Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak arra, hogy olcsóbban lehessen lakáshoz/házhoz jutni? (Pl. árverés, bővebben lent)

Figyelt kérdés
Házat, vagy lakást szeretnék vásárolni, de nagyon magasak az árak. Az se lenne gond, ha több hónapig húzódna az ingatlan átvétele, ha így olcsóbb.

2022. máj. 28. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Növeled a bevételeidet és vagy lejjebb adsz az igényekből.
2022. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az "olcsóbb" az relatív.

Mennyid van rá?

2022. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Bérszaporodás, ad rá az állam 10-20-25 milliót.

Az árverési téma kb. maffia (lásd Schadl)

2022. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

A kiemelkedő mértékű lakáspiaci drágulás következtében az MNB becslése szerint országos átlagban történelmi magas, 18 százalékos szintre emelkedett a lakásárak túlértékeltsége. Budapesten már több éve magas a túlértékeltség, ami jelenleg 15 százalékos szintet tesz ki.


Hamár az MNB is ezt becsüli lehet benne valami.


Link:


[link]

2022. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Különben félelmetes ami otthon történik a lakáspiacon,kezd valami lakhatási válság kialakulni szerintem.


Én több mint 10 éve lakom Skóciában,szóval azt vettem észre az utóbbi időben,hogy edinburgh egyes részeit leszámítva, a hazai ingatlan árak utol érték a skót ingatlan árakat.


Ami azért durva,mert itt kint háromszor annyit keresek,mint otthon.


1,5 éve vettem egy kis faluban Skóciában(Carstairs)

52.000 fontért egy emeletes 3 szobás lakást.

Van hozzá egy kis kert is.


Szóval

Itt skociaban keresek 1700 fontot és ebből a hitellel együtt,autó fenntartása stb. kényelmesen kijövök.


Félelmetes ami otthon történik a lakáspiacon.

40-50 milliókat kérnek el egy élhető lakásért,ez félelmetes.

2022. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, ha már az mmb is figyelmeztet a fent linkelt cikkben akkor sajnos lehet benne valami.
2022. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha most valaki a házát pl. 100 millió helyett 80 millióért adja akkor beljebb vagy??!

2022. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan van hogy te is kijössz külföldre, én Hollandiában vettem egy lakást társasházban, tavaly októberben, kalkuláltam mi lenne ha otthon vettem volna de a magyar fizetések és lakás árak mellett sehogy nem adta ki a matek, azért éhezni még nem akarok.
2023. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!