Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki ma fiatal pályakezdő,...

Aki ma fiatal pályakezdő, hogyan lesz képes valaha életében egy saját lakást venni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, kezdő keresetem nettó 300.

Tegyük fel, ez egy év múlva lesz 350. Azt is tegyük fel, hogy megáll az infláció, ami nem fog, de legyünk ábrándosak, nézzünk pozitívan az életre.

A 350-ből 80 lejön a budapesti albérletre, pedig csak egy szobát bérelek ennyiből. Kaja ilyen árak mellett legalább 80, de meghúzom a nadrágszíjat, így kijövök 60-ból. Telefon 5, ezen kívül eljárok edzeni, 20, és akkor másik 20 az, hogy azért fiatal vagyok és éljek is... autóm nincs, tömegközlekedés bérlet 15, ott vagyunk, hogy marad 100 ezrem, amit havonta félre tudok tenni. Mondom, itt még nem vettem új telefont, ruhát, szemüveget, semmit, amit idővel cserélni kell.


Egy év alatt így félre tudok tenni 1.200.000-et. A jelenlegi lakásárak mellett ha csak egy másfél szobás lakást szeretnék, ami legalább egy 45 m2, ahol el tudok kezdeni családot alapítani, akkor 6.400.000-et kell összeszednem ha egy külkerületi lakás nézünk ma nagy szerencsével 30 millióért. Ezt persze felújítani is kell, de azzal már nem is számolok.

Szóval ha befagyasztjuk a jelenlegi helyzetet, nincs infláció meg semmi, akkor is 5 évet kell dolgoznom egy ekkora lakásért szobát bérelve, szórakozást minimalizálva, állandóan kuporgatva a lóvét, minden egyes apró költést alaposan átgondolva. Nem utazva el sehová, csak dolgozni és aludni, hétvégente néha kimozdulni barátokkal, de 5 ezernél többet soha nem költeni.


Ti hogyan látjátok ezt? Hogyan lesz ebből jövő? Én csinálok valamit rosszul, vagy kihagytam valamit a számításból?



2022. máj. 9. 13:28
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
31%
Sok pályakezdő kollégám van akik eljöttek szerencsét próbálni a nagy Pestre, és nem értik, hogy hogyan lesz itt lakásuk kp-ra néhány éven belül. Hát 95%, hogy sehogy. Ez olyan, mintha én elmennék Dubaiba és fognám a fejem, hogy miből veszek itt 5 millió dolláros lakást? Mivel engem Pestre pottyantottak annak idején, itt a pereputty, nagymutterék örökségéből itt kaptam egy lakásra valót, logikus, hogy nem sírok amiatt, hogy nem tudok Dubaiban lakást venni. Aki meg pl Szegeden vagy Miskolcon született, az majd kap ott. Nem értem a logikát ebben, hogy miért akar mindenki ideköltözni, akkor úgy fog kinézni az ország hamarosan, hogy itt laknak 10 millióan, az ország területének 99 százaléka meg szántóföld lesz? Szerintem max az emberek 5 százaléka aki ki tud törni a rokonságára jellemző anyagi körülmények közül, nekem is van olyan volt osztálytársam, aki New Yorkban menő vállalkozó lett (dollármilliomos, nem csak a fb-n villog a bérelt Ferrarival), de ez nagyon ritka. A többiek mind itt maradtak Bp-n és élik az átlagos életüket, nem azt számolgatják, hogy miként lehetne 26 évesen New Yorkban penthosue lakást venni.
2022. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
94%

#31

"Aki meg pl Szegeden vagy Miskolcon született, az majd kap ott"

Hogy érted? Mi az hogy kap? Nem mindenkinek tudnak a szülei házat venni még vidéken se...

Arról meg ne is beszéljünk hogy ahol olcsó a lakhatás, ott nem véletlenül az. Munkalehetőség nulla és/vagy veszélyes a környék általában...

2022. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

#31 Miskolcon nem élnél te sem és más sem semmilen életet. Az is nehezen, aki ott született. Szeged már egész más, de látszik, hogy nincs fogalmad a vidéki régiókról túl sok.

Azért igyekszik mindenki Pestre, mert ott legalább van mindig munkahely és lehetőség, nem úgy vidéken, ahol egyetlen munkahelyen függ a sorsod (valamelyik autógyár többnyire), és kötelező jóban lenni a s*ggfej főnököddel, mert különben nem bírod kifizetni a rezsit vagy elmehetesz a cigányok közé közmunkára.

2022. máj. 10. 16:09
 34/47 anonim ***** válasza:
85%

"Nem értem a logikát ebben, hogy miért akar mindenki ideköltözni"


Élj pár évet Miskolcon vagy Salgótarjánban, rögtön rájössz, miért húz el onnan mindenki.


"miként lehetne 26 évesen New Yorkban penthosue lakást venni"


Azért a Pesti panel nem New Yorki penthouse lakás... :D

2022. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
77%

Lehet,hogy velem van a baj,de nagyon idegesítő a nyafogasod.

24 éves vagy jó fizetéssel, ne hisztizz "fiam".


Nem tudom,költözz haza próbálja többet spórolni,vagy pályáz meg önkormányzati lakásokat,vagy vegyél valakit feleségül csinálj neki egy talicska gyereket vegyél fel rá egy rahedli állami támogatást csok,babavaro,vagy vegyél fel rengeteg hitelt,

Vagy menj ki mosogatni Ausztriába 1450 euróért, nem tudom.


Csak egyet tegyél meg, ne hisztizz,mert senkinek se egyszerű az élete.

2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos minden héten van itt olyan fiatal, aki az eddigi életében egész nap a telefonját nyomogatta, éjjel meg bulizott.

Azután az egyik reggel fényt kapott és ráeszmélt, hogy micsoda igazságtalanság történt vele, hogy nem kapott alanyi jogon 20 évesen egy öröklakást.

Azután jön a folyamatos hiszti...

2022. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
67%

36


Azért, mert neked a popsid alá tették a házat nem kell leszólni a másikat.

2022. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
69%

#36

Nyisd már ki a szemed. Átlagon felül keresünk a párommal, de így is esélytelen hogy 50 éves korunk előtt saját ingatlanunk legyen.

Milyen telefonnyomkodásról beszélsz??

2022. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
36. Aki huszonéves már fiatalon elért valamit és bőven az átlag felett a top 10-15%-ban léve keres 400-600 ezret még az se bír lakást venni. Ha eltesz valaki havi 300 ezret (szerinted erre hány ember képes és abból hány teszi meg?) annak se gyűlik össze egy pesti lakásra való. Azért Pestet írok, mert 300-at eltenni is a 90% csak pesti fizuval tud. Vidéken olcsóbbak a lakások, de eltenni is kevesebbet lehet a kevesebb fizuból.
2022. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire értem a problémát. 18 évesen kiszámoltam, hogy egy kisebb lakást, akkori árakon és béreken számolva 12 év alatt tudnék teljesen kifizetni, úgy, hogy konkrétan semmire nem költenék. Én itt ezt akkor el is engedtem, mondván ez esélytelen. Aztán tavaly tudtunk venni egy kisebb lakást az asszonnyal, de csak hitellel együtt. Most 34 vagyok, eddig albérletben laktunk, félretettünk mindig, eléggé figyeltünk arra, hogy mire költünk, nem szórtuk a pénzt. Egy közepes méretű lemondással járt mindez. Én azt tudom neked mondani, hogy ha nagyon nem tudod elengedni a saját lakás témát, akkor tegyél félre rá minden hónapban x összeget, de csak akkora lemondás legyen mellette, amivel még jól érzed magad. És ne ezen stresszelj, mert tényleg irreális, hogy 1-2 év alatt akar valaki saját lakást segítség nélkül. Tudom frusztráló, hogy másoknak segítenek és nekik könnyebb, de ha neked nem tudnak, akkor mielőbb elfogadod, hogy te más úton fogod ezt elérni, annál jobb és talán boldogabb is lesz az életed.
2022. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!