Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek ez az üzlethelyisé...

Szerintetek ez az üzlethelyiség megéri az árát?

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 31. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak olyannak "éri meg", -egy kihalt lakótelepen- aki teljesen hülye, az üzlethez!!
2022. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem hagyományos üzletet szeretnék nyitni itt, hanem egy fiziocentrumot.

Én gyógymasszőr vagyok, keresnék magam mellé egy gyógytornászt, és úgy nyitnánk egy mozgásszervi rehabilitációs központot.

2022. márc. 31. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Volt már egy jó csomó üzlethelyiségem, a lktp. rendkívül rizikós megtérülési szempontból, mert nincsen az utcán megfelelő gyalogforgalom.

Nagy hátránya még, hogy unatkozó kismamák és háziasszonyok pletyka- és gyűjtőhelye. Továbbá minden ablakból téged, a pácienseidet és a forgalmadat fogják lesni az unatkozók és a feljelentgetők.

Ráadásul mindenki elkönyveli, hogy "erotikus masszázs folyik ott a kupiban".


Ha hivatalosan csinálod, akkor magas lesz a rezsid és sohasem fog megtérülni a befektetésed.

Ha felveszel valakit, az lopni fog és saját zsebre fog dolgozni.

Javaslatom:

Keressél egy olcsón kibérelhető helyiséget, azután ha felfuttattad, csak akkor nyissál majd egy sajátot, és vidd át oda a meglévő vendégeidet.

2022. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy én csinálnám a gyógymasszázst, a gyógytornásznak meg kiadnám.
2022. ápr. 1. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Először matekozzad le, hogy anyagilag mikorra térül meg a beruházás.

( Ez kb. SOHA! )


De számold ki, hogy ha beruháztál az üzletbe 30 milliót,

+ ügyvéd,

+ átírási illeték stb...

+ cégalapítás, könyvelő, nav, üzletberendezés, felújítás, pénztárgép, internet, engedélyek, fűtés, közművek, rongálások, TB, különböző adók...stb...stb...

Ez fizetendő akkor is, ha egyetlen vendéged sincsen.


Mire elindulsz már 33-35 milliónál tartasz.

De kezdjél el matekozni.

Első számtanpélda:

Számolja ki, hogy naponta hány vendéget kellene megmasszíroznia naponta, hogy visszajöjjön a beruházás ára + a rezsi + a saját fizetés is legyen??!


Ha naponta van 10 vendéged 5.000 Ft/db. áron = 50.000 Ft/nap

22 munkanappal 22 x 50.000 Ft = 1.100.000 Ft/hó

Kifizetsz ebből minden szir-szart, kb megmarad a fele, kerekítve 500.000 Ft.

35.000.000Ft : 500.000Ft/hó = 70 hónap = 5,8 év

Vagyis kb. 6 évet csak azért dolgoztál, hogy visszajöjjön a beruházásod,

miközben egy fillért sem kerestél.

Amennyiben nem lesz 10 vendéged naponta, vagy eleve nem is bírod erővel, akkor ez természetesen sok évvel kitolódik.


A helyedben vennék inkább két lakást, kiadnám és nézném a tv-sorozatokat.

2022. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2 lakást ennyi pénzből nem tudok venni vidéki nagyvárosban.

Egy órás masszázs 8 ezer ft Veszprémben.

Én KATA-s adózást választanék, ami 50 ezer ft havonta.

2022. ápr. 1. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak hozzávetőleges összegeket írtam.

Volt már vagy 15-20 üzlethelyiségem, így van némi tapasztalatom.

Egy üzletnél csak a rezsi a biztos + az előre nem látható kiadások...

A csekkek meg hegyekben jönnek.


De hajrá!

2022. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És most miben tartod a pénzed?
2022. ápr. 1. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl. Két hete még rubelben volt egy része, mert a háború kezdete után, a töredékére esett le az átváltási ára a nyugati valutákhoz képest.

Gondoltam, hogy a háború után visszarendeződik majd úgyis az ára és lehet nyerni rajta, hiszen a rubel azaz orosz nemzeti valuta és mindenképpen visszatornázzák majd.

Az viszont nem gondoltam, hogy erre nem is kell majd hónapokat várnom, mivel pár napja Putyin bejelentette, hogy április 1.-től a gázt minden országnak Rubelben kell fizetnie. Így azonnal visszaállt az eredeti árára és hozott közel 100%-ot. Magyarul két hét alatt duplázódott meg amennyit rááldoztam.

Ráadásul teljesen legálisan!

(Amikor ajánlottam pár ismerősnek, hogy vegyen Rubelt -mert fillérekbe kerül-, akkor lehülyéztek. Most meg verik a fejüket a falba, hogy nem tették.)


Ha tudok, akkor teljesen önzetlenül szoktam segíteni másokon is, de csak azon lehet aki hagyja.

Láthattad, hogy próbáltam neked is teljesen ismeretlenül is segíteni üzletileg, hogy ne vidd csődbe a meglévő vagyonodat.

Mottó:

Munkával nem lehet pénzt keresni, csak eléldegélni lehet valamilyen szinten.

Pénzzel lehet csak pénzt csinálni, ha jók a megérzései az embernek és persze kellően tájékozott.

Most is tudok egy igen jó befektetést ami folyamatosan jövedelmez, de ennél több pénz kellene hozzá mint a fenti üzlethelyiség ára.

2022. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!