Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nincs az embernek félretéve...

Ha nincs az embernek félretéve több millió forintja, akkor a saját lakás hitel felvétel nélkül csak álom itthoni fizetésből?

Figyelt kérdés

#lakásvásárlás #hitelnélkül
2022. júl. 20. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Vagy örökölni lehet, illetve van, ahol a szülők tudnak venni lakást a gyereknek.
2022. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Így van, de ezzel nincs semmi probléma. A saját lakás nem létszükséglet. Sőt (ezen lehet, hogy sokan le fognak itt döbbenni), a kocsi és a gyerek sem az.
2022. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak a bank, hanem a te érdekedet is szolgálja, hogy nulla megtakarítással nem kapsz több tízmilliós hitelt. Oké, hogy most még kijönne a fizetésedből a havi részlet, de mi lesz, ha megemelik a kamatokat, a fizetésed meg nem nő a törlesztővel együtt? Pillognál nagyokat, hogy "erre nem számítottam". Az ilyen pénzügyi öngyilkosságok elkerülését szolgálja többek között, hogy elvárják legyen valamennyi alaptőke.
2022. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Önrész + hitel.

...és a világon ez mindenütt így van!

2022. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha önrészre nem tudtál félretenni (mindegy, hogy miért) akkor a 20-30-50 milliós hitel + kamat havi törlesztését miből csengetnéd ki?
2022. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Másik ingatlant is fel lehet használni önerőnek.

Nemzeti prostitúcióhoz sem kell önerő csak házastárs és bevállalni a gyereket az ingyen pénzért.

2022. júl. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

En meg olyannal nem talalkoztam hogy valaki magyar fizetesbol, hitel nelkul, orokseg nelkul es mindenfele segitseg nelkul tudott lakast venni.

Olyan van aki kulfoldon dolgozott evekig es sporolt, leadta az igenyeket es kesobb vett Magyarorszagon egy lerobbant falusi hazat, majd felujitotta.

Mi a baj a hitellel? Mire kifizetes addigra 3 szor annyit er a haz amennyiert vetted. Ha most eldontod hogy te felreteszel havi 200.000 forintot es veszel egy lakast 20 millioert, akkor mire osszejon a 20 millio, addigra az a lakas amit kineztel eredetileg mar joval tobb mint 20 millio lesz. Addig hol laksz? Fizeted az alberletet? Annyival hatrabb leszel a sporolassal.

En nem titkolom es nem szegyellem hogy 30 eves hitelem van a hazon. A torlesztom fix es lassan ott tartanak az arak hogy egy ilyen haz berlese dupla annyi mint amennyit en fizetek a torlesztomre

2022. júl. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Így van. Én pár éve 28 éves koromra 7,5 milliót gyűjtöttem össze fizetésből félretéve és úgy tudtam venni másik 15 millió hitelt felvéve lakást. De nyilván nem nettó 200-ból teszegettem félre.
2022. júl. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Én 34 éves koromra szingliként 15 millát gyűjtöttem össze. De 30 évesen kezdtem gyűjteni, sajnos elötte nem kerestem jól. Öröksegem nincs, szülők nem tudtak támogatni anyagilag, de a családi ház telke 2 utca frontos volt, így ezt magosztás utan megkaptam.

Aztán az ingyen telek a végén többe került mintha vettem volna egyet. 1,5 évig tartott a megosztás, ezalatt elszálltak az árak elég rendesen... 100000 ft/m2el kerül többe a ház, mint 1,5 evvel ezelőtt. Már majdnem kész szerencsére.

25 millió hitel fix kamat 25 évre. A fix kamat életem legjobb döntése volt 😁.

110 a havi törlesztőm, jelenlegi thmel kb 220000 lenne.


Szóval szedd össze az önerőt,25-30 milliós hitellel kalkulálj. Nézd meg ennek max futamidőre mennyi a részlete, és azt tedd félre. Mire meglessz a min 30% + 5% zsebbe akkor álhatsz neki. Ha nincs plusz tartalékod bele bukhatsz.


A jelenlegi gazdasági helyzetet ne tekintsd mérvadónak... Mikor kitalálta az építkezest 280000 ft/m2 ért épültek a házak, en meg 510000 ért építem + telek.

Így sajnos le kellett faragni a területét,🥺

2022. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Időben kell elkezdeni gyűjteni, karriert megalapozni, fejleszteni.

Jól kell pénzzel bánni s a fiatalabb test előnyeit kihasználni, azaz több meló akár külföldön - jobban megéri.


De magyar átlag keresetből nem.


Hitelt viszont nem vennék fel semmiképp. Jóval többet kell kicsengetni annak, aki felé törleszted +ki tudja mi történhet velük is.

Volt erre példa.


Ezért kell életet, karriert építeni, aztán csak házat.

2022. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!