Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megér 18 millió forintot ez a...

Megér 18 millió forintot ez a lakás? Miért ilyen olcsó Németországban? Ennyiért megéri kiköltözni?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy Kelet-Németország, de a városban 4,7 százalék a munkanélküliség, 10 km-en belül ott van Zwickau, ahol van egy nagy Volkswagen gyár is, és 30-re fekszik Chemnitz. Ennyiért Győr környékén sem lehet venni semmit. Miért olyan olcsó arrafelé?

[link]



2022. dec. 28. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Ez egy full lepukkant 25 éves lakótelep. Az elhanyagolt környezetből ítélve senki, vagy nagyon kevesen lakhatnak már ott.

Gondolom szabadulnának a tulajdonosok az ingatlanoktól, azért annyi amennyi.

2022. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mit nézett az első válaszoló. Teljesen jó, szép lakás, szép környezet. Talán azért olcsó, mert sok a környéken a szociális lakás, amiben menekültek laknak.
2022. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván egy laikus számára akinek soha életében nem volt saját ingatlana, annak egy ilyen lakás is maga a kacsalábon forgó palota. Nincs is ezzel baj, mert az ilyeneknek lehet eladni a hirdetésben látható lakótelepi lakást is.

Mellesleg a konyha pl. erősen felújításra szorul: [link]

Konkrétan felrohadt a burkolat a sarokban, fekete a penésztől. Egy laikusnak ez nem tűnik fel, de az a burkolat már fel van rohadva. A felújítása ennek az ingatlannak meg majdnem annyi ha nem több lesz, mint amennyiért árulják.

2022. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Te egy konyhasarkot 18 milláért újítanál fel? Izé... én is szívesen megjavítanék pár dolgot nálad :D
2022. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Vidéken, faluban már egy komoly 80-100m2 családi házat kapsz, ami nem szorul felújításra. Én vidéket ajánlom.
2022. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Én Köln mellett lakok, "itteni" szemmel nézve elég olcsó.

"25 éves lakótelep" ez egy vicc akart lenni? A 25 év relatív újnak számit, lepukkantnak sem mondanám.

Igazából akkor tudod meg milyen a környék ha odaméssz, én is találtam egyszer egy házat, Mönchengladbach egy negyedében, képen kicsit lepukkant volt, gondoltam azért olyan olcsó -75.000- két lakásos ház, amikor odamentem tiszta gettó volt, lidl-es műanyagszatyrokkal sétáló emberek, az utcán játszó cigány-vagy arab- gyerekek stb.

2022. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Revolúcióbiológus ***** válasza:
68%

Magyarországon azért nem nagyon szokás pl. a közös mosókonyhás lakótelepi lakás, ez Németországban tényleg a munkásosztály kategória. A lakás is felújításra szorul, a háznak meg pereg a homlokzatáról a vakolat, gondolom lehet valami története, hogy a közös képviselő meglépett a kasszával vagy eleve felhagytak a lakók a felújításra spórolással. Így energetikailag sem lehet egy nyerő ingatlan, hiába van befotózva az új kazán.

Nincs értelme Győrhöz hasonlítani - Magyarországon egy autóösszeszerelő iparváros gazdag, Németországban Zwickau meg szegénynegyed, hiába hasonló a gazdaságuk. Ha úgy tetszik Győrben azért jó, mert a Volkswagen olcsón idehozta azokat a munkákat amiket Zwickauban kellet volna megteremtenie. Folyamatosan költöznek el onnan az emberek az újraegyesítés óta - van aki csak a falvakba, de a többség inkább jól fizetőbb területekre.

2022. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Miért olyan olcsó arrafelé?“


Már saját magad válaszoltad meg a kérdésed.

Az új német tartományok még mindig nincsenek azon a szinten, nyugdíj, munkabér, lakbér etc. tekintetében mint a régi német tartományok.

Munkanélküliség ha nem is magas, de jelentős. Érdemes a statisztikában megadott értéket kettővel felszorozni.


4-8 % alku mindenképpen benne van. Ezt már előre bekalkulalják a vételárba.


Ha saját magamnak kellene a lakás, lehet, hogy megvenném.

Kiadásra nem.

2022. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

"Magyarországon azért nem nagyon szokás pl. a közös mosókonyhás lakótelepi lakás, ez Németországban tényleg a munkásosztály kategória."

Én több helyen laktam Németországban de ahol volt mosókonyha az közös volt, és rendes tömbház volt nem lakótelepen, volt ahol volt hely a fürdőszobában vagy a konyhában a mosógépnek, nem értem a közös mosókonyha miért a lepukkant munkásszállókat jelenti neked.

Az alacsony munkanélküliség annak is lehet a jele,hogy sokan elvándorolnak Németországon belül, amolyan "Montage"-n vannak,hétközben dolgoznak mondjuk Berlinben,nyugat Németországban vagy Bayern BW-ben és hétvégen mennek haza.

2022. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Azért olcsó mert náluk ez lepukkantnak számít.
2022. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!