Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A CSOK és a babaváró eltörlésé...

A CSOK és a babaváró eltörlésével vajon csökkenni fognak az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 11:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Bem hiszen, hogy eltörlik ezeket , mindazonáltal meg ezekkel is inkább csokkenesre tippelnek ha tippelnem kellene. Aztan biztosat senki sem tud.
2022. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
Már most csökkent az értékük, 10+10 millióból semmilen kész családi házat nem tudsz venni. régen "megérte" szülni egy 3. gyereket a házért, ma már nem.
2022. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé ideje van már, hogy csökkenjenek az árak. Tudom, akik eladnak, azok azt mondogatják egymásnak, hogy "jajj el ne add, most kevesebbért tudod eladni, mert válság van, majd ha megint fellendül, akkor kínáld". És ezzel próbálják meg magasan tartani az árakat.

De ahogy látszik is, csökkenek az árak, nagyobb a kínálat alacsonyabb árkategóriákban is és még így is rengeteg házat látok benn állni hónapok óta.

Mi a faxt érnek már emberek a 10 millió babaváróval? Mikor 5000 fős településen már 30 millió egy normális családi ház? Honnan teremtse elő az ember a havi 200-ból a maradék 20 millát?

Vagy szüljem a gyerekeket halomra, hogy legyen egy házunk, utána meg ne tudjuk eltartani őket?


Egyébként a kormány azt mondta 2023-ban még biztosan lesznek ezek a hitel formák.

2022. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
A CSOK, babaváró azoknak jó, akiknek szinte semmi önerőjük sincs. Egyéb esetben már nem sokat ér, fővárosban esélytelen tőke nélkül venni.
2022. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
40-50 éves lepukkant panel társasházi másfél szobás lakások mennek 40 milliókért. 20as éveimben járok, nem látom magam előtt, hogy bármikor is lesz egy saját házam…
2022. dec. 4. 16:59
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
5: 25 fele én is így gondoltam, nem is lett 30ra se , szóval eltalaltam. Pedig mérnök vagyok elés azert jócskán az átlag felett keresek. Ny mon lakom, ott egy nem 100 éves, hanem felújított vagy korszerű haz sok esetben 60-80 Misi, egy panel meg 35. Egyébkent ha már úgyis alberletre szorulok jó eséllyel, gondolkozom, hogy akkor inkább külföldön albizgatom mint itthon. Legalabb akkor már jobb körülmények között legyen az ember nyugaton.
2022. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Pacsi #5-6 😀

Szintén huszonéves mérnök, a családban hiába keresek a legjobban, még párban is esélytelen a lakás, ugyanúgy a nyugati országrészben vagyok, egy lepukkant panel 30 milla. Ennyit meg nem vagyunk hajlandóak bevállalni, hogy 30 éven keresztül 0 életszínvonalon kuporgassunk egy panelért 😀

2022. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%
Az sosem volt általános, hogy huszonévesek kp-ra házat vegyenek.
2022. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

8. Nem kp-ra akarunk házat venni. Az is esélytelen a mostani árak és hitelkamatok mellett, hogy fizetésből valaki félretegyen 20-30% önerőt+a lakásvásárlás egyéb költségeit, majd a fennmaradó összegre olyan lakáshitelt kapjon, amit tud fizetni a fizetéséből. Tavaly volt egy 20 éves 20 milliós hitel törlesztője 110 ezer, most 190 ezer. És közben az árak is csak emelkedtek, gyorsabban mint ahogy az ember félreteszi a pénzt.


Ahogy írták korábban Magyarország eddig legalább azt tudta, hogy a legtöbbeknek lehetett saját lakása, a 150 ezres nyugdíjú nagymamáknak, a diplomás átlagfizus irodai dolgozóknak, vagy a keményen dolgozó pároknak is. Most még ez is elveszik. Nyugaton legalább jobban élek, ha kimegyek oda. Lehet lakásom ott sem lesz, de itt sem.

2022. dec. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Èn is hasonlóan döntök sztem, akkor inkább már kulfold ha úgyis albizas marad
2022. dec. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!