Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, mennyire tartjátok...

Fiatalok, mennyire tartjátok reménytelennek a saját lakást? (Házat nem is merek említeni)

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én azon szerencsések közé tartozom, akiknek a szülők tudtak biztosítani saját lakást, még 2018-ban (ma ez a lakás 2x annyit ér mint akkor, grrr).


De én nem Pesten lakom, ha eladnám, ebből max. Egy lepukkantabb kis garzonra futná a fővárosban, ahová muszáj lesz elköltöznöm egyetem után, mert itt nem fogok tudni dolgozni, plusz más lehetőségektől is elesek.


Próbálok ügyeskedni, maximum diákhitelt veszek fel, ha végzek lesz belőle kb. 4 millió forintom (ami nem sokra elég a mai árak mellett, de a semminél csak jobb, meg praktikus hiteltípus).


Viszont ha meg is veszem a garzont, onnan necces továbblépni. 2 embernek már nem elég, gyereket szülni végképp nem lehetne oda, esetleg kiadni és beköltözni egy nagyobb albiba. De hát hitel mellett az eléggé finanszírozhatatlan nekem.


Úgy érzem nincs jó döntés, amit meg tudtam hozni, az teljesen kompromisszumos, előnye és hátránya is van bőven.


Jelenleg nincs párom, kicsit belefáradtam a próbálkozásba, talán ha elkerülök Budapestre, több lesz a lehetőség, de arra nem alapozhatok, hogy esetleg hasonló háttérrel jön és majd egy házasságkor közösbe téve a vagyont szerzünk egy megfelelő ingatlant együtt.


Persze sok nő ismerősöm van, akiknek sikerült úgymond jól kereső férjet kifogni, de erre tényleg nem lehet alapozni, pláne mert nem vagyok egy egyszerű eset, örülök, ha valaki elvisel. :D


Na de a személyes problémákat (mindenkinek van valamije) félretéve, ha két fiatal keres mondjuk nettó 350-et együtt, abból nem tudom hogyan lehet egy normális életet felépíteni. A közös jövőhöz minimum az egyik félnek el kéne hagynia a pályáját, vagy extra munkákat kell vállalnia, ami nagyon megterhelő.


Mondom ezt úgy, hogy ha nem vesznek fel céghez, én minimálbéren leszek majd, sajnos.


25/N



2022. jan. 23. 21:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbéren nem érdemes elmenned onnan, ahol laksz.

Azt ott is megkapod, csak mellé a lakhatásod sokkal olcsóbb.

2022. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
20%
Költözz jurtába: https://www.youtube.com/watch?v=yDTwdG_KMbY Minek neked lakás, mi szükséged van rá? Inkább felejtsd el!
2022. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
58%

És majd mindjárt jönnek a fidesz bugyraiból a csok, babaváró hitel adta lehetőségek. Meg, hogy a 25 alatti adómentes. Figyelj kérdező, te reálisan látod a dolgokat!


Mit kínál a kormány? Ha pl nem akarsz babaváró hitelre alapozni, vagy csokra és egyedülállóként akarsz valamire jutni, akkor ahhoz az is kevés, ha 20-25 éves korod között megkapod a max br 430at amire 65öt kapsz vissza havonta. Éves szinten ez 780000 ft. 5 év alatt 3,9 millió. Tatabányán például egy jó állapotú lakás 20-25 millió. Ez a 3,9 önerőhöz kevés. Esetleg ha találsz 18ért, akkor 3,6 az önerő 15 a hitel mert ugye papírozni is kell. A 15 millió 20 évre az úgy havi 120 körül jön ki fix kamatozással. De itt jön a csavar. Te 20 évesen nem igen fogsz bruttó 430at kapni. Ergo a kapható 3,9 millió már nem is 3,9 millió. De hát majd mondják a fideszesek, hogy a Gyurcsány ennyit sem adott, csak elvette a 13. havi nyugdíjat, fizetőssé tette az egészségügyet. Mindenhez ketten kellettek, két jó fizetéssel. Az egyedülálló, egyedüli ember nem fog boldogulni.

2022. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Budapesten viszont vannak lehetőségek a minimálbéren kívül is, itt sajnos még a minimálbéres állás sem igazán elérhető a szakmámban, túlképzés van. Úgyhogy sajnos muszáj elmennem szerencsét próbálni, mert itt teljesen esélytelen a dolog. Budapesten mindig van munka, itt nincs.
2022. jan. 23. 22:01
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem reménytelen, most futok neki én is pont 25 évesen. Nagyrészt kölcsön, és szüleim eladnak egy földterületet, aminek az árát nekem ajándékoznak, ez jelentős segítség persze.
2022. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Amúgy akkor már bevallom, Pécsen lakom jelenleg, de sajnos ez a megye egy pusztulat. Imádom ezt a várost, nekem pont elég lenne, de ha esetleg az elkövetkezendő 2 évben megtalálnám itt az igazit, akivel ketten már jobban tudnánk boldogulni anyagilag, akkor is elképzelhetetlen, hogy karriert lehessen építeni Pécsen.


Tudom, aki nem itt lakik, az biztosan nem így látja, de 7. Éve élek itt és én semmi kilátást nem látok...


Pedig amúgy minden más adott lenne. Megszakad a szívem, komolyan, sok átsírt éjszakán vagyok túl, de számomra itt nincs perspektíva és a barátaimmal is ugyanerre jutottunk. Hát ez van.

2022. jan. 23. 22:06
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
De rossz a sorrend: előbb legyen meg a pesti állásod, ami valóban többet hoz, mint az otthoni, és majd akkor cserélj lakást, máskülönben ez csak lutri, amin veszíteni is lehet.
2022. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
7-es igazad van, én sem úgy gondoltam, hogy egyből a lakásvásárlással kellene kezdeni, de ha megérné, akkor más választás nem lesz
2022. jan. 23. 22:18
 9/47 anonim ***** válasza:
92%

31 vagyok, 4 éve élünk a lakásunkban, még van rajta lakáshitel, de lassan végtörlesztjük. Egyedül szerintem még mindig nem lenne saját lakásom, de ketten könnyebb boldogulni és még az "árrobbanás" kezdeti fázisában vettük a lakásunkat, minimális önerővel, erősen lenullázva magunkat. Ilyen szempontból szerencsések vagyunk, mert most a mi lakásunk is a dupláját éri, ugyanakkor lassan mennénk tovább családi házba és ez most valamelyest utópiának tűnik sajnos hiába keresünk átlag felett és hiába van egészen jó megtakarításunk is.

Igyekszünk nem telhetetlennek lenni, végülis a jelenlegi lakásunk is kiszolgál még minket egy pár évig. Reméljük, hogy szebb idők jönnek mire nagyon sürgető lesz a költözés.

Szerintem te határozottan előnyből indulsz azzal, hogy legalább egy erős önerőd lesz már. Legalább ezzel nem kell megszenvedned, de minimálbéres állásért tényleg ne gyere Budapestre! Sokkal nagyobb szívás, mint bárhol máshol.

2022. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
85%
Esélytelen kb.
2022. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!