Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel kiutalása után mi...

Lakáshitel kiutalása után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam meg egy lakást, amire a hitelt már kiutalta a bank az eladó részére, ezzel rendezve a teljes vételárat. Ilyenkor milyen teendők vannak még a vevő részéről a birtokbavételig?

2022. aug. 8. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
vevőnek átadható álapotba, költözzön ki minden szemetével, írja át a nevedre stb.
2022. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ügyvédnek kéne intéznie a papírokat a föpdhivatal felé. Neked meg atvenni a kulcsokat, mérőket leolvasni, lejelenteni
2022. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi a szerződésbe írtunk egy határidőt mikorra költözzön ki legkésőbb az eladó. Ő hívott, hogy 1 héttel előtte is ki tud költözni, szóval egyeztettünk egy napot. Elmentem a lakásba, amiből már kipakoltak. Megcsináltuk a mérőóra leolvasásokat és mentünk a lakásból az ügyvédemhez, aki megcsinálta a hivatalos birtokba adásit, amit mind aláírtunk. Ekkor az eladó odaadta nekem a kulcsokat és megkapta azt a maradék 2 millió forintot is, ami vissza lett tartva a lakás vételárából a kulcs átadásig. Ennyi.
2022. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!