Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös ingatlant...

Osztatlan közös ingatlant örököltünk és az egyik öröklő, leendő kistulajdonos (8%-os részesedés) nem hajlandó megalkudni. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A 16. kerületben örököltünk ingatlanrészt egy rokontól. Nekem már azelőtt is volt benne tulajdonom, így a hagyatéki eljárás után 92%-om lesz benne, a másik rokonnak meg 8%. Úgy kell elképzelni, hogy van egy nagyobb családi ház (itt élek én a családommal), az udvar végében pedig egy kicsi, egyszobás vendégház van, eddig ott élt az elhunyt rokon.

Felajánlottam az örököstársnak, hogy kivásárlom az örökségből, de nem tudunk megegyezni az árban. Azt hiszi, hogy jóval többért el fogja tudni adni másnak, hogy majd maximum eladja kisebbségieknek, akik aztán belakhatják a vendégházat.


Most ezzel mit lehet kezdeni? Vihetném bíróságra az ügyet, de ez idő alatt hogy védem ki, hogy ne adja el, vagy adja bérbe rosszarcúaknak a vendégházat?


Hozzáteszem 100 négyzetméter a családi ház és vendégház összes hasznos alapterülete, ebből a vendégház 15 négyzetméter. Egyáltalán csinálhat e vele valamit, ha nyers matek szerint is csak 8 négyzetméternyi tulajdonjoga van?



2022. jún. 8. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja eladni a te aláírásod nélkül senkinek, mert nem külön tulajdon, hanem osztatlan.

Fordulj ügyvédhez. Van mód, hogy kivásárold. Esetleg egy garzonlakásba beugrót fizetsz neki. Mindegy . Mindenképpen ügyvéd.

2022. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Ráadásul elsőbbségi jogod van, ha el akarja adni.
2022. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ráadásul elsőbbségi jogod van, ha el akarja adni."


Elsőbbségi jogom van, de nem kizárólagos. Attól félek, hogy olyan áron fog vevőt találni, amihez nekem nincs fedezetem. Idegeneket viszont nem akarok a hátsókertemben.

2022. jún. 8. 23:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az aláírásod nélkül semmit nem tehet, csak sunyiban. Én bementem a Földhivatalba, és bejegyeztettem, hogy illegálisan próbálkozik a másik tulaj, kérem jelezzék. Nos az aláírásom nélkül nem ment a dolog.


Na persze piacgazdaság van, mindenki szereti a pénzt...sőt, a sok pénzt.

2022. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudja eladni, ha írásban lemondasz az elővásárlási jogodról.
2022. jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
4-es jót mondott. Futás a Földhivatalba és írásban jelentsd be, hogy nem mondasz le a jogodról, s ha jelentkezik ez ügyben név szerint yx , vagy az ügyvédje, értesítsenek.
2022. jún. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ki venne neg 8% osztatlan tulajdont? Ráadásul drágán? Ne viccelj.

Ennyire balekot nem fog találni, egyébként meg te is kellesz majd az adásvételhez tulajdonosként, és elővásárlási jogod van.

2022. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bérbe sem adhatja a hozzájárulásod nélkül.
2022. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Senki nem fog megvenni 8% tulajdonrészt egy osztatlan közös tulajdonban. Ha mégis lenne valami idióta, akinek kell, drágán az sem fogja megvenni, hanem csak minimális összegért, áron alul, akkor meg élsz az elővásárlási jogoddal azon az áron.

Bérbeadni csak az összes tulajdonos beleegyezésével lehet (tehát te sem adhatnád bérbe az ő beleegyezése nélkül, hiába van többségi tulajdonrészed).

2022. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!