Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha veszek egy lakást, amihez...

Ha veszek egy lakást, amihez tartozik garázs, de utóbbit nem használom, akkor ki lehetne adni?

Figyelt kérdés
Viszonylag jó helyen van az ingatlan, a Déli pályaudvarnál. Én nem vezetek jelenleg és nincs szükségem a garázsra, de önmagában nem eladható. Lehet igény ennek kiadására? Havi 10-20 ezer sem lenne rossz pénz, akár tárolónak.
2022. jún. 22. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10: Plusz a pénzzel bánni is tudni kell. Hidd el, hogy azok az emberek, ha csak magukat tartják fenn, jócskán tesznek félre/költenek a lakhatásukra a 200-ból, és/vagy az év végi jutalmukból. Nem kell csodálkozni, ha a 60-80 milliós lakásukat hamarosan eladják és a megtakarításukkal kiegészítve 2-re cserélik.;) Vagy ha vesznek garázsokat, tárolókat és azokat adják ki, majd el, árfolyamnyereséggel.
2022. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xswerdy ***** válasza:
természetesen kiadhatod, ki tiltaná meg. Szerintem el is adhatnád külön. A társasházi alapító okirat gyakorta tartalmaz a garázsra vonatkozóan elővásárlási és előbérleti jogot, arra az esetre, ha a garázs nem a lakással együtt kerülne eladásra, kiadásra. Tehát ilyen esetben csak akkor adhatod el/ki bárkinek, ha a házban nincs érdeklődő.
2022. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bőven kiadhatod 35-40 ezerért, főleg hogy a Déli környékén lehetetlen parkolni.


Itt egy példa: én a II. kerületben bérlek egy teremgarázsban beálló helyet, havi 35 ezer forintért. Még így is ez volt a jobb lehetőségem, mert sima utcai parkolóhelyet 25 ezerért tudtam volna bérelni. Így meg legalább nem barmolja szét a kocsimat a sok vezetni nem tudó félnótás és nem kell attól félnem, hogy holnap reggel meg lesz e még a bal tükröm vagy sem.

2022. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!