Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásnál, hogyan működik...

Ház eladásnál, hogyan működik pl a villany,,gáz számlák kezelése, hogy az új tulajnak küldjék a számlát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 04:02
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy átiratod a nevedre. Nem jósok, hogy kitalálják a tulajváltást.

Le kell olvasni az órákat, papíron rögzíteni ingatlan átadásakor ( óraszámokat). Mindketten aláírjátok. Mindketten szolgáltatóhoz bementek. Jelzitek a váltást, kiszámolnak mindent, a régi tulaj kifizeti a leolvasott óraállásig, veled kötnek szerződést, és onnan tiéd, te fizeted. Még kiszokott jönni egyes szolgáltató plombát ellenőrizni.

2022. jan. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem elég ha az új tulaj magában megy be?


Kevés a fogyasztás nagyon.

2022. jan. 20. 04:44
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Birtokbaadási jegyzőkönyvben kell rögzíteni mindent. 2 tanúnak alá kell írni - hivatalos dokumentum.

Ezzel vagy a vevő vagy az eladó bemegy a kozművekhez és átírják a mérőórakat.

Ha nulla fogyasztás lenne, akkor is át kell íratni.

2022. jan. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem minden szolgáltató fogad el mindent. Nekem volt ahol átírták, az eladó részér kifizettem ( kiszámolták, adtak pénzt rá). Volt ahol maffiára hivatkozva semmit nem voltak hajlandóak, hiába az adásvételi, meg az óraállások.
2022. jan. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
En januárban vettem lakádt. Egyik szolgáltatóhoz sem kellett bemenni. Vevőként mindent tudtam intézni online a szolgáltatók saját felületén. Ahelyett, hogy itt kérdezősködsz, nyisd meg a szolgáltató saját weboldalát. Ott biztos fogsz találni részletes leírást, hogy lehet az óraátírást intézni, milyen dokumentumok kellenek hozzá. Általában adás-vételit/tulajdonlapot kérnek hozzá. Mindent lehet most már online intézni.
2022. jan. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Minden szólgáltató honlapján fenn vannak azok a nyomtatványok amik az átíráshoz szükségesek.Aláírja az eladó és a vevő is.Mi sehová nem mentünk személyesen ,mindent emailban adtunk fel.
2022. jan. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy írták, 2 tanús birtokbaadási jegyzőkönyvvel, adásvételivel egyedül intézkedhetsz. Jegyzőkönyvben van hogy milyen óraállástól a tiéd.
2022. jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mennyi az átírási, átfutási idő?
2022. jan. 20. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szolgáltatótól függ. Nekem az Elműt vasárnap éjjel online bejelentettem, és hétfő reggel 8 óra 5 perckor jött emailben az új szerződés.

Főtáv is online bejelentettem, elfogadták, aztán az első számla jött nekem.

A víz és a csatorna kicsit lassabb volt, de 1-2 hónap múlva jött a számla meg a szerződés.


A te feladatod az, hogy jelezzed, és nyomon kövesd, hogy 1-2-3 hónap után azért mindenről jöjjön számla.


Amúgy birtokbaadási jegyzőkönyv tanukkal, és az adásvételi szerződés mindenhová elég volt, egyik szolgáltató sem követelte meg a saját nyomtatványát.

2022. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van még megválaszolatlan kérdés? Vagy miért van kiemelve?
2022. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!