Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy oldja meg most egy...

Hogy oldja meg most egy egyedülálló az ingatlanvásárlást?

Figyelt kérdés

Én pár éve kezdtem lakásra gyűjtögetni, mikor még volt állami támogatás a lakáskasszákhoz. Akkor még úgy számoltam, hogy mostanra vennék egy kis házat valahol falun.

Sajnos azóta elég komolyan felmentek az ingatlanàrak. Mégis azt látni, hogy pörög az ingatlanpiac. 20 millió - 40 millió, nem számít viszik.

Tudnátok adni valami ötletet, hogyan? Komoly hitelbe nem szeretném verni magam, de úgy nézem, még ha meg is házasodnék, még csokkal együtt is nehéz lenne valami normálisat kapni.



2022. máj. 4. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Hitelből.
2022. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

- Az igényeidet leszállítod a lehetőségeid szintjére,

- annyi hitelt veszel fel, amekkorák az igényeid, valamit, valamiért!

- az ország nem csak Budapestből áll,

- csak a CSOK-ért, ne házasodj!

- esetleg tanulj ki valami jövedelmező szakmát!

2022. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
38 milliós ház építésre 24 millió hitelt vettem fel egyedül állóként, 0 ft szülői támogatással épül. A telket már több éve megvettem szerencsére, ha ezt is az elmúlt egy évben tettem volna meg, hát bizony nem lenne pénzem építkezni. 3-4x -re emelkedtek a telek árak felénk 2 év alatt!
2022. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nulláról elindulva kimentem 5 évre Angliába gürizni és úgy tudtam venni hitel nélkül egy vidéki nagyvárosban lakást. Mik a lehetőségek? Nézzük csak:


-kimész külföldre legalább néhány évre gyűjtögetni

-kitanulsz valamilyen piacképes szakmát, amivel lehet alsó hangon 400-500 ezret, de inkább többet keresni

-örökölsz

-kapsz pénzt a családodtól

2022. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Albérlettel, családi támogatás nélkül nem könnyű.


Folyamatosan fejlesztem magam, hogy minél több legyen a fizetésem.

Nyelvtanulás, tanfolyamok, szakkönyvek és internetes tananyagok.

Mindig olyan helyre jelentkezem dolgozni ahol vannak céges továbbképzések.

2-3 évente munkahelyet váltok nagyobb fizetésért.

Közben eléggé spórolok.

Ezzel a tempóval gyorsabban nő a fizetésem mint ahogy a lakásárak úgyhogy előbb-utóbb tudok venni.


Amint tudok veszek egy kis lyukat aztán 5 év múlva nagyobba költözök.

2022. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, most hol laksz?

Milyen ingatlanok vannak a családban?

Nem használt ingatlan van?

Hétvégi ház, telek, bármi...

2022. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Megházasodik.
2022. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Mèrnökként 28 évesen mamahotelezek otthon, àtlag feletti bérem van, kB 300 ezer megmarad havi szinten és így sem tudtam tartani a lépést a dragulassal. Egy panel 30 Misi a környéken , a tégla meg 40. Most aki bolti eladó, tanár, tűzoltó vagy akármi más annak meg ennyi esélye sincs.
2022. máj. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

8. Ugyanezt akartam mondani kb.

Még aki bőven átlag felett keres huszonéves fiatal, mert jó szakmája van, mondjuk 400-500-600 ezret (tudom még ez felett is lehet, de ha már ennyit keresel is bőven többet keresel a legtöbbeknél), otthon lakik és elteszi a fele fizetését az se jut egyről a kettőre. Még ő se, aki el tud, pedig az emberek 90%-a nem tud eltenni havi 300 ezret.

2022. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

3+

Én ugyan azt csináltam mint 8., nem szabad feladni. 31 évesen kezdem saját házra gyűjteni, mert sajnos elkövettem azt a hibát, hogy felújítottam a mamahotelt a félretett pénzemből. Úgy volt megbeszélve majd kifizetem (hitelből) öcsémet arányosan. Csak meggondolta magát és nem menet bele, de esze ágában sincs kifizetni engem, ő csak vissza költözött a készbe... A felújítás alatt egy kavicsot nem tett arrébb. Na mindegy végül felfogható albérletnek is, a számlák meg megvannak.

Ha ez nincs akkor már kb 28 évesen vehettem volna egy lakást, ekkor történt a felújítás :(, ezután kocsira gyűjtöttem.

Így 35 lettem mire építkezni kezdtem... de idén kész lesz.

Az én tanulságom ebből az, rokonban, családtagban, főleg egy testvérben nem szabad megbízni, ha pénzről van szó!

2022. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!