Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha apukám ad el ingatlant és...

Ha apukám ad el ingatlant és nagyrészt abból lesz véve nekem saját, akkor érdemes egy időre az ő nevére íratni, hogy részben ne kelljen illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

Vennénk egy lakást pl. 25 millióért, amiből 15 milliót apukám ad, ami neki ingatlan eladásából származik. Ez esetben érdemes ezt a részt (itt pl. 60%-ot) az ő nevére íratni vételkor és akkor így nem kell ezen rész után illetéket fizetnünk? Ezt jól tudom? Aztán mondjuk a maradék illetéket befizettük és pár hónappal később átíratnánk a nevemre a maradékot is. Tudom akkor az ügyvédnek még egyszer fizetni kellene, de még így is sok-sok százezret spórolnánk.


Jól látom ezt, vagy valamit rosszul gondolok?


2022. jan. 28. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Jó ötlet, mivel az egyenesági ajándékozás illetékmentes.

Keresni kell egy olcsóbb ügyvédet, a két szerződéshez.

2022. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Addig jó ötlet míg össze nem veszel apáddal. Apádék el nem válnak . Új nője lesz stb . Sok minden változhat ami álltal megváltozhatnak a körülmények. Jobb lenne ha mindjárt a neveden lenne. De ha rendezett a viszony azt válaszd hogy spórolj az adóval.
2022. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha első lakásod, akkor kapsz illetékkedvezményt, meg lehet, más vissza nem térítendő támogatást is, és akkor érdemes átszámolni, meggondolni.

De lehet ő a tulaj, te meg a haszonélvező, az is egy megoldás.

2022. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

"Ha első lakásod, akkor kapsz illetékkedvezményt,"


15 millió HUF vételárig.

Annyiért lakást/házat lassan nem kap nagyobb településen, Budapesten meg kb garázst... :D


A nagy osztogatásban orbán papi ezt az értékhatárt elfelejtette megemelni...


"ás vissza nem térítendő támogatást is"


Kb egy alig használt rágógumit, meg egy lófszt a seggébe.


Most csináltam végig én is, próbáltam mindent is, de nem, egyszerű egyedülálló fiatalnak lószar támogatás nem jár. Ez a fele illeték sem jár...

2022. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!