Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nem tervezek a közeljövőben...

Ha nem tervezek a közeljövőben gyermeket vállalni és párom sincs, van bármilyen kedvezmény, ami ház-, lakásvásárlásnál megillethet?

Figyelt kérdés
Esetleg ha faluban veszek, vagy kor alapján?

2022. okt. 23. 18:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 10 éven belül szeretnék gyermeket, viszont még nincs meg hozzá a társ, és nem is biztos, hogy házastársam lesz, amikor gyermeket vállalok. Nem tudom így érvényes lehet-e rám bármilyen családi kedvezmény. Úgy sejtem, hogy nem.
2022. okt. 23. 18:13
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom vannak falvak ahol olcsón hozzájuthatsz házhoz vagy telekhez.
2022. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Noren1989 ***** válasza:
58%
Hát, kb akkor te vagy a legjobb adófzető polgár, merth semmilyen kedvezményt nem vehetsz igénybe.
2022. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Nincs. Az a kedvezmény, hogy így bőven elég egy egyszemélyre való lakást venned, olcsóbban.
2022. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem tervezek örökké egyedül lenni, és ha veszek valamit, akkor azt legalább tudjam a jövőben is használni. Egy több szobás lakásból több hasznom is lehet, ha kiadom, és akár úgy is, ha 1 szobában lakok. Vagy olcsóbb családi házat vennék.

Sajnálom, hogy nincs kedvezmény, nagyon nehéz így bármit is venni. Nem tudom hogy tudnak élni, akik a minimálbért keresik.

2022. okt. 23. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Csak az 5%-os áfát veheted igénybe, de a csak akkor, ha generál kivitelezővel építtetsz!

Én is így építkeztem, idén lett kész. Az általam vásárolt kp-s számlák alapján alapvetően mindenből visszakaptam az áfa különbözetet.

Ha jó kivitelezőt találsz akkor még a kedvezményét is odaadja a meghatározott boltokban történő vásárlásnál.

2022. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

6+

vagy új építésű lakás esetén vehető még igénybe az 5% áfa

2022. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, de értsd már meg, hogy aki egyedül van, annak nem többszobás házban kell gondolkodnia, ez luxus.


Az, hogy egyszer majd 10 év múlva lesz szerinted családod, tök abszurd. Majd akkor a pároddal összerakjátok, amitek van és vesztek családnak való otthon.

2022. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 8!

Semmit nem tudsz rólam.

Lehet, hogy magasak az elképzeléseim, de nem azt szeretném, hogy nagy nehezen összerakjunk majd egy házat, és nem is fizetésről-fizetésre szeretnék majd élni. Szeretném elérni, hogy legyen olyan ingatlanom, amit ki tudok majd adni. Akár több is. Nagyon fiatal vagyok, és rengeteg időm van még. Nagyravágyó elképzelés, de lehetséges.

2022. okt. 23. 19:50
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért probléma egyedülállóként olyan ingatlant venni vagy építeni, ami akár több évtizeden keresztül is kiszolgálja a tulajdonosát.

Azért, mert most éppen nincs családja, nem kell 40 m2-es lakásokat nézegetnie, lehet 2-3 év múlva meggondolja magát és gyereket szeretne stb.


Én is egyedülállóként, csak saját erőből építtettem családi házat. Az éves fűtés költsége kb harmada a szülőiháznak, pedig 25%-al nagyobb lett az enyém. Szóval, ha össze hasonlítom a két ház éves rezsijét az enyém kb a fele, mint anyámnak. Így ezt nem nevezném luxusnak, ha spórolok is, ráadásul a hitel törlesztőm jóval kevesebb, mint egy átlagos fele ekkora lakás albérlete a legközelebbi városban!

2022. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!