Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 96M-ért vesz valaki egy...

Ha 96M-ért vesz valaki egy lakàst akkor miért egy pàr milliós sima kocsija van?

Figyelt kérdés

Felettem lakó most költözött be,96ért vette meg a lakàst és az imént làttam a mélygaràzsban,hogy egy max 4milliós autója van.


Nem érdekes ez?

Ha ennyi pénze vagy lakàsra akkor miért nem vesz jobb autót?


2023. jan. 15. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10!

Az tény, hogy egy alap audi, ami jogosan egy túl árazott golf.

De, ha az átlag ember végignéz a baráti körében, akkor hányan engedhetnek meg maguknak az albérlet/lakáshitel, esetleg gyerekek mellett még egy ilyen árkategóriájú kocsi lízingjét.


Az én ismeretségi körömből rajtam kívül 1 család, ő hozzájuk bemegy kb havi 1,5 millió és nekik is csak 2 db kb 1 milliós kocsijuk van. Ők inkább vettek egy lakás és kiadták albérletbe, a családi házuk meg kész van hitel nélkül.


Persze sokak nem értenek velünk egyet, de ha hó végén tönkre megy a telefonom, veszek egyet kp-ra, nem izgat. Ha kettős tömegű lendkereket kell cserélni a kocsimon akkor csak kérek egy időpontot a szerelőhöz és megcsinálja, én meg fizetem. Nekünk ez a fajta anyagi biztonság többet ér mint egy drága autó...

2023. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Azert, hogy legyen mit kerdezned a gyakorin
2023. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Semmi érdekes nincs benne
2023. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 nemaRendőrség ***** válasza:

Én is inkább veszek egy pénztermelő eszközt (lakás, részvény stb) mint egy még drágább közlekedőedényt.

Most akarunk autót venni, de 3 millió felé biztos hogy nem megyünk, pedig 13 is beleférne. De minek? Az is ugyanúgy 50el megy városban

2023. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gazdag emberek azokból lesznek akik nem költenek és nem az olyanokból, mint akiket te értesz gazdag alatt. Erről több könyv is született, Amazonon rendelhetők (magyarul nem tudom, hogy létezik-e bármelyik). De kérdezek jobbat mint te: amikor látsz egy értékes autót DS vagy KN (mostanában akár román v. lengyel) rendszámmal akkor hogy lehet, hogy valakinek futja 35 milliós autóra, de a regadóra már nem (a válasz az, hogy azért mert akikről a legtöbb ember azt hiszi, hogy gazdag az valójában egyáltalán nem gazdag)
2023. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert annak az illetonek nem az auto a prioritas.

Egyik kollegamnak legujabb Iphone van de az auto javittatasra a rokonairol kert kolcson. Nekem a legolcsobb Iphone van, kp-ra vettem, de lenne penz ujra is csak engem nem erdekel. Viszont ha az autom elromlik akkor megtudom csinaltatni es van annyi tartalek penzem hogy akar uj autot is tudnek venni.

2023. jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan nem értem mi olyan felfoghatatlan egyeseknek abban, hogy rengeteg ember számára az autó elsősorban közlekedési eszköz, funkcionális, nem pedig a kisebbségi komplexusa és feltűnési viszketegsége egyenes kivetülése.

Nyilván nem azt mondom, hogy járjon mindenki bontó-szökevényekkel, de sokaknál, köztünk az én családi, baráti, ismeretségi körömben is van egy lélektani határ, aminél többet akkor sem fizetnének egy autóért, ha milliárdjaik lennének.

Ahogyan státusszimbólumra sincsen normális embernek szüksége.

2023. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!