Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A 3,2 méter belmagasságú...

A 3,2 méter belmagasságú lakásban jobban érezheti magát az ember, mint egy átlagos 2,6-os ban?

Figyelt kérdés

A 2,6 méter alatti lakások állítólag pszichésen nyomasztóak lehetnek.

Saját tapasztalat?



2022. jan. 16. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, megtapasztaltam
Igen
Nem, megtapasztaltam
Nem
36 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy a belmagasság jelent-e valami egyéb praktikus értelmet,pl. jobb berendezhetőség, nagyobb tároló falfelület stb. Egyébként nehezebb kifűteni és a mennyezet alatti levegő lehet nagyon meleg, miközben a padló felett 1,5 méter magasságban akár fázhatsz is.
2022. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem ereztem jobban magam, mert telen allandoan faztam, keptelenseg volt befuteni a nagy belmagassagu lakast. Legalabbis ott, ahol laktam. Mashol lehet, hogy meg van oldva jobban a futes, nem tudom.

Hala az egnek csak albi volt, koltoztem is, meg a kovetkezo tel elott.

2022. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a nagy belmagasság nyomasztó, a 2,6 méter az otthonos. Tehát ha az alapterület ugyanaz, csak a belmagasság más, akkor én inkább a 2,6-ra voksolnék.

Egyén kérdése...

2022. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Hintalow ***** válasza:
92%

Én nem szeretem a nagy belmagasságú lakásokat, hidegebbek, kihasználni nem lehet a nagy teret, csak ha begalériázod, cserébe nagyobb teljesítményű és több világítótest kell ugyanolyan fényviszonyok eléréséhez, bármilyen javítás/takarítás/pókhálózás pedig nettó szívás, mert csak nagyobb létrával lehet hozzáférni, amit meg nem tartanak minden háztartásban.

Szóval nem laknék olyanban.

2022. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Megszokás kérdése. Mindkettőben laktam már huzamosabb ideig.

A nagy belmagasságot csak jól kialakítható álló galéria esetében választanám.

Most már családi házunk van, a pincében van a konyha-étkező, csak 2,2m. Az sem depresszív, igaz, én csak 1,6 magas vagyok.

2022. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
sok a 4 méter, vagy annál magasabb belméretű lakás is. Egy rokonom 4,6 os belvárosi lakás földszintjén élt, lehetetlen volt kifűteni. Ha vendég voltam, állandóan fáztam.(ők is) viszont jó helyen volt, ezért nem mentek el.
2022. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem pont ez a 3 m körüli az ideális, amink most van :) azt azért egyáltalán nem vészes kifűteni sem, nem szoktunk fázni, mondjuk pont a nagy ablakok + nyugati fekvés miatt se, na meg emeleti és 50 centisek a falak... Ki lehet használni magas szekrényekkel vagy a gyerekek most kaptak galériaágy-várat és nagyon élvezik. De a gardróbban, kamrában is felér ez a magasság a pakolhatósága miatt egy padlással.

4 m (sok barátunk lakik olyanban) már tényleg "palota" érzés, bár nagyon elegáns, nem lehet túl praktikus, hiszen nem csak a nappaliban, hálóban annyi, hanem a vécében, konyhában is.

Egyébként szüleimnél ilyen 2,6-os bauhausban laktam vagy 20 évet, mégis hamar elszoktam tőle, most ha visszamegyek vagy néztünk pár hasonló lakást, nekem olyan babaház érzés, pedig alacsony vagyok.

2022. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szép a belmagasság, ha megfelelő tér , alapterület is van hozzá. Tény, hogy még az átlagos helyiségek is tágasabbnak, levegősebbnek tűnnek.


De mondjuk egy panellakásban nyilván nem sok értelme lenne a felesleges belmagasságnak, míg egy hatalmas nappali amibe befér egy komplett lakás nem mutatna jól kis belmagassággal, mert aránytalan lenne.

2022. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A szoba méretétől függ mennyi az ideális belmagasság. Átlagos 4*4m szobákhoz elég a 2,6-2,8m belmagasság. Egy 6*6 vagy 8*8 nappali viszont egyenesen követeli a 4-5 m magas mennyezetet különben olyan érzése van az embernek, mintha összenyomná a ház.

A nagy belmagasság további előnye, hogy magasabbak lehetnek az ablakok, több a fény. Nyilván hátránya, hogy rétegződik a levegő (radiátoroknál fokozottan) és télen hűvös a padló, de hát a nagypolgároknak, akik ezeket maguknak építették, nem okozott gondot anyagilag kifűteni.

2022. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban érzem, igen.
2022. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!