Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen érzés 60 millió forinto...

Milyen érzés 60 millió forintot kiadni egy lakótelepi lakásért?

Figyelt kérdés

Egy jobb kerületben, pl. XI, ennyiért megy egy 60nm-es panel.


Milyen érzés lehet, hogy kiadsz ennyit érte, és kifogsz jó régi, igazi panelproli szomszédokat, ahol mocsok, kosz, bűz van, ágyipoloska invázió, igénytelenség.


A feletted lévő egyfolytában rendezkedik, fel alá járkál, bútort húzogat, alattad lakó cigizik az erkélyen minden este.


De 60 milliós lakásod van, hitelbe kergetted magad 40 évre.


Ismerős?:(



2022. jún. 23. 15:41
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

#19 Ügyes vagy, gyorsan kigugliztad mennyibe kerülnek a garázsok.


Jár a keksz.


Ettől még a beböfögésed az ingatlanokról pontosan ugyanolyan értelmetlen marad mint eddig.


"Köszönöm, de budapesti vagyok és szoktam találni és venni tizenmillióért, sőt, meg is élek belőle."


Nyilván mesemondó.


"Jelenleg garázsok a belvárosban újépítésű lakásokban kivitelezőtől kaphatók 4 M Ft-től 7 M Ft-ig, használtak 2,5 M-tól."


Csak megsúgom az nem garázs, csak parkolóhely teremgarázsban. És ettől még lakásod mindig nem lesz 20-ért :)

2022. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
53%
#20 Csak megsúgom, az hogy beböfögsz minden topic alá valamit, az nem beszélgetés.
2022. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Én kevesebbért vettem, így is megbántam 😀. Olcsóbb mint egy albérlet, de nem tudom valóban vissza fogja - e hozni az árát.
2022. jún. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megéri-e attól függ milyen az anyagi helyzeted és mi célból veszed. A gyerekemnek vettünk az áremelkedés elején,akkor is sok/k/ volt. DE: ott szeretne lakni,jó helyen van,azóta/3 év/majdnem a dupláját éri.Tehát megérte. Ha hitelt vennék fel és azért venném,hogy kiadjam...hááát nem tudom.
2022. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Az se normális, aki 40 évre vesz fel hitelt, másfelől nem is kap, hacsak nem 20 évesen meg tudja venni. Nem igazán gondoltad át ezt a kérdést. A sztereotípia látom megvan a panelekről meg a büdös panelprolikról egy olyan országban, ahol lassan az orvosnak is luxus lesz, ha meg tud venni egy panelt.
2022. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon fura a helyzet.


Én tavaly vettem 30-ért panelt és az nekem akkor ( és most is ) nagyon sok pénz volt. Az ingatlan nagyon frekventált és jól ellátott környéken van ( Óbudán ).


Ettől függetlenül aki nem élt lakótelepen korábban annak ez egy komoly kultursokk ahogy nekem is.

Az új generációs lakók már hatalmas pénzeket fizettek itt, a környék tényleg tele van ( nem megbántva senkit ) prolikkal. Környezetükre igénytelen gusztustalan emberekkel.


Kelenföld elől jár hiszen ott már tényleg nem tud venni akárki lakást. Itt is elkezdődött ez.


Kell egy teljes lakosság csere.

2022. jún. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
26, pontosan ezt látom én is. Az új lakók jóformán középosztálybeliek már, egyetemi végzettséggel, jó hozzáállással a többiekhez, és bumm, szembesülnek a régi proli réteggel, akiket semmi nem érdekel. Legyen ez a havannán, vagy a 11. kerületben.
2022. jún. 27. 06:51
 28/57 anonim ***** válasza:
46%
Biztos meglesz a nagy lakosságcsere tekintete véve, hogy 2050-re egymillió fővel kevesebbet jósolnak, beleértve a jelentősen szaporodó sok cigányt.
2022. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

28-as manapság már tényleg csak jobb módú emberek tudnak lakáshoz jutni. Kérdés az, hogy elfogadják e hogy "ez csak egy lakótelep" és úgy állnak-e hozzá...


Ez lenne a lényeg, hogy kicserélődjön a 2. generációs panelproli réteg és olyanok költözzenek végre be akik már kvázi lakóparkba jöttek és nem posztszovjet kádárista tömbökbe...

2022. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
86%

29:

Ez a lecserélődés egy naiv gondolat. Ha ilyen áron adják-veszik az eredetileg gyári munkásoknak szánt lakásokat, az egyben azt is jelenti, hogy a panelproli réteg lakásainak a csereértéke is növekszik. A teljes cserélődéshez 3-4 generáció is kellene, de még annyi sem lenne elég amiatt, mert az a 60 milliós XI-edik kerületi panel még a Havannán is 40 milliót ér, ezért az újonnan érkezettek között is bőven lehetnek "lentről" érkezők.


A másik, hogy attól, hogy a panelproli gyerekei diplomások elttek és viszonylag jól keresnek, még nem biztos, hogy kulturálisan is fejlődtek. Van aki igen, de nem mindenki.

2022. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!