Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen vettem tehermentesen...

Árverésen vettem tehermentesen házacskát,a tulaj meghalt már 7 éve.A tulajdonlapon semmi követelés nem volt."tehermentesen" A vízművek követel tőlem, 200 ezer ft víztartozást.Köteles vagyok kifizetni azt,amit nem én fogyasztottam 7 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

#Árverésen vettem #víztartozás követelés
2022. jún. 4. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért tehermentes, mert a házra nincs ráterhelve a tartozás.

A többit a vízművel kell megbeszélned, hivatkozni kell az adásvétel dátumára, és az eddigi leolvasásokra amiből a tartozás össze jött.

2022. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Még tehermentes!
2022. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős téma.


Ilyenkor bementünk, a papírokkal igazoltuk, hogy a ház mióta a miénk, és eltörölték a tartozást, mivel nálunk is halott volt a tulaj, örökösök nélkül.

2022. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem örökölted, hanem vetted!

Csak az örökösök felelnek a tartozásért, de ők is csak a hagyatékin elhangzottakért.

Amellett:

- 7 év alatt elévül az ilyen jellegű követelés, a csekkeket is 1 évig kell őrizni.

- a halott már nem tudja bizonyítani, hogy volt e adósság és az nem lett e általa kiegyenlítve. Ezen az alapon bárki előállhatna bármilyen követeléssel feléd.

- neked semmi közöd ha volt is adósság, mert azt a ház árából kell kiegyenlíteni.


Csináld azt amit a 3-as írt!

2022. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Próbálkoznak mindennel. Erre tartják fenn a jogászaikat, azok meg a jó fizetésükért a veszett ügyeket is forszírozzák.
2022. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Kitől vetted, ki az eladó? Az állam?

Az ügyvédet kérdezd, ha tehermentes ingatlanra szól a szerződés, akkor nem a te tartozásod, nem is értem a szitut. Nullás igazolást kaptál, gondolom!!

2022. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4: Sőt, 1 év alatt évül el.
2022. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, próbálkoznak! Jellemző ez az összes közműszolgáltatóra, de nem tartozol nekik, nem Te tartozol nekik és nem követelhetik ezt rajtad. Igazolható, hogy tehermentesen vetted, az előző tulaj viseli a tartozást, mivel meghalt és örökös nincs, így viszont senki sem viseli a tartozást. Röviden így jártak!
2022. jún. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Pár éve volt egy ilyen eset a tvben. Jogi műsor. Ott addig nem kötötték vissza a vizet míg az új tulaj ki nem fizette a régi tulaj tartozását. Mi lett a vege nem tudom pereskedtek az biztos
2022. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a vízműveknek röviden, amit itt leírtunk. Nem tehetsz a halott vízfogyasztásáról, azaz a tartozásáról. Hajtsák be azon, aki miatt végrehajtóhoz került a lakás.
2022. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!