Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nézzek ki egy házat, foglalózz...

Nézzek ki egy házat, foglalózzam le, aztán adjam el a lakásomat, amiből a házat kifizetem? Vagy adjam el a lakást, legyen belőle pénzem és mikor a lakásomat lefoglalózták, akkor menjek házakat keresgélni?

Figyelt kérdés
Itt az a gond, ha nem kel el a lakásom záros határidőn belül, akkor nem tudom kifizetni a házat amit lefoglalóztam. A másik eshetőségnek pedig az a hátránya, hogy nem találok éppen akkor megfelelő házat amikor már a lakásomat kifizették és két szék közül a földre ülök, és nem lesz tető a fejem felett. Ti a kettő közül melyik megoldást választanátok?
2022. jan. 17. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eladod a lakasodat es elmesz alberletbe.
2022. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanúgy csináltuk, mint az egyes írta. Eladtuk a miénket és most albibaban vagyunk.

Így kisebb a veszteség ( pár hónap bérleti díj) mintha a foglalonál milliókat vesztenénk.

Az későbbi berleti díjat bekalkulalod az eladási árba.

Rizikó nulla.

2022. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ahogy az egyes írja
2022. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi gond van, hogy két macskával élünk. Olyan albérletet nem találunk, ahová cicákat lehet vinni.
2022. jan. 17. 20:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg még annyit fűznék hozzá, hogy nem nagy értékű házat akarunk venni, max. 16 milliósat. A foglaló sem lenne több 500 ezer, max. 1 milliónál.
2022. jan. 17. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom az albérletezést, mert ott ragadsz és elfolyik a lakásra szánt pénzed. Én így jártam..:( Add el a lakásodat úgy, hogy a szerződésben minél hosszabb kiköltözési határidőt szabsz meg (akár 3 hónap is lehet), ez alatt remélhetőleg találsz másik lakást.
2022. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, ebbe meg a vevő nem megy bele. Mi még tavaly augusztusban néztünk két házat. Mindegyiknél kikötés volt az ez évi januári szerződés az adó miatt. Még mindig árulják, mi meg vettünk másikat.

Ha olyan az az ingatlan, hogy még árulni sem kellene mert elviszik, akkor igen, lehet ilyen kikoteseket tenni. Máskülönben akkor kell eladni amikor vevő van rá

2022. jan. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os.

Mi történt? Miért nem sikerült másik ingatlant venni?

2022. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!