Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon megviselt a költözés...

Nagyon megviselt a költözés mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég új helyre költöztünk a párommal, az előző lakásunkban (saját volt, nem bérelt - ezt csak azért mondom mert így nagyon erősen tudtunk hozzá kötődni) évekig laktunk. Egyébként nagyobbat akartunk, azért költöztünk el, környéket szeretjük, nem mentünk nagyon messze.

De mióta eladtuk, rengeteget sírok, nagyon hiányzik A Lakásunk, ezt a mostanit nem tudom megszokni, mennék vissza. Úgy érzem, rosszul döntöttünk, elfértünk volna még így is, okosan (otthon dolgozunk mind ketten, azért akartunk nagyobbat).

Amikor elmegyek a ház mellett, elsirom szinte magamat, szomorú leszek. Múltkor be kellett mennem a lépcsőházba egy másik ügyben, hát nagyon megviselt az is. Megvisel, hogy nem ott kell leszállni már a buszról, nem arra megyek haza, nem azt az ajtót nyitjuk, a kis ismerős dolgaink ott...


Nem vagyok már gyerek, 30 leszek idén. Igaz, csak párszor költöztem életemben és nagyon érzékeny is vagyok. Minden költözés ennyire megviselt.


Kérjek segítséget? Nem tudom feldolgozni. Az új nem olyan, hibát követtünk el úgy érzem. Semmi nem lesz olyan jó, mint az a lakás volt.



2022. máj. 25. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is kellett hozzá egy év, hogy elfogadjam, hogy vettünk egy lakást. Segített, hogy mindenki csak dicsérte (amúgy pocsék minőség, új építésű, de volt egy rakat "elhallgatott" hiba, vagy inkább azt hallgatták el, hogy egy kormányközeli építtető van, aki konkrétan mindent megúszhat és ezért nem fogja garanciába javítani, ráadásul kicsi is, mi sem fogunk ho-val elférni, ha jön egy gyerek).


Mióta elkezdtük berendezni, azóta sokkal jobban érzem magam. Meg is szerettem. Adj magadnak egy évet, és ne úgy fogd fel, hogy egy rettenetesen rossz döntést hoztál.

2022. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy év??? Te jó ég...
2022. máj. 26. 09:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Én már azon gondolkodtam, vissza vásárolnám a régit.
2022. máj. 26. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak nagy veszteségekkel tudod visszavásárolni, mert sokat kellene adóznod.


Szerintem adj esélyt az újnak, pláne ha a környék nagyjából ugyanaz.


Keresd meg a szépségét a mostaninak, biztos van. A másikat sem két perc alatt szeretted meg ennyire.

2022. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2-es: köszönöm, már ott tartok, a pénz (adózás) nem számítana, akár hitelt is vennék erre fel, majd visszafizetem... de persze ez butaság, csak annyira hiányzik és nem tudok túl lépni azon, hogy elszúrtam.


Abban igazad van, az előzőt is évek voltak megszeretni, nagyon nehezen viselem a változást.

2022. máj. 26. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugi. Szeresd meg az újat, érnek benne új élmények, újabb jó időszakok. tudom miről beszélek, én a 8 éves albérletemhez is rettenetesen kötődtem, ott ismertem meg a szerelmemet, aki a szomszédom volt :) ott randiztunk, összejártunk, összeköltöztünk. vicces költözés volt két ajtóval arrébb pakolnia a cuccát. De kinőttük, jönni kellett. mindkettőnknek hiányzik az a lakás, nagyons szeretjük. egy éve vagyunk az újban, és már ezt is nagyon szeretjük, jó érzés hazaérni.
2022. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Mi most költöztünk hétvégén, én sem találom a helyem ☹️ abszolút megértelek.
2022. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden költözés ennyire megviselt.


Idő kérdése, és megszokod, megszereted.

2022. máj. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Beállok én is a sorba. Eladtam pár éve az ingatlanomat, vettem egy lakást helyette. Rossz döntés volt. Sajnos van ilyen, rossz döntésnek hívják :(

Sajnos tovább kell lépni ezen, ha az adózást nézed, le kell húzni öt évet benne, és utána eladni, venni másikat. Ha megteheted anyagilag. És felírni egy füzetbe a szempontjaidat, jó és rossz tapasztalataidat, mik a kizáró tényezők, és mik a mindenképpen elvártak!

És ami a legfontosabb, mindenképpen hallgass a belső megérzésedre! Az első benyomáskor amit érzel belül, az sosem hazudik, érdemes hinni magadnak, mert az agy mohó, de nem véletlenül van az első benyomás érzés. Ennyi.

Remélem pár év múlva ismét olyan helyen fogsz lakni Kérdező, ahol boldog leszel! Őszintén szorítok neked, tudom miről beszélsz....

2022. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!