Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik már "kirepültetek", és a...

Akik már "kirepültetek", és a családtól távoli kis faluban telepedtetek le akár anyagi-, akár bármely más okból! Megbántátok a döntést, vagy épp ellenkezőleg? Írjatok megyét, és hogy honnan mentetek oda!

Figyelt kérdés

Személy szerint ismerek olyat, aki a párjával a szülővárosától, Budapesttől 300 km-re, egy 1000 fő alatti szabolcsi faluban vett házat, mert ott volt a pénzüknek megfelelő, szép ház: nekik abszolút bejött az élet, nem bánták meg, boldogok (hozzá tartozik a történethez, hogy mindig is vidéki életre vágytak), a családhoz és a barátokhoz havonta legalább háromszor feljárnak, illetve ők is havonta legalább egyszer le hozzájuk. De ismerek olyat is, aki szintén párjával ment távoli faluba anyagi okokból, viszont ők utálják, nem tudják megszokni.

Ti hogy vagytok vele, akik hasonló lépésen vagytok túl? Kérlek, írjátok meg, hogy honnan mentetek hova (legalább megye szintjén)!



2022. szept. 29. 20:28
A kérdező szavazást indított:
Kizárólag anyagi megfontolásból mentünk távoli, vidéki faluba: megbántuk.
Kizárólag anyagi megfontolásból mentünk távoli, vidéki faluba: imádjuk.
Nem (csak) anyagi megfontolásból mentünk távoli, vidéki faluba: megbántuk.
Nem (csak) anyagi megfontolásból mentünk távoli, vidéki faluba: imádjuk.
Tervben van, hogy távoli, vidéki faluba költözünk.
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Budapestről Vas megyébe, 500 fő alatti településre. Imádjuk.
2022. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

hát ez nem ilyen egyszerű...


Akik vidékre mennének, mondjuk minél távolabb a nyócker büdösségétől, azok hányan mennének, hány évesek, van-e kisgyerek, idős szülő, szükséges-e orvosi figyelem, a gyereknek(gyerekeknek) kell-e valamilyen óvoda/iskola, van-e megbízható autójuk, akár kettő is, van-e a házban gáz, milyen a fűtésmegoldás, értenek-e a falu nyelvén, és van-e munkából, vagy bármiből eredő stabil havi bevételük?..


...ez csak némi kezdet, csak úgy rávágni, hogy imádjuk..


Van olyan ismerősöm, aki távoli faluban vett szarért-hugyért házat, csak két dologra nem számított..a gázpalackra, és az udvari budira..


Ezektől összeomlottak, a gyerekek teljesen kiborultak..

2022. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl szélsőségesek a válaszok, nem tudok szavazni.

Volt egy élethelyzet, ami miatt menni kellett. (Nem anyagiak.)

Rossz volt, majd megszoktuk.

Az imádástól qrva messze vagyunk, de már nem akarunk naponta öngyilkosok lenni, tegnap még valamin el is tudott mosolyodni az asszony, de lehet, hogy csak kínjában?😱

Na jó, ez így nem teljesen igaz! Nem tervezünk visszamenni, …egyelőre.

Majd ha megöregszünk.

(Budapestről, Pest megye, pesti oldal.)

2022. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerből falura, 15 km-re az utált kisvárostól ahol addig éltünk és még rosszabb lett. Szerencsére már a múlt, most egy szép lakásom van egy megyeszékhelyen.
2022. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Komárom-esztergom megyei kb 3000 fős faluból, GY-M-s megyei faluba. Korábban 30 km volt Győr pláza most 16 km.

kb 900 fős falu, csendes, tiszta a levegő, jók az utak, optikai internet (fiataloknál ez szerintem fontos tényező), benzinkút 2 db is van 5-6 km-em belül. Szeretek itt lakni, ezért bár már nagyon régóta itt lakok, nemrég építkeztem egy utcával arrébb. Így annyival jobb a helyzet hogy ugyan úgy a falu központba lakok, csak egy csendes zsák utcában, korábban pedig a falu "fő" útján laktam. 400 méteren belül mindent elérek továbbra is, buszmegálló sajnos messzebb lett kb 200 m a 60 helyett, de kocsival járok dolgozni. viszont orvos, bolt meg közelebb.


Gondolkodtam egy kertkapcsolatos sorházon is Ménfőcsanakon vagy szabadhegyen, de kb a lakás árának feléből felépült egy kb 2x akkora családi ház. Öreg koromra meg veszek egy robot fűnyírót, bár a 400 m2 füvet kb 30 perc levágni.

2022. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Először egy Bács-Kiskun megyei kis faluból költöztem Budapestre, mert gondoltam nagyvárosi lány akarok lenni. Jó is volt pár évig, aztán,

ez átfordult és elkezdtük utálni már a férjemmel együttesen. Amikor gyerekünk lett, meg végképp. Persze anyagiak miatt is mentünk agglomerációba, de elsősorban a csendet, nyugalmat, nagy telket és békét kerestük. Egy Fejér megyei kis település. Jó a közlekedés, közel van minden, mégis csend van és nyugalom. Nem bántuk meg, nagyon szeretjük!

2022. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Győrben születtem, 25 éves koromig ott éltem, aztán Budapesten 6 évig, most pároméknál vagyok Bptől keletre 40km-re, és hamarosan költözünk valahová errefelé valamelyik községbe (ház függő, még nézegetünk). Budapest egyáltalán nem hiányzik, különösebben Győr sem. Erdő közelségében szeretnék élni.
2022. okt. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eljottem Budapestről 200 km-re egy kisvarosba a parom miatt, most tervezzuk, hogy innen egy kis faluban veszünk házat, gyönyörű egyébként a környezet, a hazban van minden, ami kell es egyelőre a munkat is meg tudjuk oldani, mivel en otthonról dolgozom, paromnak pedig kb fel ora lesz onnan bejárni. Pest nem hiányzik, csak a csalad, de oket havonta - ket hetente látogatom.
2022. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!