Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van aki megszivta az ingatlan...

Van aki megszivta az ingatlan lufit ? Az most mit fog csinálni ha gatya lesz az ingatlan áraknak?

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményetek.

2023. jan. 4. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz "gatya" az áraknak, max. lassul a növekedés. De mindig az infláció feletti mértékben fognak nőni az ingatlanárak. A kifli sem lesz olcsóbb inflációnál, a lakás mitől lenne az?
2023. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom :)
2023. jan. 4. 14:06
 3/25 anonim ***** válasza:
55%

Nincs az ismerettségi körömben olyan ember, aki ne akarna saját lakást venni, márpedig a lakáspiacot ők fűtik (bármennyire is szeretnék hinni egyesek, hogy a "nagytőke" ármánykodik).

Amíg nem változik a manapság jellemző különköltözős életmód, maradnak a drága lakásárak.

2023. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

#1

Attól hogy egy kiflit megfog venni valaki 150ft-ért is, nem 8-10et egyszerre, legfeljebb kettőt.

De ingatlanok között is van különbség, és sajnos állapottól függetlenül szinte pofátlanul elkérnek egy romhalmazért annyit, mintha lakható ház lenne.

Azért nem mindegy hogy egy 75ben épült panellakásért kérnek 25M-t(ami szintén érthetetlen) vagy egy erősen bontandó állapotú de álló házért.


Szóval vegyen ingatlant ebbe az undorító helyzetben az, akinek van hozzá gyomra.

2023. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

"manapság jellemző különköltözős életmód"


Mégis mi a francot kellene csinálnia egy 30-as párnak szerinted? Életük végéig a házsártos, 60-as szüleikkel élni, akik belepofáznak mindenbe a kádári igénytelen mentalitásukkal, és pl. még dugni sem lehet egy jót otthon?


Bezzeg ők megmutatták, hogyan kell nem különköltözni. Ja nem, ők már 20-25 évesen két gyerekkel rendelkeztek és b*szomnagy családi házakat húztak fel úgy, hogy közben egyszerű gyári munkások voltak.

Vagy sokakhoz egyszerűen hozzádobta a munkahelyük a szolgálati lakást, amit aztán megtarhattak maguknak a rendszerváltás után is, vagy szarér-hugyér megvehették az állami/önkormányzati bérlakásukat. Orosz, kínai ingatlan-oligarchák egyáltalán nem voltak a piacon.

2023. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem állítottam, hogy baj a különköltözés, én is leléptem otthonról, de tudomásul kell venni, ennek a fajta kényelemnek manapság nagy ára van.
2023. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

De ez nem kényelem, hanem alapvető emberi életvitel 2022-ben Európában, hogy nem az utcán meg sátorban lakik az ember.

Nem 18 éves tinikről van már szó, hanem 25-30 éves pároknak is gondot okoz az ingatlanvásárlás, és hátráltatja a gyerekvállalást.

Ez gyakorlatilag lakhatási szegénység, tulajdonképpen tekinthetjük ezeket az embereket hajléktalannak is, akiket befogadnak a szüleik.

2023. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%

"De ez nem kényelem, hanem alapvető emberi életvitel"


Nem barátom, nem alapvető. A lakásvásárlás egy lehetőség, nem jogosultság.


Ennyi erővel én is jogot formálhatnák egy S osztályos mercire, mert sérti az alapvető emberi életvitelemet a 20 éves suzukis swift.

2023. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Már csúsztatsz.


Itt arról van szó, hogy a 20 éves Swift is szinte elérhetetlen, helyette a szülők Trabantjába kell bezsúfolódni.

Ráadásul nem mindenki szülei laknak Budapesten meg nagyvárosban, hanem valami szar aprófalvas régióban, ahol se munka, se közlekedés.


Az albérlet Magyarországon egyetem alatt, meg pár évig pályakezdőként opció, de utána hosszabb távon nem, mert rendezetlen a törvényi szabályozás, és nincs is akarat rá.

2023. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Én tavasszal vettem vidéki nagyvárosban 25 millióért lakást, ami most kb. 28 milliót ér. 80 ezer törlesztőt fizetek rá, miközben ilyen lakások bérleti díja már 120 ezernél jár. Az kellemetlen, hogyha csökken az ára (mondjuk visszamenne 25 millióra a következő pár évben, amin vettem), miközben ráköltök (muszájból) még pár milliót. Nyilván irigykednék arra, aki pár éve tudott venni olcsóbban ugyanilyet 10-15-20 millióért, akkor ráköltött pár milliót és most az övé is ugyanannyit ér, mint az enyém, tehát ő nyerőben van. De hát ez van.


De az mondjuk megfizethetetlen, hogy végre nem albérletben lakom lakótárssal mint eddig, hanem saját lakásban egyedül.

2023. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!