Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sarokba szorít a család,...

Sarokba szorít a család, albérlet nem játszik, építkezni drága, otthon nem maradhatunk. Mi lehet a megoldás a saját élet kezdésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, illetve egészségügyi okok miatt minél hamarabb (max 5 éven belül) családot alapítani. Emiatt az albérlet nem túl jó ötlet, a környéken nagyon kevés kiadó ház/lakás van ahol engedik a kisgyerekeket, valamint mi is inkább a sajátra szeretnénk költeni a pénzt. Lakásvásárlás jelenleg még nem megoldható, ugyanis egy nem várt kiadás jött közbe a közelmúltban, így jelenleg nagyon kevés pénz van amit önrészbe tudnánk tenni. Van egy telkem, amire lehetne építkezni, viszont itt nem tudom mekkora önrésznek kell lenni, vagy hogyan kaphatok hitelt építkezésre. Itt is kell gondolom fedezet, aminek jó lenne a családi házunk, csak nagyszüleim akikkel élek nem mennek bele ilyenbe tehát ez is bukta. Próbáltunk beszélni velük, hogy lakhatnánk e itt kibővítve a házat hátrafele, ebbe bele is mentek volna, de valamiért meghátráltak.

Valamint most jött ez a válság helyzet is, kicsit mi is meghátráltunk, félünk nagy hitelt felvenni. Barátnőm szüleire lehetetlen számítani, hónapról hónapra élnek, semmit se tesznek félre, semmiben sem támogatják a lányukat, sőt élősködnek rajta. Jelenleg muszáj külön élnünk, ez így még bele is fér, de sajnos orvosi okok miatt fiatalon szülnie kellene a barátnőmnek, de így ezt nem lehet bevállalni. 2 év múlva lenne itt a babaproject ideje, addig kellene megoldanunk a problémánkat.



2022. aug. 2. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem írtad merre laktok.

Felénk vannak Fecskeházak,fiataloknak adja ki az önkormányzat olcsóbban a piaci lakásoknál.

Lehet ott is meg kellene kérdezni

a helyi önkormányzatot van-e valamilyen lehetőség.

2022. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez a magánügyetek, egyikötök családját sem kötelezhetitk arra, hogy beszálljanak az életetekbe, mert nektek úgy jobb.

Vagy megoldjátok ketten - az albérlet lenne a reális alternatíva -, ha ezt nem akarjátok, az a ti problémátolk.

Annak meg semmi értelne, hogy 5 éven belül KELL a gyerek - ha nincsenek meg a feltételek, akkor ne akarajtok gyereket.

Gondolom, dolgozol, van jövedelmed, meg a barátnödnek is, számoljátok ki, mi fér bele, és abból gazdálkodjatok.

2022. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

ha van telked, akkor veszel két alu konténer irodát, azt beemelik a kijelölt helyre, és kész.

Ezekben van fürdő,WC, főzőhely...de többféle van.


A békesség ennyit megér. Ha ügyes vagy, akkor télre megoldod andupla szigetelést is. Víz, villany, csatorna megoldható?..akár ideiglenesen is.

2022. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2 Épp ez az, hogy a gyerekkel számolunk, ezért vagyunk most ebben a helyzetben. Jelenlegi jövedelmünkből úgy számolunk, hogy el tudjuk tartani magunkat gyerekkel, valamint tudjuk fizetni a fizetendőket. Ha nem KELLENE a gyerek akkor megvan pár év alatt az önerő több mint fele, de mivel szeretnénk sajátot, így most ezt kell megoldanunk. De ha várunk pl 8 évet, építünk vagy veszünk egy házat és rendbe dobjuk, még 2 év mire jönne a gyerek akkor lehet már nem lehet. Okosba csináljuk, csak tippeket gyűjtök.

#3 a telken minden megoldható, tudok csatlakozni vízre, villanyra, gázra valamint csatorna is van. Mi is találtunk ilyen konténerházakat, de még nem ástuk bele magunkat. Gondoltunk ezekre a gyors házakra, valamint félkész házra is, fürdő, konyha és hálószoba aztán majd befejeznénk. Csak most nem szeretnénk nagy hitelt felvenni.


Egyébként elég jól tudunk spórolni, viszont nem akarok 20% önerőre hitelt felvenni..

2022. aug. 2. 21:21
 5/15 A kérdező kommentje:
A telek eladása is opció lehetne viszont ezt tényleg ilyen vésztartaléknak tartogatom, mert brutálisan jó helyen van, nagyon jó termőfölddel és sok minden oda köt.
2022. aug. 2. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy telekre is tudsz hitelt felvenni. Külföldön elterjedtek a mini házak, úgy tudom, Magyarországon is van már ilyen vállalkozás, gyakorlatilag 2-5 millióból megvan. Pár évre talán elég, amíg tudtok gyűjteni. Vagy esetleg a könnyűszerkezetes fronton is érdemes nézelődni.
2022. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%
Telket eladni, és abból egy kis lakást, vagy egy kisebb felújítandó házat venni?
2022. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Albérletet nem 10+ évre, hanem 1-2 évre választ az ember, úgyhogy lehet kezdeni ott, lakrészben, szobában.

Kössetek örökösödési szerződést nagyon idős emberrel, vagy lízingeljetek egy lakást.

2022. aug. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Amit írsz, azon már túl vagyok, ezért veszem a bátorságom, hogy kendőzetlenül leírjam az én utamat.


A leírásodban rengeteg a "mit hogyan nem lehet" és szépen tolod át másokra a felelősséget, ezzel nyilván nem fogsz előbbre menni. (akkor sem ha esetleg le leszek pontozva, attól még ez tény marad) Lehet, hogy ez sérti az egodat, de ezzel érdemes kezdeni. Senki nem fog rajtad segíteni, ha a hozzáállásod állandóan másokra (vagy más körülményekre) mutogat. Lehet, hogy nincs igazam, ezért ne haragudj, nem ismerlek, de én úgy látom ez a nulladik pont.


El kellene dönteni, mit akarsz. Ha építkezni akarsz, kérj segítséget, számolj. Kezdj el felelősséget vállalni a saját életedért, ne másokról beszélsz, meg a körülményekről. Szerintem az albérlet sem ördögtől való pár évig, legalább kiiktatnád a zavaró embereket, körülményeket, tényezőket az önálló életetekből. Utána pedig lépésről lépésre fel lehet építeni, hogyan tudsz eljutni a célodhoz. Lehet, hogy ehhez többet kell dolgoznod, esetleg tanulnod, esetleg állást is vállalni, de sajnos ez csak így megy. A semmiből nem lesz semmi, azaz ha nem változtatsz, akkor kb ugyanazt tudod folytatni, ami most is van.


Amit én tennék: elkezdeném fejleszteni a saját képességeimet tanulással (nem tudom mivel foglalkozol, de ez minimális befektetéssel elkezdhető), ezzel idővel növelném a saját jövedelmem, és elköltöznék albérletbe a családommal.


Akár azt is érdemes átgondolni, hogy oké, hogy van telked, de egy építkezés a jelenlegi helyzetedbe mennyire fér bele? Gondolj a nem várt költségekre, az esetlegesen elkészült ház fenntartási költségére, hogy ne vidd csődbe magad. Akár az is lehet megoldás, amit írtak itt már, hogy eladod a telket és egy jóval szerényebb kezdőpontról indulsz (értem én, hogy érzelmileg ez egy nagy áldozat, de véleményem szerint hosszútávon többre mész ha ésszel lépegetsz előre). Légy reális, alapvetően szerintem az anyagi csőd egy rossz döntéssel és kevés alapozással kezdődik.


Remélem tudtam segíteni.

2022. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha sajat lakast se tudtok összehozni, akkor ne akarjatok inkabb gyereket, mert csak szenvedés lesz nektek is nem csak a gyereknek.
2022. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!