Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van egy lakáshitelem, és...

Ha van egy lakáshitelem, és akarok még egy házat kapok hitelt?

Figyelt kérdés
Panelt vettem 4 éve, de 2 gyerekkel kicsit nehéz már a 3.emeletről közlekedni, a panelt albérletbe szeretném kiadni. Szeretnék még egy hitelt abból viszont kertes házat akarok venni!

2022. okt. 26. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden tovabbi nelkul ha a fizetesed elegge magas hozza.
2022. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindkét hitel kamatokkal megemelt havi törlesztőrészlete együttesen belefér a havi jövedelmed 33%-ába, akkor vehetsz!
2022. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Érdeklődj több banknál, kérdezz rá a feltételekre, törlesztésre és dönts.
2022. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze

Nyilván meg kell felelni egy sor feltételnek

2022. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Bizonyos feltételek mellett igen, csak...


...

- nem biztos, hogy ki fogod tudni annyiért a jelenlegit, mint ahogy

- 2x annyiba fog kerülni bármi felújítás, berendezés, egyéb, mint tervezed

- bármikor beüthet valami szrság és akkor kicsit nagy gáz lesz


biztos van erre elég tartalékod? (nem hinném, hogyha egyik hitel mellé másikat is vennél fel és stb és lehet rosszabbul jössz ki belőle hosszútávon, vagy akár katasztrofálisan, ha úgy adódik...)

2022. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

5. ma 14:40-es vagyok


az pedig, hogy most érdemes-e hitelt felvenni, illetve házat venni, hát ... az meg megint másik kérdés

2022. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen! Én is panelben laktam, aztán 3 éve örököltem viszonylag nagy összeget. Volt a panelon még 8 millió hitel, de nagyobb és társasházi (tégla) lakást akartam. A pénzem nem volt elég az újabb lakásra, de úgy is adtak hitelt, hogy az előzőm még megvolt, hogy kipótolhassam a pénzem, tudjak lakást venni és a régi lakás is megmaradjon. Szóval most két lakáshitelt fizetek, de mindkettőre nevetséges pár százalékos végig fixált kamat van, közben meg a lakások is sokkal többet érnek már.


Ahogy írták persze a fizud legyen elég nagy, de semmi extra. A meglévő hiteledet értelemszerűen "levonják", tehát ha amúgy kaphatnál 20 millió hitel, de még van a mostani lakásodon 5 millió, akkor már csak 15 millió hitelt kaphatsz max.

2022. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennyi önrészed van a családi házra félretéve?
2022. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg semennyi.
2022. nov. 2. 19:17
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor mi a terved, hogyan szeretnél családi házat venni önrész nélkül, meglévő hitel mellett?
2022. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!