Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 30 éves körüli fiatalok, akik...

30 éves körüli fiatalok, akik egyedül éltek. Hogy sikerült saját házat/lakást szerezni? És mennyibol éltek havonta?

Figyelt kérdés
Magyarországon ritka ha valakinek fiatalon van saját lakás. Olyan emberek válaszát várnám akik 30 év körüliek, egyedül élnek, és saját lakásuk/házuk van. Ezt így hogy lehet ilyen árak, fizetés, körülmények között elerni?

2022. okt. 16. 10:53
1 2 3 4
 1/33 Noren1989 ***** válasza:
56%
Örökség+eltartàsi szerződés.
2022. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Mérnöki végzetség, sporolás, Hitel és meg is van a lakás.
2022. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
Nekem van 2-3 ilyen egyedülálló ismerősőm, mind a nagyszülők lakását kapták meg.
2022. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Az unokámnak a szülei vették meg Bp. belvárosában.
2022. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Édesapámnak volt egy gyermektelen nagynénje, az ő halála után örökölt 1/2 házrészt. Abból adott nekem 12 milliót, én is beletettem saját 5 milliót a vételárba, vettem fel 8 millió hitelt és én fizettem minden más költséget is (még kb. 2 milliót). Így lett saját lakásom tavaly 28 évesen, ami egy akkor 25 milliós másfélszobás panel vidéki nagyvárosban. Saját magamtól ha nem vettünk volna lakást lenne most 10 millióm félretéve 29 évesen, de ebből semmit nem lehet venni már, egy másfeles panel 30 millió, egy garzon is legalább 25 nálunk. A hiteltörlesztők, hitelkamatok pedig az egekben.
2022. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Engem is érdekelne, mert egyedülálló 27 éves vagyok, egyre kevesebbet tudok félre rakni.
2022. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
27%
A kerdesbol nem derul ki, hogy a kiadasra vagy a sajat hasznalatra szant lakasra vonatkozik -e. Amiben lakom azt meg mediorkent vettem amikor kaptunk az akkori cegnel egy jelentosebb bonuszt, a befektetesre vett lakast pedig mar seniorkent. Nem tudom mire gondoltal, hogy mibol vesznek lakast 30 evesen, nyilvan a fizetesbol, ennyi idosen nem jellemzo, hogy a befektetesek hozamabol venne valaki ujabb ingatlanokat.
2022. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

100-ból kb. 5 huszonéves (25-30 közti) ismerősömnek van saját lakása, mindüknél közre játszott valamilyen családi segítség. Megkaptak egy üresen álló lakást (pl. mamáét), a szülők eladták az örökségüket és adtak valamennyit a gyereknek (akár egy egész lakás árát, akár önerőre valót), a gazdagok gyerekei csak úgy kaptak egy lakást, mert a szülők vettek. Olyat is tudok jó párat, hogy a szülők 2 gyereknek 1 lakást vettek és azok abban laknak együtt. Mindenféle variáció lehetséges.


Lehet van 1000-ből 1 IT-s/topmenedzser/vállalkozó a huszonévesek vagy harmincpár évesek közt, aki már huszonévesen tudna most önerőből lakást venni, de nem ez az átlag a mostani lakásárak és hitelkamatok mellett.

2022. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Itt van az én válaszom 2 éve vettem egyedül lakást 33 évesen de nem Budapesten hanem vidéki megye székhelyen 14 millió forintért amikor még a kamatok is nagyon jók voltak 4 millió forint önerőm volt és 10 millió forintot vettem fel. De nekem itt van az állásom már 8 éve itt dolgozom imádom a munkámat és mellette még másod állásom is van. A 4 milliót pedig úgy sikerült össze rakni hogy otthon laktam és félre raktam de nem ingyen laktam ott mert sajnos a szüleim nem álltak túl jól szóval folyamatosan segítve voltak. Tudom hogy most már itt a környéken ahol vettem is 20-25 millió egy lakás szóval jókor vettem meg mert most már nem tudnám megvenni, de egyedül csak az enyém.
2022. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%
Mernok vegzettsegem van, 5 eve dolgozom, eddig alberletben eltem Budapesten, 5 evvel ezelott 300 nettoval kezdtem most keresek 750 nettot (nem ervenyes ram semmilyen adokedvezmeny). Eddig sikerult albi mellett felretennem 12 milliot, a szuleim idokozben eladtak a budapesti agglomeracioban levo kertes hazunkat tavaly 95 millioert amibol kaptam 30 milliot. A penzembol hozzatettem meg 4 milliot, igy 32 millioert vettem egy obudai 45 negyzetmeteres panelt, plusz meg 1 milliot koltottem felujitasra, a nagy reszet en magam csinaltam, plusz butorozas meg plusz 600 ezer, igy van most egy hitelmentes lakasom es maradt meg a zsebemben 8 millio.
2022. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!