Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1,5 éve vásároltam egy lakást,...

1,5 éve vásároltam egy lakást,viszont sokszor tartózkodok külföldön hisz ott dolgozok,tavaly pl csak 4 napot voltam itthon.Viszont az előző tulajdonos nem jelentkezett ki a lakáscímről.Állandóan tele van a láda NAV,APEH levelekkel.Mit lehet tenni??

Figyelt kérdés
Pont most voltam az itteni városháza kormányablakában,és az ügyintéző is megerősítette,hogy nincsenek kijentkezve. Azt a tanácsot adta,hogy vegyem fel az előző tulajdonossal a kapcsolatot mert neki hatalmas botrány lesz mivel nem reagálnak semmilyen hivatalos fontos értesítésre. Iké,,de én semmit nem tudok már az előző tulajdonosról..tél.száma sincs már meg.. Nekem ebből milyen kellemetlenség származhat,hogy nem jelentkezett ki a régi tulaj?

2023. jan. 9. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Legyen ez az előző tulaj problémája .
2023. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a lakcímkártyája,kártyájuk még erre a címre szól..azt is megtehetik,hogy nyugodtan beállíthatnak ide nekem vendégként nem?
2023. jan. 9. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerkijelentéssel élhetsz a hivatalban. Viszont nem biztos hogy be vannak jelentkezve, meg tudják mondani.
2023. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg." 1992. évi LXVI. törvény


Az egy régesrégi tévhit, hogy a bejelentett lakcím bármire feljogosítana (vagy hogy a lakcím hiánya valamilyen jogtól megfosztana).


Levél "elköltözött" jelzéssel vissza; ha a posta nem viszi vissza, akkor kuka. Minden más nem a te problémád.

2023. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,,azt elfelejtettem megemlíteni,hogy én nem vagyok bejelentkezve erre a városi lakáscímre,,mert egy másik vidéken lévő településre vagyok bejelentkezve. Annyi,hogy a városi lakást amit megvettem azt természetesen mindennel bizonyítani tudom ügyvédi eljárással stb..
2023. jan. 9. 14:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ideiglenesre jelentkezz be!

Ha esetleg pont a vásárolt lakásos településen történik valami veled.

Orvoshoz eltudjál menni pl.!

2023. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fél órás út van a 2 település között.
2023. jan. 9. 15:08
 8/11 A kérdező kommentje:

De tegyük fel,hogy ez az előző tulajdonos akitől a városi lakást vettem "mittomén" hajléktalan lesz,vagy valamiért el kell onnan jönni ahol most van éppen(nem tudom hol,valahol külföldön)

Oké,hogy nem ő a tulajdonos hanem én,de a ha a rendőröknek megmutatja,hogy milyen út hány szám alatt van bejegyezve és bejelentkezve,,akkor én mondhatom azt a rendőröknek,hogy nem érdekel ő már nem itt lakik? A tények a személyi igazolvány lakcímkártya viszont őt igazolja.

2023. jan. 9. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért foglalkozna hajléktalanok elszállásolásával a rendőrség? A lakcímkártya nem igazol SEMMIT. Te se oda vagy bejelentkezve, ahol laksz ;-) Ingatlan használatára tulajdonjog, bérleti szerződés, használati szerződés vagy hasonló teremt jogalapot. Lakcímkártya nem.
2023. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: kényszerkijelentést kell kezdeményezni , ilyenkor azt a lakcímet fiktiválják, tehát a lakcímkártyájukat érvénytelenítik. Ennyi az egész. Ilyen nyomtatványt kell kitölteni ehhez: [link] (ez egy Bács-Kiskun megyei oldal, ahonnan leszedtem, de mindegy, mert másutt is ilyen kell). A kormányhivatalhoz kell benyújtani.
2023. febr. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!