Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes a család összes...

Érdemes a család összes pénzét összerakni, és belőle garzonlakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nagymamám nemrég idősek otthonába költözött, és eladtuk a házát, a pénzt a szüleimnek adta. A szüleimnek van kb. 5 milliója, nekem szintén kb. 5 millió forint spórolt pénzem. Szóval összesen 32 millió forintunk van, amiből Budapesten kb egy 30-35 négyzetméteres, felújított garzonlakást tudnánk venni, meg még mellette megmaradna 1-2 millió. Mi vidékiek vagyunk, Pesttől 120 km-re lakunk egy megyeszékhelyen. Én egy év múlva végzek itt az egyetemen, és utána nekem elég jól jönne egy lakhatási lehetőség Budapesten, mert itt helyben nincs annyi munkalehetőség, és a fizetések is alacsonyabbak. A szüleim azt mondták, hogy ha akarom, bármikor eladhatjuk majd a lakást, és a pénzt elosztjuk.

Szerintetek érdemes ebbe fektetni, vagy inkább valami másba? Illetve érdemes így közösködni, vagy ebből később akadhatnak problémák?



2022. máj. 6. 14:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Mi ebben a közösködés?

Vagy a szüleid vissza akarnák venni a beletolt lóvét?

2022. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
24%
ez jó, az egész család az összes pénzét beletolja a te lakásodba. nagyika elfekvőben stb. van bőr ám a képeden
2022. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
2: az idősek otthona azért messze nem elfekvő..... Ne túlozz!
2022. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
#2 Nem is az én nevemen lenne a lakás. Nagyim meg minden nap jár-kel a városban, csak azért költözött be, hogy ne kelljen neki a kertet gondozni.
2022. máj. 6. 15:03
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

4: ebből a szempontból szinte irreleváns, hogy kinek a nevén van a lakás..


Ha te laksz benne, lehet akár a nagyanyád nevén is..

Mindenesetre, ha a 30 millából te beleteszel 5 millát, akkor 1/6 részben te is legyél tulajdonos!!!! Ehhez ragaszkodj.

2022. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem rossz ötlet.
2022. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem is oesten
2022. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
bocs, ha nem is Pesten, akkor a ti városotokban vegyetek egy lakást, különben a hiperinfláció felemészti a pénzeteket
2022. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes.
2022. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%
Jó ötlet.Kizárólag rendesen megírt szerződéssel. Ahogy fentebb írták, szem előtt tartva, hogy ki mit tett bele és ez alapján a tulajdoni lapon mindenki arányosan rész tulajdonos.
2022. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!