Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen láttam egy kb.12...

Árverésen láttam egy kb.12 éve épült házat,amit azóta soha nem laktak.A tulaj megépítette,kiment külföldre és azóta sem jött haza.A ház most árverésre került,de belülről nem lehet megnézni.Mennyire romolhatott az állaga az elmúlt 12 évben?

Figyelt kérdés
A ház beton alapon tégla építésű, műanyag nyílászárók bent vannak. A végrehajtónak nem kötelessége megmutatni belül, így nem is teszi meg, máshogy pedig nem tudom megnézni. Köszi előre is!

2022. júl. 9. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg eléggé, ezért nem akarja megmutatni. Meg őszintén szólva bennem mindig bennem van az ilyen árveréses dolgoknál, hogy aztán a volt tulajnak tönkre megy az élete, akár még jobban és a végén csakhogy nekem is szar legyen rámgyújtja. Mert ugye mi Magyarok ilyenek vagyunk.
2022. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlannepper voltam az egyik nagy hálózatnál a CHF hiteldőlések idején. Ahogy az 1-es válaszoló is írja, nagy eséllyel totál kattant a tulaj. Volt olyan esetem, ami a vételi ajánlattól a beköltözésig 1,5 évig tartott, a tulaj szétvert mindent amit ért, ajtókat, tükröket, vill. kapcsolószekrényben szétvert mindent, a vevőket elhordta mindennek, az ügyvéd kizavarta a szerződéskötésről, mehettünk máshova... És ez nem egyedi eset volt.
2022. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Itt a szomszédok elmondása szerint a tulaj azóta még csak meg sem jelent a háznál egyszer sem, mintha elnyelte volna a föld külföldön... persze ettől lehet olyan opció, amit írtatok, hogy mégis megjelenik egyszer és baj lesz belőle. Olyat amúgy nem is néztem egyáltalán, amiben esetleg laknak, csak ilyet, ami évek óta lakatlan, hátha kevesebb problémával jár.
2022. júl. 10. 07:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki árverezi?
2022. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Sosem voltam még ház-liciten, de az nagyon furcsa lehet, hogy 30-50- vagy ki tudja hány milliós vásárlásnál azt sem tudom mi van a falakon belül.

Lehet, hogy ez bevett szokás, de ki vásárolna zsákbamacskát?

2022. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Mivel a tulajdonost nem találják, ezért nyilván nem törhetik be az ajtót, hogy megmutassák Neked belülről az ingatlant. Megtekinteni csak úgy lehet, ha a tulajdonos beenged, amíg az Ő tulajdonában van. Ez nem egy szokatlan dolog, és az ingatlan állapotáról semmit nem mond el.


Abban az esetben, ha árverésen Te nyered meg a licitálást, nyilván az ingatlan a tulajdonodba kerül. Innentől kezdve a végrehajtó köteles azt birtokba adni Neked. Akkor már "törhetik" az ajtót, hogy bejuss.


A nem fellelhető tulajdonosnak pedig ügygondokot rendelnek ki, aki addig figyelemmel kíséri, hogy a végrehajtás a törvénynek mindenben megfeleljen, az adóst ne érje hátrány addig se, amíg nem tudja személyesen képviselni saját érdekét.

2022. júl. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!