Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest északi agglomerációba...

Budapest északi agglomerációban nézelődünk a feleségemmel és a 2 éves kisbabánkkal, hogy hova költöztünk. Mit gondoltok az alábbi paraméterekkel melyik település lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés
A feleségemmel most várjuk a második babát, kb. 10 évre tervezünk és kertes hazát nézünk. Fontos Budapest közelsége, de inkább a természeti helyek, amik vonzanak és a jó lakóközösség, közbiztonság. Én otthonról dolgozom, heti 1 max 2 napot járnék be Budapestre. A települések, amiket eddig néztünk és tetszenek: Dunakeszi, Göd, Veresegyház, Szada. Szerintetek ezek közül melyik a legélhetőbb, legideálisabb hely?

2022. okt. 9. 21:36
A kérdező szavazást indított:
Dunakeszi
Göd
Veresegyház
Szada
29 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ezekről a helyekről reggelente kimondott kaland bejutni a Fővárosba...
2022. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mind iszonyú zsúfolt, és a bejárás halál, akkor is, ha csak heti 1-2 alkalom.
2022. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
A 2 éves már nem kisbaba...
2022. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Ezek még túl vannak árazva ahhoz, hogy még a közlekedéssel is szívj legalábbis az utolsó kettő biztos. én kicsit kijjebb mennék még, ha úgysem jössz sokat Pestre de közel legyen. Inkább Vác környéke.
2022. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén? Szerintem felejtsd el.
2022. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha kihagyod a csúcsforgalmat, akkor nem problémás a bejutás és a hazajutás.
2022. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Én Leányfaluról járok be heti 1-2x és teljesen túlélhető. Főleg, ha 7:45 után indulsz, akkor nincs dugó, ez szerintem a Duna másik oldalára is igaz. Én Budapesten belül is utaztam ennyit időben mérve, de azért a mostani környezetemért cserébe szívesebben ingázom heti párszor.
2022. okt. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat! Én elsősorban az élhetőségre kérdeztem rá, nem pedig a bejárás minőségére. Az esetleges ingázással járó kompromisszumot vállalnánk, bár ez az esetünkben tényleg minimális. Havi 4-5 nap szerintem nem lehet túlságosan megterhelő, napi szinten már biztosan az lenne.


Ami fontos, hogy azért ezeket a településeket néztük, mert feleségem szülei Debrecenben laknak, az M3-as autópálya közelsége ezért kiemelten fontos. Személyes szempont még, hogy jókat lehessen kirándulni/futni a környéken, mert ez a hobbink.


Én az alábbi szempontok szerint pontoznék:

1. közbiztonság, lakóközösség, házak minősége, telekméret

2. Óvodák, iskolák minősége

3. természeti helyek, kirándulás, futás

4. M3 autópályától való távolság

5. Budapestre való bejutás


A fenti szempontrendszer szerint, én az alábbiak szerint pontoznék:

Dunakeszi kb 30 km2 - 45e lakos - zsúfolt:

1. 3/5 - eddigi tapasztalatok szerint, rengeteg újgazdag, kis telken sorház, társasház, ikerház - durván túlárazott

2. 4/5 - szerintem jók az óvodák, iskolák, de zsúfoltak

3. 3/5 - a Dunaparton kívül jóformán semmi szép természeti hely nincs, viszont van Magyarság sportpálya, ami valóban kiemlkedő a környéken

4. 4/5

5. 5/5 - M2 / M0 autópályák nagyon közel, vonat kb 15 percenként megy Budapestre


Göd 24 km2, 20e lakos - közepesen zsúfolt:

1. 3/5 - Samsung gyár miatt hangos lehet, közepes telken sorház, társasház, ikerház - túlárazott, de még "OK"

2. 3/5 - közepes jók óvodák, iskolák, de kevésbé zsúfoltak

3. 3/5 - a Dunaparton kívül jóformán semmi szép természeti hely nincs, viszont van sportpálya és Vácra is jó bicikliút vezet

4. 4/5

5. 4/5 - M2 / M0 autópályák közepes távolságban, vonat kb 15 percenként megy Budapestre


Veresegyház 29 km2, 23e lakos - közepesen zsúfolt:

1. 4/5 - eddigi tapasztalatok szerint a lakóközösség inkább családiasabb , nagy telken sorház, ikerház - kevsébé túlárazott

2. 4/5 - szerintem jók az óvodák, iskolák, de zsúfoltak

3. 4.5/5 - tavak, Gödöllői-dombság, ha jól nézem még a Duna is kb. 10-12 km futó távolságban

4. 4/5 - közel

5. 3/5 - M3 autópálya közel, vonat kb. 30 percenként megy Budapestre


Szada - nem tudom


A fenti szubjektív pontozás alapján talán Veresegyház a megfizthető alternatíva.


Kérlek, ha nem jól látom a dolgokat írjatok, segítsetek!

2022. okt. 11. 11:10
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Atyaeg. Te valami autista vagy, vagy mi ez a matematikai képletezes?? Megőrülnek egy ilyen pasas mellett... 😂😂.


Osszesssegeben minden zsúfolt. Egyetlen megoldás lehet jó, ha a szélére költözöl bármelyiknek.

2022. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Utolso, en imadom mikor ilyen kocka valaki 😅 bar az en ferjem informatikus. Egyutt nezzuk az agymenoket sokadjara es visitunk Sheldonon. Mi imadjuk az ilyen figurakat. 😅
2022. okt. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!