Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van esélyem így lakáshitelt...

Van esélyem így lakáshitelt kapni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, idén fejezem be az egyetemet (tanárképzés, 6 éves szak).


A kezdőfizetésem 172 ezer Ft nettó lesz, szóval amiatt aggódom, hogy erre nem adnak hitelt. Vidéki megyeszékhelyen szeretnék élni, mert itt kaptam állásajánlatot, itt egy egyszobás felújítandó lakás 20 millió forintnál kezdődik.


Van bármi esélyem arra, hogy legyen egy saját ingatlanom?



2022. jan. 19. 10:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, mennyi önerőd van, és mennyi hitelre lenne szükséged?
2022. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nos, elso korben ugye kell kb 25% onresz. Ez egy 20 millios lakas eseteben 5 millio. Tegyuk fel, hogy ez mar megvan. Ha nem, akkor ossze kell gyujtened, ebben az esetben viszont vedd figyelembe, hogy mire osszejon, addigra valsz keves lesz, mert a 20 millios lakas se annyiba fog kerulni, hanem tobbe.

Szoval ugye, ha van 5 millad, akkor 15 millio hitelre van szukseged.

Elvileg (bankmonitor szerint) kaphatnal erre hitelt 30 eves futamidore, havi 85 ezer koruli torlesztovel.

2022. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nincs önerőm, amit most diákmunkával megkeresek egyetem mellett, az el is megy a megélhetésre. Arra gondoltam, hogy talán másik hitelből (személyi) tudnám fedezni az önerőt.
2022. jan. 19. 10:39
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezt egy bank sem adna igy meg, de ha megis, akkor az 5 millio szemelyi kolcson torlesztoje a leheto leghosszabb 86 honapos futamido eseten szinten 80 ezek forint. Ergo a ket hitelre gyakorlatilag elmenne a teljes fizud egy honapban es akkor meg rezsit se fizettel, kajarol ne is beszeljunk. Ergo kb. eselytelen.
2022. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
plusz, max a jövedelmed fele lehetne a törlesztőrészlet, szóval tényleg meg sem adnák.
2022. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%
Diákhitelt kellett volna felvenned, mások így szedik össze az önerőt. De vigasztaljon hogy erre a fizura semmiképp se kapnál hitelt.
2022. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Önerő nélkül nem kapsz, legfeljebb ha elzálogosítod a szüleid lakását/házát is.

De azt semmiképp nem ajánlom.

Minimum 5 millio önerő kell egy 20 millas lakáshoz, meg még 1 milla kézben, hogy kifizesd az illetéket, az ügyvédet, a közjegyzőt.

2022. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez így és ennyivel teljesen esélytelen. Önállóan ennyi fizetéssel, önerő nélkül biztosan nem.
2022. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
De most kéne lakáshitel, mert ha ebből a fizetésből albérletet kell fizetnem, akkor soha sem tudok majd félretenni mellette...
2022. jan. 19. 14:33
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de a jelenlegi feltételeiddel nem fogsz hitelt kapni. Semmilyent sem. Ebbe sajnos bele kell törődnöd. Legalább az önerőt össze kellene kaparni. A család nem tud segíteni?
2022. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!