Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van nektek,ilyen ismerősötök...

Van nektek,ilyen ismerősötök vagy találkoztatok,ilyen jelenséggel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ismerősök,barátok,volt osztálytársak,kollégák.

Huszonévesen megházasodnak,csok+babavaró+

hitel segítségével,ingatlant (lakást vagy házat) vesznek.


Eddig a pontig semmi bajom velük.


Aztán telenyomják a Facebook-ot a lakásról készült dicsekvő képekkel, okoskodó idézeteket posztolnak.


Nekem több ilyen ismerősöm, van.

Az egyikük közül a srác 24 a lány 20 éves.

Néha mikor így sokadszorra a saját lakásukról beszélnek.


Szívesen a szemükre hánynám,hogy ez mind szép és jó,de a csok előtt fél millió forintotok se volt egybe.


Tudom hogy azt fogjátok mondani,hogy irigy vagyok,de ez nem igaz.


Ideges vagyok,mert a sok ilyen csok-os emberek miatt van egekben az ingatlan árak,és emiatt kellett nekem is több hitelt felvennem lakásvásárláshoz,mint amennyit szerettem volna.



2022. máj. 26. 17:48
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Több ismerős vett így házat de egy se rakta ki közösségi oldalakra. Rossz társaságba keveredtél. És ne őket hibáztasd nem ők hozták a törvényeket.
2022. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a bajom,hogy kihasználja valaki a lehetőségeit.


Pl. Itt ez a pár akiről beszéltem


Srác 24 éves lány 20 éves.

Egy éve vannak együtt,de közösen azelőtt még sose laktak.


A házasság előtt egyszer panaszkodott nekem a srác

( Attila)hogy a barátnője hiába lakik otthon szüleivel,hiába nem kell semmire sem költenie.


A fizetését mégis az utolsó forintig elkölti ruhára,cipőre.


És őket támogatjuk sok 10 millió forinttal


És az a baj,hogy a környezetemben egyre több az ilyen.

2022. máj. 26. 18:05
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne törődj másokkal ilyen értelemben. Tkp. semmi közöd hozzá. Ne bökd más dolgába az orrod.
2022. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ketté kell szedni a történetet.


Egyrészt akárhogy nézzük, a családalapítás, lakásvásárlás egy nagy dolog az életben, amire mindenki joggal büszke. Akár hiteles, akár nem. Egyszerűen nagy dolog.


Az is érthető, hogyha valaki ezt posztolja, a mai világ már csak ilyen. Aztán hogy hogyan alakul az életük, az a jövő zenéje, ezzel nem neked kell foglalkoznod.

2022. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Másik oldala a dolognak, hogy gyűlölködni sem érdemes. Persze egyszerűbb mindent a CSOK-ra meg babaváróra fogni, de ezek csak részei az egésznek. Világszinten, országszinten drágul az élet, az építőipar árai egekben vannak, de a csillagok felé tartanak. És nyilván egy olasz, német, szlovák, lengyel, akármilyen gyártó nem azért emeli az árát, mert egy szaros 9 milliós országban támogatások vannak.
2022. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos sokan vannak akik a Facebookon élik az életüket.

Mi lenne ha lejönnél róla és online helyett a valóságban élnél?!

2022. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Mi is huszonévesek vagyunk, bár a végén járunk, mi is felvettük a babavárót is és csokot is, volt 25 millió forint önerőnk is és házat építünk. Értem, hogy irigy vagy, mert neked ez nem megy és azt hiszed, hogy ettől az a ház a bankké, hiába fizetjük vissza 5 éven belül a teljes hitelt…
2022. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Van, a szomszédom is ilyen. Korábban méteres lyukak voltak a tetőjükön. A ház oldalát ruhákkal foltozták be. Most igénybe vettek a kölykeikre támogatást, felújították és verik a mellüket.


Csok királyokkal is az a tapasztalatom hogy sokat képzelnek magukról. Hirdettem az egyik házamat és volt olyan érdeklődő páros akik köszönni se tudtak.. Nagyon beképzeltek a semmire. Tisztára meg kéne előttük hajolni, szobrot emelni hogy a p1nájukból vesznek házat. Ez aztán a teljesítmény.

2022. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Gondolom neked nem sikerült huszonévesen 25 milliót munkával összegyűjteni, mint nekünk és savanyú a szőlő, hogy neked még barátnőd sem volt soha, nem hogy odáig eljuss, hogy kiszámolom havi 100ezres törlesztő milyen k.rva jól megéri azoknak, akik amúgy is akartak 2 gyereket :)


Ciki, hogy ilyen ostoba vagy :)

2022. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ciki,hogy csak állami támogatással tudsz érvényesülni :)
2022. máj. 27. 11:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!