Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megèri egy saját hàzat fent...

Megèri egy saját hàzat fent tartani ha évente csak kb. 4 hetet lakjuk? Vagy inkább maradjunk a szülőknél és vegyünk később?

Figyelt kérdés

Németorszàgban élünk jelenleg a kis csalàddal és kb. 6 év múlva (vagy több) költöznénk haza Magyarorszàgra. Most hàzat szeretnénk vàsàrolni Hódmezővásárhelyen.

A felesègem csak a hazaköltözésünk előtt nem sokkal venné meg, de én inkább most szeretném.

Sajnos a tàvolság a hàztól elég nagy München-Hódmezővásárhely 9-10 óra autóval.

Évente csak 3-4-szer járnànk haza.

Így lehet tényleg csak inkább teher lenne a hàz?

Jelenleg ha hazamegyünk a szüleimnél vagyunk.



2022. aug. 19. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nézelődnék és ha lenne szimpatikus ház jó áron lecsapnék rá.

Aztán kiadnám, és míg csak vendégségbe jöttök haza, addig a szülőkhöz mennék haza.

6 év alatt ami pénzt fizet az albérlő össze gyűjteném és a beköltözés előtt a házra fordítanám.

2022. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak nyűg lenne. Kiadod albérletbe,akkor is karban kell tartanod ha valami elromlik.
2022. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán most értük el reálértékben a csúcsot. Albérlőt 1000km távolságból én inkább nem vállalnék, de ez egyéni preferencia kérdése. Ha reálértékben nem fog emelkedni az ingatlan ára, akkor tulajdonképpen az inflációt és az amortizációt fedezi az albérlet díja.


Alternatívaköltsége lehet, például ha berakod P€MÁP-ba a pénzed, akkor már nem vagy sokkal hátrébb, cserébe közel zéró munka és kockázat.


Ha nem is áll meg az ingatlanpiac teljesen, akkor is ott van az a tény, hogy magasabb bázisról nem lesz képes annyit emelkedni az ingatlan értéke, mint korábban. Értsd: ha 5 év alatt 40-ről 60mFt-ra nőtt egy ingatlan értéke, az évi 8,5%-os hozamot jelentett. Ha most 60-ról 80mFt-ra emelkedne 5 év alatt, az már "csak" évi 6%-os hozamot jelentene.


Btw az előző válság után azt hiszem 2014 végén érték el számszerűen az ingatlanárak a 2008-as szintet. Most is egy erős keresletcsökkenés várható a romló hitelkondíciók miatt. Még a pánikolók és a felső 10% bevásárol, aztán esélyes, hogy beáll egy stagnáló időszak ismét.

2022. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: Ha számszerűen nem fog emelkedni az ingatlan ára
2022. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Ha van pénzetek rá befektetésnek is jó. Ki nem adnám olyan messziröl csak nyűg. Megbíznék valakit hogy vágja le a gazt néha. Lakatlan háznak alig van költsége. Azokat meg levonatod a bankszámlàdról azt csá.
2022. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Te tudod mennyire vagytok gazdagok.
2022. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem vennék most, csak nyűg lenne. Ha nem adod ki, akkor csak áll benne a pénz és bizony lakatlanul is van állagromlás. Ha kiadod, akkor meg mint mondtam: nyűg.

Ráadásul szerintem is nagyjából most érhetjük el az ingatlanárak csúcsát. Már most is minden az ingatlanok árnövekedése ellen dolgozik, csak hát az ingatlanpiac elég nagy és lassan fordul...

2022. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!