Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy juthat ma ingatlanhoz...

Hogy juthat ma ingatlanhoz egy fiatal?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, jelenleg gimnáziumi tanárként dolgozom. Nettó 172 ezer a fizetésem, pótlékkal együtt is csak 204 ezer. Az albérlet és a rezsi elviszi a fizetésem kétharmadát, az élelmiszer is egyre drágább, szóval lassan már teljesen csődbe megyek.


Voltam bankban, hogy adnak-e lakáshitelt, kiröhögtek a fizetésem miatt. (Bár az önerőt sem tudnám összeszedni...)


Örökölni nem fogok, mert négyen vagyunk testvérek és a szüleimnek csak egy omladozó falusi vályogháza van.



2022. márc. 29. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
28%
Párod nincsen?
2022. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen fizetéssel sajnos sehogy. Mondom ezt úgy, hogy nálunk is aktuális, én is 27 vagyok, de dupla annyit keresek, mint te.
2022. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
61%

"Voltam bankban, hogy adnak-e lakáshitelt, kiröhögtek a fizetésem miatt"


Ezek szerint nem voltál, mert nem röhögnek ki, hanem megmondják mennyi pénzt kaphatsz.


20+ éves futamidőre 8-10 millió benne van.

Az más kérdés, hogy ennyiből nem nagyon lesz lakás élhető helyen.

2022. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy nem nagy titok, pénzzel lehet ingatlant venni.


Olyan munkát kell keresni amivel előre tudsz jutni az életben, és bevállalni plusz melókat. Mellette lemondani olyan dolgokról, mint az önálló albérlet.


Nyilván ha tudod, hogy zéró anyagi lehetőségekkel, vagy mínuszból indulsz az életben, akkor mondjuk nem tanárnak kell elmenni ahol előre tudod, hogy abból örülsz, ha nem halsz éhen.


Én például pont az albérleten spóroltam. 40-50 ezer + rezsihányadért béreltem szobákat.


Esetleg vállalhatsz magánórákat, korrepetálást, az tud viszonylag jó pénzt hozni.

2022. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
65%
Örökléssel, szülői támogatással. Saját erőből inkább akkor, amikor már nem annyira fiatal.
2022. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
73%
Örökség, szülői támogatás, magas fizetés amiből jócskán el lehet rakni, párkapcsolat ahol csak az egyikőtök fizetéséből éltek a másikét meg elrakjátok, csok, babaváró
2022. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilván ha tudod, hogy zéró anyagi lehetőségekkel, vagy mínuszból indulsz az életben, akkor mondjuk nem tanárnak kell elmenni ahol előre tudod, hogy abból örülsz, ha nem halsz éhen."


Sajnos vagy sem, de egyet kelle ezzel értenem. Aki tudja, hogy nem számíthat semmi segítségre, annak úgy kell készülnie az életre. Én is ezt tettem.

2022. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy mindig ugyanaz az unatkozó tanár teszi-e fel ezeket a kérdéseket, de már a sokadik ilyen olvasom, mikor tanárként azt kérdezi, hogy hogyan lehetne neki saját otthona? Akkor is mindig le lett írva, hogy ennyi pénzből sehogy! Tartson magánórákat, abból akár még több is befolyik mint a mostani fizetése.
2022. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
82%
Egyett kell értsek az előttem szólókkal. Ha tudod, h nincs anyagi segitseg nem mész tanárnak. Hiába pontozzatok le. A lányom is az akar lenni, mi álljuk a lakást, autót. Ha nem tudnánk elinditani, lebeszélnénk....
2022. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az tetszik, hogy csak a lepontozás megy ellenérvek nélkül itt is :D


Pontozzatok le ettől még a tény az tény marad.

Tanárként nincs meglepetés, előre tudod, hogy szarul fogsz keresni.


Ha ez nem tetszik, akkor kell keresni mást. Ha előre tudod, hogy nem fogsz megélni akkor meg ne nyavalyogj, mert te választottad ezt az utat.

2022. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!