Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vagy ház? Melyiket...

Lakás vagy ház? Melyiket választanátok tizenéves lányként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónap, és 18 leszek, és a szüleim pár hete mondogatják, hogy nézzek magamnak lakást. Mindig is tudtam, hogy fogok kapni egy ingatlant, csak soha nem gondoltam volna, hogy annyiért, amennyit végül mondtak, hogy rászánnak. Eddig egy lakásban gondolkodtam valami jobb helyen, de most megfordult a fejemben az is, hogy házat válasszak. Most kezdtem el nézelődni az ingatlanok között, és házból és lakásból is van olyan, ami tetszett, az egyik lakást már meg is néztük a héten.

A szüleim úgy gondolták, hogy majd lakásba költözöm, de felhoztam nekik a ház ötletét is, és annak sincsenek ellene.


Ti mit választanátok? Most 11. -es vagyok, pár évig még biztos a szüleimmel élnék, addig pedig valószínűleg kiadásra kerülne az ingatlan. Vagy, ami még lehetséges, hogy külföldi egyetemre megyek, abban az esetben viszont biztosan kiadnám a lakást/házat.


Nekem is vannak pro-kontra érveim, de az előbb bepötyögtem mindent, és konkrét kisregény lett, amit szerintem senki nem olvasna el. Meg a kérdés most úgyis hozzátok szól, kíváncsi vagyok, más mit tenne a helyemben.



2022. jan. 28. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Lakás
Ház
54 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Ha úgyis elmész, akkor teljesen mindegy....
2022. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem félsz a sok otthoni teendőtől, a plusz munkákkal a házban és a ház körül, és szereted a nyugalmas elvonulást, a természetet, akkor egyértelműen ház.

Ha kényelmesebb típus vagy, szeretsz mindent készen kapni és nincs ellenedre a városi pörgés, akkor lakás.

Mellesleg lakást könnyebb kiadni egy városban ahol nagy az élet, mint egy nyugisabb helyen egy házat.

2022. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Amit a szülök akarnak venni (ebben az esetben a lakás).

Ugyanis teljesen lényegtelen, ugyanis 99%, hogy nem ott fogsz élni. Így vagy kiadod és lesz belöle jövedelmed, vagy ha akarsz magadnak valamit, akkor eladod és az árából ott és azt veszel, ami a legmegfelelöbb.

2022. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

fiatal lányként, egyedül, szerintem egyértelműen lakás

valahogy a kérdésed alapján nehezen tudlak elképzelni füvet nyírni, fákat metszeni, havat lapátolni

2022. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiadnád, és még évekig nem laknál benne akkor inkább lakás. (Ha később házat akarsz, akkor max eladod a lakást és veszel egy házat.)

Én a házat választanám és beköltöznék. :D

2022. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Lakás. Teljesen felesleges egy fiatal, egyedülálló lánynak egy haz
2022. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Lakás vagy egy városhoz viszonylag közeli ház
2022. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Ja még annyi hogy ha cirkusz nélkül akarsz bulit rendezni akkor a ház jobb főleg ha nincs túl messze a várostól mint írtam

#7

2022. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
77%

Mikor meghalt apám örököltem egy házat. Anyám azt mondta, ha nekiadom vesz nekem egy lakást, ha megtartom a házat magának vesz valamit. Életem legnagyobb hibája volt, hogy a házat választottam. A kert-utca-állandó fűnyírás-metszés(fák)-festés-javítás-hólapátolás, stb...


Ezeket azért gondold át, mielőtt választasz.

2022. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Attól még, hogy valaki kínnak érzi a házat, attól még nem lesz feltétlenül hü lyeség és nem kell lebeszélni mást.

Én begolyóznék egy lakásban. Panelben nőttem fel, kamaszkoromban költöztünk először házba, csak akkor mennék vissza kert nélküli lakásba, ha a hajléktalanság lenne a másik opcióm, másképp soha többé. Sokan vagyunk, akik élvezzük a kertet.

Persze legyen tisztában vele a kérdező, hogy a házzal több a meló, de azt neki kell tudnia hogy akarja-e vállalni.

2022. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!