Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Építési telkekhez olcsóbb...

Építési telkekhez olcsóbb falvakban hozzájutni, mint az azokat környező nagyvárosokban? Nagyobb területekről lenne e kiírásnál szó (1500-4000, akár 7000 nm, melyből elég lenne pár 100 nm beépíthetőség is, mivel parkosított kertnek kellene a terület).

Figyelt kérdés

Debrecen, Szeged, vagy Győr telekáraihoz képest olcsóbb lehet az azokat körülvevő (20-25 km-es táv) községekben nagyobb telkeket vásárolni?


Amiatt (is) jött létre ez a kiírás, mert a híradások, kis túlzással élve, ontják magukból azokat a beszámolókat, melyekben jelentik, hogy sok-sok agglomerációs település szinte már betelt. Feltételezhetnénk, hogy akkor a telekárak nem biztos, hogy sokkal olcsóbbak a főváros, vagy megyeszékhely eléggé brutális árú építési telekáraihoz képest.


Vagy ez inkább csak a fővárosunkat környező falvakra igaz?


Más nagyváros környékére nem feltétlen?


Ott még fél, vagy sokkal inkább negyed áron lehet kapni ilyen telkeket a "mellette" 20-25 km-re fekvő megyeszékhely elképesztően túlárazott telekáraihoz viszonyítva?


Van még remény egy csodaszép parkosított kert létrehozásához szükséges nagy méretű telek megvásárlására?



2022. máj. 24. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy álnaív troll kérdés.

Nem hinném, hogy itt érdeklődne az, akinek lenne elegendő anyagi háttere 7000 m2-t megvásárolni, parkosítani ill. "pár 100 nm-t beépíteni. "


Gyanítom, hogy annyi pénzt sem láttál még egyben amennyiből csupán körbekeríthetnél 7000. m2-t.

Bocs.

2022. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, benézted. Nincs gond. Előfordul sok emberrel (gondolom sok negatív tapasztalat miatt és hogy divat lett a hazudozás), hogy feltételez ezt-azt, mert már elege van az ellenőrizhetetlen megvezetésekből, de természetesen ez sem mindig fedi a valóságot. Részemről nincs harag.
2022. máj. 24. 20:38
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy pedig 1500-4000 nm áll ott fent, 1500-2000 nm meg a mai világban sem egy egetrengetően nagy telek! :)

A(z akár) 7000 CSAK abban az esetben valósulhatna meg, ha nem horror áron kínálják.


20-25 km egy várostól pedig már régen nem a "könnyen megközelítem azt" kategória. Ilyen nagy távolságoknál már bízom benne, hogy a városi árak felénél is jóval kevesebb adják a telkeket! Ha pedig a jóval érvényesül, akkor akár 5000 nm-es, vagy nagyobb telek is számításba jöhet, értelemszerűen.

2022. máj. 24. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Oké a te dolgod.

De bármennyire olcsón adják a -mindentől távoli- telkeket, itt akkor is 100milliókról beszélünk ha csupán "pár 100 nm"-t akarnál beépíteni.


Ha 100millióid lennének akkor nem rémüldöznél az "elképesztően túlárazott telekárakon" hanem vennél egyet másokhoz hasomlóan.

Ahol olcsó az azért olcsó, mert semmi nincsen a közelben ami növelné az értékét az ingatlannak. Se gáz, se csatorna, se orvos, se bolt stb...de még normális út sincsen csak eső utáni sártenger.

A nyugalmadról, a vagyonodról meg az életminőségedről, napi 24 órában gondoskodnak majd a helyi roma szabadcsapatok, és rajta lesznek, hogy ne unatkozzál.

Ugyanis ők is az ilyen olcsó helyeken tanyáznak.

Arra már nem is merek gondolni, hogy esetleg pont őmiattuk olyan olcsóak a kültelki ingatlanok??!


De nem ragozom tovább.

Hajrá!

2022. máj. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Győrtől 45 km-re nyugatra van egy szépen gondozott 90 m2-es házam 4000 m2-es telken kb. 60 milliót ér. Győrben ugyanez 500 m2-es telken jóval többe kerülne.
2022. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem... Látod a hirdetéseket Te is, ugye? Nem csak én férek hozzá...

Megnézed, látod mennyi a m2 ár, látod a városban is mennyi a m2 ár, kérdés megválaszolva!

Nagyvárosban igen nehezen találsz ma már több 1000m2-es telkeket, max. nagyvárosok külterületi részein, ami jellemzően pincesor, de az meg szigorúan véve nem építési telek!

2022. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Négyes, hatos, nagyon belém álltatok. Mondtam valamit, ami ennyire nagyfokú ellenérzést ébresztett bennetek?


Négyes: nem az olvasható fentebb, hogy mindentől távol, a sártenger és a messzi semmi közepén kívánnék építési telket venni. Csupán 20-25 kilométerre egy-egy várostól.

Igaz (talán szerencsémre?) az már régen nem a "könnyen megközelíthető" távolság (illene olcsóbbak lennie az ottani távoli teleknek), de messze nem ott van, amit te írtál, ahol a bűnözői csoportok is tanyáznak. Nagyon nem ott.

Mégis kinek fordulna meg a fejében ilyen helyen élni? Na ugye, hogy hülyeség volt, amit feltételeztél.


"100 milliókról beszélünk, ha csupán pár 100 nm-t akarnál beépíteni."


Továbbra is csak ismételni tudom magam: megint tévedsz. A mai 150-200-250 nm-es átlagos házak (többsége) NEM luxus ingatlan!

A kiírasban sem kacsalábon forgó, márvánnyal borított, intarziás bútorokkal felvértezett Mészáros házról van szó. Senki nem írt ilyet.


Kert kell! Nem a ház a lényeg - kifejezetten kiemeltem.


De persze mindig bele kell kötni valamibe - ami jelenleg még ott sincs!

2022. máj. 25. 12:37
 8/11 A kérdező kommentje:

Ötös, köszönöm, hogy (eddig egyedül Te) VÁLASZOLTÁL is a kiírt kérdésre!


Bár több - ilyen és hasonló - VÁLASZ érkezne...


Nem szolgáltam rá a kötekedésre. Nem, én ezt nem érdemlem! Nem tettem soha senkinek semmi rosszat.

2022. máj. 25. 12:40
 9/11 Mattias ***** válasza:
Érdemes akár nagyváros peremén, régi zártkertes részen is körbenézni, ha nem hitelre vennéd. Persze körültekintéssel, hogy milyen beépítési % vonatkozik rá, meglévő épület szerepel e a térképszelvényen, milyen közmüvek vannak, út állapota, közlekedési lehetőségek, szomszédok milyensége, tevékenysége (pl nagyállat tartás stb.). Így lehet nagyváros közelében vagy nagyvárosban méretes telked. Vidéken, kis faluban, ahol olcsó a nagyméretű építési telek, tényleg sok esetben rossz a közbiztonság, nincs megfelelő infrastruktúra stb.
2022. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondják, hogy az agglomeráció megtelt, az nem mindig jelenti, hogy nem lehet ott olcsón telket venni.


Azt jelenti, hogy nem bírja a közműszolgáltatás. Nálunk pl. nyáron a hegyen nincs víznyomás, így reggel 6 és este 9 között nem tudsz pl. zuhanyozni. Vagy nem járnak a hókotrók. Óriási dugók vannak és nem bírják az utak. Stb. De

2022. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!