Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház vásárlás előtt állunk....

Ház vásárlás előtt állunk. Maga a ház nagyon jó árban van sehol nem találnánk ennyi pénzért. Nem véletlen hogy olcsó, mivel egy régi típusú hosszú ház, és a vegyes tüzelésű kazán a házon kívül helyezkedik el ami később lett hozza építve-?

Figyelt kérdés
Így ez nincs az alaprajzon tehát hivatalosan fűtés sincs a házban így jelzálog alapú hitelt sem lehet rá felvenni. Ti bele mennétek ? Meg merjem vásárolni ?

2022. jan. 13. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem probléma neked, hogy az udvaron van a kazán és hogy nem adnak rá hitelt, hát vedd meg. Én biztosan nem venném meg, számomra mindkettő kizáró ok.
2022. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy utólag lett hozzáépítve a kazánház, az miért gond?

A másik:

Én vásároltam hitelre, (igaz nem CSOK-ra) sehol nem kérték az alaprajzot.

Ja és vásároltam jelzálogalapú hitelre, kijött az értékbecslő, felmérte a házat (semmi alaprajz!) és megkaptam a hitelt, így aztán nem értem a gondodat!

Viszont ami inkább gond szokott lenni, az a hosszú házak esetén a vályog. Erre nem tesznek jelzálogot, különösen kis érték alatt, ami azt hiszem talán 5-6 millió.

2022. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Mit jelent, hogy "hivatalos fűtés"? Nem lakóingatlan a tulajdoni lapon?
2022. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 a ház végén van egy külön tégla épület, tehát a kazánház hozza van építve a házhoz.

#2 Mivel ingatlanos árulja ezért ezért kizáró ok a lakáshitel.

#3 központi fűtés van benne, a kazán melegíti a vizet

2022. jan. 13. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

"#2 Mivel ingatlanos árulja ezért ezért kizáró ok a lakáshitel."


Ilyet sem hallottam még, de mindegy!

Bem az ingatlanos dönt a fizetési mód elfogadásáról, hanem az eladó.

2022. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy venném meg, ha értékbecslő, statikus, építész vagy valaki rábólint, hogy jó a ház és ér annyit.
2022. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a ház végében lévő külső kazánház aranyat ér. Bármi gikszer törénik, nem robban a ház. Az sem igaz, hogy macerás odamenni és kezelni.


A mi kazánunk 15 méterre van a háztól, ott van a tüzelőtároló is. Minden jól szigetelt, alig van veszteség. Megéri így fűteni, mert nem koszolja, füstöli tele a házat.

2022. jan. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki ellenőrrel nézesd meg.
2022. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!☺️
2022. jan. 14. 12:11
 10/12 A kérdező kommentje:
A kazanhaz nekem is pozitiv hogy hol helyezkedik el. A probléma az alaprajzzal van hogy nem hivatalos.
2022. jan. 14. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!