Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma Magyarországon hogyan...

Ma Magyarországon hogyan képes valaki átlagos (vagy akár valamivel az átlag feletti fizetésből is) belátható időn belül saját ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés
Ha pl szülői segítsége nincs, nincs semmilyen öröksége stb, csak maga keresi meg a pénzt? Normális az, hogy ma Magyarországon nem reális ilyen helyzetben, hogy valakinek legyen háza/lakása valaha is?

2022. aug. 6. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ketten szoktak felvenni hitelt, miután az önerőt összekaparták. Aztán azt fizetik, ki hány évig.


Az általad vázolt helyzetben nincs mas megoldás, esetleg külföldi munka, ahol az önerő hamarabb összejön, de tehermentes házat kp-re abból sem nagyon kapsz.

2022. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Leginkább sehogy, átlagos fizetés havi 200-300 ezer ft a valóságban nettóban, azzal nem megy sokra az ember főleg egyedül. Maszekba kell vállalni + munkát, meg spórolni stb.
2022. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Másodállás vagy maszekolás, évekig tartó gyűjtögetés és spórolás, és persze rengeteg hitel. Én összehoztam magamnak egyedülállóként szülői segítség nélkül. Igaz 5 évvel később mint azt gondoltam, de megvan végre :)
2022. aug. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy másik állást keres, ahol megfizetik. Ha kell továbbtanuk, nyelveket tanul. Gyűjtöget az önerőre, majd ha összejött pár év alatt, akkor átgondoltan, értelmesen felveszi a lehető legjobb hitelt.

Tudom, hogy azt a választ vártad, hogy lehetetlen. De nem az.

2022. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi tanultunk, jó munkánk lett, 7 évig gyűjtögettünk albi mellett és kompromisszum készek voltunk, elköltöztünk Pesttől 35 km-re, nekünk még ingázva is megérte, saját tágas kertesben lenni. Nyilván van hitelünk is, tűrhető, 85e törlesztővel
2022. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy diploma után nem hagytam abba a tanulást és munka mellett tovább tanulok.

Diplomával, 4 beszélt nyelvvel, rendszeres munkahelyváltásokkal össze lehet szedni elég önerőt aztán albérlet helyett a lakáshitelt törleszteni.

2022. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszólni szeretnék, de heti szinten 2 szer ugyanez meg van kérdezve.


És a válasz mindig ugyanaz, hogy pont ilyen körülményekkel sehogy.

Mindenki csak olyan tanácsot tud, ahol plusz extra kedvező körülmények vannak.


Kivétel, ha valaki fogja magát az összespórolt pénzével és elmegy az isten háta mögé ahol nincs semmi és ott vesz, de ilyen meg nincs, mert oda senki sem akar menni.

2022. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Példaként magunkat tudom felhozni:


Én keresetem export csoportvezetőkét nettó 410 ezer ft

Férjem raktári műszakvezető, nettó 380 körül kap

Esetenként vannak bónuszok, évi 1-2 havi szokott lenni mindkettőnknek, van nekem 15 ezer férjemnek 25 ezer szép kártya

Szóval nézzünk egy átlagot, havi 850e bevétel


Évek óta kb így keresünk,nyilván adott árakhoz viszonyítva mondom hogy így, mert 2 éve nyilván kevesebbet kerestünk, de olcsóbb is volt minden.


Albérletben éltünk 2013-2020ig, havi 50 ezerről kezdtük a lakbért, 90 ezerrel jöttünk el

Spórolva, normálisan élve ebből a fizetésből havi 500e félre tudunk tenni.

Az évi 6 millió ft.


Nekünk volt 16 millió önerőnk, és vettünk fel még 15 millió hitelt, 31 millióért vettünk Monoron egy házat. Nekünk Monor megfelel, nem isten háta mögött van, minden elérhető, amit csak akarunk.

A ház nyilván nem egy palota, de azóta 2 év alatt kicseréltük a vízvezeték rendszert, a villanyvezetéket, ki lett szépen festve, új padló van, burkoltuk újra a konyhát, vettünk új bútorokat, most lesz normális szép konyhabútor, és ha minden jól megy tavasszal készül a fullos új fürdőszoba, aztán bent rendben is lesz, kertet is rendbe raktuk, már kint is csak kisebb dolgok lesznek majd tavasszal, füvesítés, szépítgetés.


Nekünk nincs extra körülmény, szülőtől nem kaptunk semmit, örökölni nem örököltünk, lottón nem nyertük, külföldön dolgozni nem voltunk csak nyaralni. Nem vagyunk orvosok, ügyvédek, celebek. Nekem sima bsc diplomám van, férjemnek csak OKJ-ja.

2022. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már idősebb vagyok, van ingatlanom. De ha ma kezdeném, úgy csinálnám, hogy az önerő összegyűjtése után, a lehető leghosszabb futamidőre felvenném a hitelt, az alacsony törlesztő miatt. Ez mellett tovább spórolnék, majd néhány év után végtörlesztenék. Az alacsony törlesztő nem terhel meg annyira és ha van egy két hónap amikor valamiért másra kell a pénz és nem tudsz annyit félretenni, akkor sincs baj, de a 200ezres törlesztőt akkor is levonja a bank mindenképp, ha neked másra kéne a pénz. Fiataloknak, főleg, ha ketten vannak, ketten keresnek, szerintem ez a legjobb.
2022. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
9essel maximálisan egyetértek. És mivel alacsonyabb törlesztővel hamarabb tudsz előtörleszteni/végtörleszteni, a közhiedelemmel ellentétben olcsóbban kijössz mint rövidebb futamidővel/magasabb törlesztővel. Persze a bankok ezt nem szeretik reklámozni :F
2022. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!