztem téglákat is, végül erre esett a választásom. Jó helyen van, abszolút központban, a környék kiváló, nincsenek problémás elemek. 4-ik emelet, liftes, kis 48 m2-es lakás, kétszobás. Úgy terveztem, hogy egy, akár még két gyerekig is jó legyen a következő 10 évben. A kilátás szép, parkra néző, nem betondzsungel. HÉV, vonat rögtön az épület mellett. A lakást szépen karban tartják, van fizett takarító cég, a szükséges felújítások megvoltak. Értékbecslő szinte pont annyira becsülte, amennyiért megvettem.

Most unoktesóm hazajött külföldről és elkezdte szidni, hogy mivel viszont nincs szigetelve így pár év és eladhatatlan lesz, meg hogy 50 évre tervezték és már a végét járják ezek az épületek. Én a szigetelésről persze tudtam, de bevállaltam a magasabb rezsit.

Most akkor mi az igazság? Hiába fizetem a hitelt, búcsút mondhatok az életemnek, mert semmit nem fog érni később? Tudom figyelnem kellett volna erre, de csak a környéket néztem megy hogy jól érezzem magam benne. Vagy túlgondolom ezt?



2022. jan. 4. 05:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még csak a foglalót tettem le, de az sem kevés.
2022. jan. 4. 05:03
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Nem lesz semmi gond a panelekkel, ne aggódj. Ha meg úgy tűnik mégis, akkor hat éven belül eladod.


Az unokatesód meg egy idióta. Persze a legjobb az lenne, ha mind Új-Zélandon vennénk házat, mint a milliárdosok, de Budapesten, jó helyen lévő ingatlan mindig eladható lesz. A panelek meg még 100 év múlva is Budapest látképét fogják tarkítani.

2022. jan. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szimplán csak csak féltékeny az unokatesód.
2022. jan. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt előnyök mellett ne foglalkozz a szigeteléssel, az unokatesód véleményével meg pláne, keressen neked egy jobbat ugyanennyiért, aztán dumáljon.
2022. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak szigetelni paneleket
2022. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Na megint itt van a panelos kérdező aki hetek-hónapok óta pörög ezen az 50 éven, csak most más kamu kérdésbe burkolva kérdezi ugyanazt... :D
2022. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Eskü ez az első kérdésem :). De köszönöm szépen a válaszokat! Kissé megnyugodtam, túlparázom valószínű.
2022. jan. 4. 09:19
 8/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nem 50 éves a ház, csak 40.
2022. jan. 4. 09:19
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesódnak nem jött be a külföldi kolbaszkerítes? :))

Nyugodtan vedd meg, jelenleg a panelok a legstabilabb es legtartósabb társasházak itthon.

A szigetelés hiány a fűtési költségben zavarhat.

2022. jan. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Vannak akik kifejezetten panel ellenesek, nem kell Rájuk hallgatni. Amit írsz jó,engem kicsit visszatartana hogy nem esett át panelprogramon ami nemcsak azt jelenti,hogy a fűtésszámla magasabb. Vélhetőleg valamikor csak úgy dönt a lakóközösség,hogy pályáznak, hitelt vesznek fel, ami akár évekre megemelheti, akár jóval magasabb összegre, a közös költséget.

Ennek az egy kérdésnek érdemes lenne utánajárnod. Tervezik-e, illetve miből, mennyi megtakarítása van a háznak. A panelprogram a nyílászárók cseréjével is jár,amire előbb-utóbb sort kell keríteni attól függetlenül,hogy az épülettel mit terveznek.

Mi is panelt vettünk, jó helyen, jó (drága) áron, értékálló befektetés. Viszont számunkra a panelprogram fontos volt.

2022. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!