Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi ez az új divat hogy egymásr...

Mi ez az új divat hogy egymásra licitálnak a vevők?

Figyelt kérdés

Budapesten két típusú eladó lakás van: túlárazott az eladó lakások 90%-a és vagy egyszerűen sok vagy még lepukkant sz@r is. És pár havonta ki lehet fogni reális áron lakást (már már gyanús is hogy valaki reális áron teszi fel), azért meg holland típusú felfelé licit megy és 2-3 nap alatt elmegy.


Hova lettek az eladó lakások? Régebben (kb 5 éve sem!) nem kellett ennyit rohanni és egymásra licitálni.



2022. jún. 7. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kerslet - kínálat...
2022. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most is ott vannak az eladó lakások, csak egy árkategóriával fentebb.
2022. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy a kereslet, és ezt a vásárlók is érzik. Nekem is van ismerősöm aki drágábban vett családi házat mint az irányár volt. Egymásra licitáltak az érdeklődök, de így is nagyon boldogok az új otthonukban mert azóta már majdnem a duplájáért lehetne hirdetni. Felújítottam a lakásunkat - nem eladás céljából - és már a munkálatok közben hárman meg akarták venni, pedig nem is hirdettem.
2022. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó Wow :D
2022. jún. 7. 14:53
 5/9 Japán Gulyás ***** válasza:
19%
Mivel Budapesten csak NER-közeli cégek építhetnek ezért tartós hiány alakult ki új épületekből. Bécs, Pozsony vagy Belgrád is tele van újépítésű ingatlannal, de Budapesten egy kivételezett kör részese kell, hogy legyél, hogy építési engedélyt kapjon egy nagyobb lakópark projekted. Nyilván nem segít, hogy ez a kivételezett kör amúgy is inkább stadion- meg kisvasút építésekkel volt elfoglalva, illetve hogy a válság utáni időszak a magyar építőipar elfecsérelt évtizede volt ami alatt teljesen elvándoroltak a szakmunkások (a frissen betanultak kb. mára tudnak olyan minőségben dolgozni, mint a 2000-es évek elejének mesteremberei), de alapvetően az eladó lakások nem elkeltek, hanem évekig nem jöttek létre.
2022. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"azért meg holland típusú felfelé licit megy és 2-3 nap alatt elmegy."

Én most egyetlen ilyet látok 26 M alatt az elmúlt 2 hónapban, az baromira nem megy el már 3 hete.

Mi is 3 hónap alatt adtunk el, nem volt érte licit.

2022. jún. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3: Hol? Magyarok? Milyen árkategória?
2022. jún. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os sok oka lehet, pl nincs jó helyen vagy nincs reális áron. Én azt látom, ahol ezek rendben vannak, ott licitálnak egymásra a vevők.


Talán mostmár, hogy egyre drágulnak a hitelek, ez egy hangyányit lassult, de azért még mindig elképesztő, ami itt megy. Budpaest és agglomeráció, de ismerős Debrecenből írja ugyanezt (ott most elég jelentős fejlesztések mennek).

2022. jún. 8. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Keletinél adtunk el, kislakás, felújított, 720/nm.
2022. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!