Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarország melyik városa a...

Magyarország melyik városa a legélhetőbb?

Figyelt kérdés
Gyorsan lehet munkát találni, jók az iskolák, jó tömegközlekedés, kulturális programok. stb...

2022. okt. 2. 09:19
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Győr
Sopron
Debrecen
Miskolc
Szeged
Szombathely
Keszthely
35 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Ezek a feltételek csak Budapestre érvényesek, a többi méreténél fogva sem képes megfelelni a kritériumoknak.


Talán még Győr / Debrecen ahol egyszerre jelen van a tömegközlekedés, oktatás és a kulturális program.

2022. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Győrben éltem 25 éves koromig, most is haza járok kb havonta. Szerintem nem akkora nagy durranás, mint amennyire felértékelik. Az egész belváros, ami szép, kb néhány utca, természet nem sok, csak a Püspökerdő, ahol szeretnek csövik is tanyázni, azon kívül külvárosi paneles lakótelepek. Ott is rengeteg a cigány, a tömegközlekedés meg pocsék, csak busz van, az is ritkán jár, hétvégén 20-25 percenként, hétköznap 10-15.
2022. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Budapest verhetetlen
2022. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Pesti vagyok, így szerintem lehet hasznos lesz a kifejtésem.

Munkát találni azért könnyű, mert rengeteg cégnek van itt van telephelye vagy külföldi cég ide fog leányvállalatot először bejelenteni. Illetve itt azért is könnyebb munkát találni, mert rengeteg olyan munkakör van ahova nem kell végzettség.

Iskolából is sok van, de szintén csak azért, mert főváros. Minden nem Bp-i egyetem mellé oda van írva a város neve (Miskolci Egyetem, Pécsi Tudományos Egyetem), míg a pesti egyetemeknél ez nincs.

A tömegközlekedés azért jó, mert rengeteg útvonal alternatíva létezik. De alapjába véve Bp lakosságát már elég régóta nem képes ellátni. Reggel csúcsforgalomba a 4-es 6-os villamosokon szó szerint nem férnek fel az emberek. Még annak ellenére sem, hogy 1-3 percenként jár.

Kultúrális programok az országban mindenhol találhatóak. Ópusztaszeren a Feszty körkép vagy a Debreceni Virágkarnevál. De igaz, hogy a legtöbb kultúrális program Bp-n kerül megrendezésre. De szerencsére ezeket javában hétvégére szervezik, így a felutazás vagy az eljutás megszervezése sem váratlan.

2022. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Munka: Egyértelműen Budapest, sőt, sok olyan munka van, ami csak Bp.-n van.

Iskola: Budapesten vannak a legjobb általános-és középiskolák, de egyébként ott vannak az ország éllovas egyetemei is- néhány egyezemet leszámítva, ami nem Bp.-n van.

Tömegközlekedés: Ebben is Budapest verhetetlen. Van metró, villamos, busz, trolibusz, vonat, taxi és ezek 5 percenként jönnek is egymás után.

Kultúra: Egyértelműen Budapest viszi itt is a prímet.


Szerintem viszont közbiztonságban, légszennyezettségben nem Budapest, hanem Győr, Sopron, Keszthely, esetleg még Szeged számít legjobb városnak, viszont a többi szempontból alulmaradnak.

2022. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
89%
Budapest megfelel ezeknek, de olyan büdös van ott és úgy elszívja az ember összes energiáját, hogy teljességgel élhetetlen mégis.
2022. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Székesfehérvár, Veszprém, Kecskemét, Zalaegerszeg
2022. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Győr egy süllyedő hajó, az új polgármester katasztrófális.
2022. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos felmérések szerint Székesfehérvár!
2022. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Budapest, Sopron, Győr. Máshol nem is laknék.
2022. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!