Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eljárási szerződés még létezik?

Eljárási szerződés még létezik?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyedülálló tanárnő vagyok, a garantált bérminimumot kapun tanárként, viszont nincs saját lakásom. Sajnos az albérleten megint emelni akarnak, már nem bírom fizetni, ha enni is szeretnék még.


Nincs olyan oldal, ahol meg lehet ismerni idős, örökös nélküli embereket, akik segítségért bevesznek örökösnek? Mindent megtennék, főzés-mosás-vasalás-takarítás, csak legyen valaha egy saját otthonom...



2022. júl. 9. 08:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*Eltartási szerződés


Kijavította a telefon hülyeségre :((

2022. júl. 9. 08:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság ritka, az ilyen idősek általában idős otthonba beköltöznek! Eladják az ingatlanukat, jó esetben elegendő a fedezet az otthonnak, rosszabba pedig ugrik a nyugdíjuk egy része, vagy szinte az egész.


Egy gyerekkori ismerősömet kisemmizték a gyerekei a saját házából, mert volt olyan ostoba, hogy a 6 éves fiára és a 2 éves lányára iratták rá. Hosszú történet..., 3 éve folyik a per. Mivel ő sem keres jól ~250000 nettó körül, így ő is kb 2 éve keresi az ilyen lehetőséget...


Úgy belegondolva, ha ~70 évesen, miután nyugdíjba mentem, nincs senki akire számíthatnék, én is inkább eladnám a házamat és bemennék egy otthonba. Mert egy ismeretlen valaki, ismeretlen végzettséggel és hozzáállással, nem valószínű, hogy a 24 órában rendelkezésre álló képzett nővéreket felülmúlna. Szerencsére én a jó otthonok között válogathatok majd, saját szoba + fürdő, saját bútorok.

35F


Manapság gyárba 250000 nettó alatt nem igen keresnek, ha nem tudod a lakhatásodat megoldani pályát kell módosítani!

2022. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2+ vagy magán órák! Középiskolásoknak egyetemistáknak, a sokszorosát megkeresheted, mint állami alkalmazottként.

(persze nem mindegy mint tanítasz)

2022. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Magyar-földrajz szakos vagyok, sajnos nem igazán kelendő ez a magánórák piacán
2022. júl. 9. 09:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, csinálj egy +matekszakot abból egyéni vállalkozóként is jól meg lehet élni. Főleg az egyetemistákat érdemes okosítani, a tanszékeken még a hely is biztosítva van. Aztán 2x40 perc alatt többet keresel mint most egész nap. Havi 1 millióig meg nyugodtam számlázhatsz katásként, havi 50000 járulékért cserébe.
2022. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudom nem a kérdéshez kapcsolódik, de megkerdezhetem hogy mennyi idő alatt mennyit emeltek?
2022. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ha minimálbér-emelés van, akkor a mi bérünk is emelkedik, hogy elérje a garantált bérminimumot.
2022. júl. 9. 12:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból biztosan (főleg nyelvtanból, mondatelemzésből, helyesírásból) biztosan tudnál korrepetálást vállalni, vagy bármilyen másodállást is vállalhatsz, én is takarítottam például 15 éven keresztül, ez nem most most, de abban az időben sem lehetett megélni a fizetésből. - Egyébként csak olyannal köthetnél ilyen szerződést, akit ismersz a tágabb rokonság körében, vagy valaki beajánlj valaki mellé. Vagy: nem tudom, létezik-e még az önkormányzatoknál olyan munkalehetőség, hogy bevásárolnak időseknek. Ilyen munkát is csináltam vagy 3-4 évig (a takarítás mellett), munka előtt, reggel kellett kivinni, amit vásároltam nekik, és este a takarítás után vettem meg, amit kértek. Napközben meg dolgoztam, természetesen, a saját munkakörömben.
2022. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
folyt.: de hirdetést is betehetsz, de nekem pl. egy hirdetőhöz nem lenne elég bátorságom, hogy eltartónak fogadjam, de meg lehet próbálni.
2022. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: ha valaki humán beállítottságú, az nem fog tudni elvégezni egy reál szakot.
2022. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!