Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől kezdtek el ismét iszonya...

Mitől kezdtek el ismét iszonyatosan emelkedni az ingatlanárak, ennyivel nőttek hirtelen a fizetések vagy mi van?

Figyelt kérdés
A hitel kamatok rendesen emelkednek, ennek ellenére még többen vásárolnak ingatlant? Nézem a hirdetéseket és némelyik lakás milliókkal lett drágább pár nap leforgása alatt, most mi van megőrült a világ, vagy az ingatlan ügynökök érzik a vesztüket és most akarnak nagyot kaszálni?
2022. máj. 4. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Addig megy fel az aruk ameddig lesz ra vevo.

Nincs eleg ingatlan Magyarorszagon. Amig nem epitenek fel hazakat, addig a meglevok arai felmennek. Par even belul stabilizalodni fog a helyzet. Olcsobb nem lesz de nem fog emelkedni az aruk ilyen nagy utemben.

2022. máj. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem vagyok gazdasági szakértő, sőt lehet tévedek is, de sztem most éppen pangás van, és premium magyar állampapirba teszik sokan inkább a pénzüket.
2022. máj. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Szegeden kb. 15-20%-ot emelkedtek az árak fél év alatt. Én a saját érdeklődésemet mondom: Ami panel lakások még ősszel is 21-22 millióért voltak hirdetve, azok most 26-27-ért vannak. Veszik őket ennyiért is.


Kérdező aki tudja előrehozza az ingatlanvásárlását pont ezért, mert emelkednek a hitelkamatok és a lakásárak is. Később csak még drágább lenne úgy vannak vele. Aki a következő 1-2-3 évben gondolt venni, az inkább valahogy megpróbál most.

Pesten már nem, de vidéken sajnos a babaváró és társai még mindig egy nagyon erős önerőt vagy az ingatlan árának egy nagyon erős részét tudják adni, szóval sokan azt is felveszik (a gyereket akaró párok).

2022. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Hiába mennek fel a kamatok,azok még mindig az infláció alatt vannak,ezért szerinetem semmi hatása a lakáspiacra,az emberek ugyanúgy veszik felfele.Van munkája mindenkinek a fizetések nőnek ergo semmi nem változott,ugyanaz történik mint kb 2015óta,mennek fel az igatalárak.Covid kicsit visszafogta az emelkedést de mióta elmúlt megint szépen nőnek.
2022. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Zöldhitelt még osztanak (aki beadta pár hete). A csok-ot is sokan felveszik "kivezetés előtt". És igaziból mit kezdesz az eladott ingatlan után befolyó pénzzel? A tőzsdék lutrik, bitcoint várjuk, hogy betiltják vagy engedélyezik, az arany drága. Új ingatlant nagyon drága építeni most épp, a kamatok meg emelkednek, de a változó kamatozású hiteleket már megint megmentették. Elég dühítő, érteni a pénzügyekhez manapság ebben az országban, mert csak rosszul jársz vele :)
2022. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából semmi nem indokolja az esést. Nagy átlagban a lakások 40 százalékát befektetésre veszik, minél drágább, annál kevesebb lakáson megvan ugyanannyi profit (áremelkedés + bérleti díj), kevesebb lakás, kevesebb gond, ugyanannyi profit. Akkor van még 40 százalék aki elad és vesz máshol vagy más méretűt, vagy ház helyett lakás, vagy fordítva, nekik kb tök mindegy, hogy mennyibe kerül. A maradék 20 százalék az első lakást kereső, de ebből is kb a fele kap családi örökségből 30-40 gurigát, mondjuk a nagyiék meghaltak, apuék megöröklik egy tök átlagos kerületben a kádárkockát, a társasházépítő "vállalkozó" azonnal megveszi 300 millióért, minden unoka kap 1-1 lakást, ööm é bódottá. A maradék 10 százalék akinek az árcsökkenés lenne az érdeke, de az meg vagy kimegy targoncázni Németo-ba, vagy aláírja amit az orra alá dugnak, babanyomóhitel hegyek, tök mindegy, hogy 30 gurigát vagy 50-et kell felvenni. Most ráadásul ha teleszüli akkor részben elengedik. Igazából még így is az EU Tescoja vagyunk, töredék áron vannak a lakóingatlanok, de mivel más tagállamokban is a növekedés a jellemző, csak loholnak az árak, így sem közelítik meg.
2022. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3-asnak, én ezt szoktam nézegetni, itt azért nem az kínálati árakat látod, hanem a megvalósulást.

[link]


Elég nagy a szórás, szerintem ez annak a jele, hogy viszonylag kevés lakás cserél ténylegesen gazdát. A lakáspiac lassan fordul, jó darabig kivárnak a tulajok, meg sokan elfogultak a saját lakásuk iránt, magasabbra árazzák, mint amit kirakva látnak. Így a tavaly nyár végi 18-20 milliós árak mellett sokan már 30-36 millióért hirdetik a 47 négyzetméteres panelt, olyan szöveggel, hogy a lift egészen a földszintig lemegy. De ennyiért nem fogják már megvenni. Meg hirdeti fél éve, de nem lefelé viszi az árát, hanem kéthavonta rádob 1 milliót az irányárra.

2022. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, Igen olyat már én is láttam, hogy felfele változtatták az árat a hirdetésben. Egy ismerősöm mesélte, hogy megadott egy árat és úgy nem vitték el hónapokig, aztán emelt rajta és egyből elvitték. Egyébként meg az ingatlan ügynökök akik iszonyatosan felverik az árat, elképesztő pofátlan árakat adnak meg lepukkant, tróger lakásokért, míg a magánhirdetőknek talán valamivel több önkritikával rendelkeznek, persze nem mindig.
2022. máj. 4. 21:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert egyre kevesebb az eladó ingatlan a megnövekedett vevőkhöz képest. Felénk látni, hogy a lakásokat viszik, de a hétvégi házak tanyák azok már több mint 2 hónapja nem igazán kelendők. Ha van diplomád vagy olyan fizetésed ami valószínűleg követi az inflációt akkor érdemes belevágni egy lakáshitelbe mint hogy várni.

Meg vagy egy része az eladóknak aki nagyot akar keresni az eladott örökölt lakáson ezek is felfelé viszik az árakat és már az átlag ár felet jelenek meg.


Múltkor kiszámoltam, ha most veszek fel hitelt úgy hogy a hitel kamatom 7% vagy jövő év elején ahol mondjuk 9% lesz a hitelkamat.

Kb 7 év alatt tudnám egyedül visszafizetni, ha 30 évre veszem fel a hitelt. A két hitel között 2 millió forint a különbség ami elég nagy! Ha egy pár veszi fel akkor az én esetemben kb 3-4 év alatt vissza lehet fizetni ami szerintem nem rossz.


Nálunk is nyáron 20 millió volt a panel most 28-29 volt hirdetve, de olyat is láttam egyik legrosszabb rész sok 10 emeletes tetőtéri lakást 35 millióért árulták nyáron ez még 18 millió körül mehetett volna el. Egyre több a túlértékelt lakás is így gondolom 1 milliót is lehet alkudni és akkor gyorsabban megveszik vagy nem tudom mért pumpálják felfelé az árakat. Idén szerintem 20-30% növekedésnél tartunk ami nagyon durva.


Épen múltkor gondolkodtam el rajta, hogy 6 évig spóroltam suli mellett a lakástakarékra lett 1,9 millióm ami pár hónap alatt szinte a felét elvesztette.

Hiába van lakástakarékom több millió félretett pénzem 1 éve nem vágtam bele a vásárlásba így jelenleg már hitelképtelen vagyok.

Gondolom ahogy emelkedik a THM úgy lesz egyre több ember hitelképtelen és lesz majd egy zuhanás az árban, mert magas THM mellet nem tudsz nagy hitelt felvenni.

Zuhanás alatt nem azt értem, hogy fél áron lesz a lakás, hanem, hogy aki el akarja adni annak az átlag ár alá kell menni, ha nem akarja több hónapig hirdetni.

2022. máj. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes folyamatok vannak. Az amerikai iegybank is 50 bazispontos kamat emelést hajtott végre. Erre a 2000res évek óta nem volt példa.
2022. máj. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!